Kokteilis
Baudi

FOTO: Latvijā pazīstami mūziķi piesaka sevi jaunajai “Supernova” sezonai0

Foto: Lauris Vīksne

Sākot no šodienas, 26. novembra, Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova” mājas lapā ikviens mūzikas entuziasts var noskatīties piektās sezonas pretendentu uzstāšanos atlases žūrijas priekšā un novērtēt konkursam pieteiktās dziesmas, kas izturējušas pirmo atlases kārtu.

Foto: Lauris Vīksne

Visas konkursa “Supernova” piektās sezonas pretendentu uzstāšanās atlases žūrijas priekšā ir publicētas projekta “YouTube” kontā un mājas lapā, un klausītāji savu vērtējumu par katru uzstāšanos var izteikt, spiežot ikonu “Par”, “Pret” vai “Rezerve”. Vērtējot iepriekšējās “Supernova” sezonas dalībniekus, tautas žūrijas aktivitāte bija necerēti liela – kopumā tika saņemti vairāk nekā 152 tūkstoši novērtējumu. Interesanti, ka tautas un repertuāra žūrijas domas pērn sakrita un visaugstāk tika novērtēta viena un tā pati dziesma – Edgara Kreiļa sarakstītā un izpildītā “Younger Days”.

“Supernova” piektajai sezonai kopumā tika pieteiktas 83 dziesmas, no kurām 64 dziesmas atbilda konkursa nolikumam un tās vērtēja repertuāra žūrija. Šīs žūrijas sastāvā bija mūzikas ierakstu izdevniecības “Universal Music Group” pārstāvji un to Latvijas vadošo radio staciju pārstāvji, kas ikdienā atskaņo un palīdz popularizēt Latvijā radītu mūziku. Pēc pirmās kārtas, kurā repertuāra žūrijas pārstāvji dziesmas klausījās, nezinot ne to izpildītājus, ne autorus, ne producentus, uz otro atlases kārtu klātienē tika aicināti 33 dalībnieki.

Foto: Lauris Vīksne

Konkursa otrās atlases kārtas žūrijas sastāvā šogad bija “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška-Rekke, “Radio SWH” programmu producents un mūziķis Artis Dvarionas, “Supernova” žūrijas priekšsēdētājs, “Latvijas Radio 5 – Pieci.lv” mūzikas redaktors un mūzikas producents DJ Rudd, kā arī “Supernova 2019” producente Ilze Jansone.

Foto: Lauris Vīksne

“Tā kā šī gada nolikumā noteikts, ka pieņemam tikai gatavas dziesmas nevis demo versijas, un jau pieteikšanās brīdī ir jābūt zināmiem visiem dziesmas izpildītājiem un konkrētai komandai, gaidījām mazāku pieteikumu skaitu, jo gatavas dziesmas iesniegšana prasa nopietnu ieguldījumu un lielu darbu,” atklāj “Supernova 2019” producente Ilze Jansone. Tos 16 dalībniekus, kuri piedalīsies konkursa pusfinālos, Latvijas Televīzija izziņos  5. decembrī. Pirmā pusfināla cīņa tiks aizvadīta 26. janvārī.

Ko domā atlases žūrija?

Foto: Lauris Vīksne

“Noteikti gribu paust prieku par daudziem jauniem un drosmīgiem dziesmu autoriem. Tiesa, ne visi no viņiem izrādījās arī labi izpildītāji,” saka “Radio SWH” programmu producents un mūziķis Artis Dvarionas. “Pēc otrās atlases kārtas ir laba sajūta, jo tālākā “Supernovas” virzība būs gana interesanta. Ir vairāki spēcīgi kandidāti uz uzvaru, bet dziesmas un to izpildījumi ir ļoti dažādi. Skatītājiem garlaicīgi nebūs!”

Tikmēr “Supernova 2019” žūrijas priekšsēdētājs DJ Rudd uzskata, ka šogad trūkst dziesmu, kurām varētu būt liela hita potenciāls. “Līdz ar to šajā sezonā izpildītājiem būs vairāk jāsacenšas skatuves mākslā. Tas situāciju padara interesantāku no konkursa viedokļa,” viņš piebilst.

Foto: Lauris Vīksne

Vērtējot konkursam pieteikto dziesmu eskporta potenciālu, “Latvijas Mūzikas attīstības biedrības/Latvijas Mūzikas eksports” izpilddirektore Agnese Cimuška – Rekke atzīst, ka daudziem dalībniekiem pietrūkst vīzijas un plāna, kā savu dziesmu virzīt mūzikas tirgū, kas tomēr ir būtiska veiksmes un panākumu sastāvdaļa.  “Būtu lieliski, ja laika gaitā tas mainītos. Cerams, ka dalībnieki to ņems vērā, jo ieguvēji būs viņi paši.”

Jau ziņots, ka “Supernova” piektajā sezonā tika veiktas vairākas būtiskas izmaiņas konkursa nolikumā – izpildītāji un producenti konkursā varēja piedalīties jau no 16 gadu vecuma, tāpat tika noteikts, ka konkursam var pieteikt tikai gatavas dziesmas, nevis demo versijas. Latvijas Televīzijas autoru un izpildītāju konkursa “Supernova 2019” uzvarētājs iegūs iespēju uzstāties 64. starptautiskajā Eirovīzijas dziesmu konkursā – pasaules lielākajā tiešraides TV šovā, ko šogad vēroja 186 miljoni skatītāju Eiropā un visā pasaulē.

Foto:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AK
Aija Kaukule
Kultūra
“Man trīsreiz ir piedāvājuši startēt vēlēšanās, sakot – mums vajadzīga tikai “seja”.” Saruna ar Normundu Laizānu
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Drīkst iet uz skolu? Kā rīkoties, ja ir iesnas, klepus. Izstrādāts rīcības plāns vecākiem
46 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 64
16 stundas
LE
LETA
Dabā
Izdosies pārspēt 24. septembra siltuma rekordu? Prognoze ceturtdienai
2 stundas
ĢK
Ģirts Kasparāns
Latvijā
“Stūra mājas tēls ietekmēs jebkādu biznesa plāna realizēšanu.” Izsolē atkal ēka ar skaisto fasādi, aiz kuras slēpjas briesmīga vēsture 2
2 stundas