"Latvijas pasta" papildinātā autoparka atklāšanas pasākums

FOTO. 340 pastnieki tiks pie jauniem auto. Latvijas Pasts papildina savu autoparku ar dabai draudzīgām mašīnām 42

Turpinot uzņēmuma modernizāciju, šī gada martā “Latvijas Pasts” papildinājis uzņēmuma autoparku ar 340 jaunām, dabai draudzīgām automašīnām, tā portālu “LA.LV” informēja “Latvijas Pasts” pārstāve Vineta Kļaviņa.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Jaunās automašīnas saņems pastnieki teritorijās, kur tiek nodrošināta universālā pasta pakalpojuma sniegšana klientu dzīvesvietās, un tās palīdzēs efektīvāk piegādāt sūtījumus. Šis ir tikai viens no soļiem, ko uzņēmums īstenojis ilgtspējas jomā.

“Svarīgi ir ne tikai tas, lai jaunie auto būtu videi draudzīgi, bet arī lai tie labi kalpotu mūsu pastniekiem, atvieglojot viņu ikdienas darbu. Līdzīgi kā skolotāji vai ārsti, arī pastnieki bieži vien pilda sociālu funkciju. Jo īpaši laukos pastnieks ir kā labā feja, kas nodod cilvēkam ne tikai avīzi vai pasta sūtījumu, bet arī parunājas un nereti pa ceļam gar veikalu nopērk maizi. Pastnieks bieži vien ir vienīgais cilvēks, ko kāds pensionārs sastop visas nedēļas laikā. Tāpēc mans vēlējums ikvienam Latvijas iedzīvotājam ir novērtēt, godāt mūsu pastniekus un, redzot viņus darbā, vai tas būtu ar jauno mašīnu vai citu pārvietošanās līdzekli, droši sveicināt un pateikt paldies,” uzsver satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai veicinātu videi draudzīgākas pasta sūtījumu piegādes, viens no svarīgākajiem kritērijiem pastnieku jauno dienesta automašīnu iepirkumā bija degvielas patēriņa rādītājs. Tiek lēsts, ka jaunie auto nodrošinās līdz pat 25% mazāku degvielas patēriņu, kas ļaus samazināt transporta radīto piesārņojumu apkārtējā vidē.

Tāpat autoparka nomaiņa veicinās CO2 emisiju samazinājumu – saskaņā ar aprēķiniem Latvijas Pastam šādā veidā izdosies samazināt CO2 emisiju par 75,75 tonnām gadā jeb par 28,58%.

“Latvijas Pasts, gluži tāpat kā citi mūsdienīgi uzņēmumi, domā par to, kā strādāt ilgtspējīgi un samazināt sevis atstāto ekoloģisko pēdu. Vienlaikus autotransports, kas tiek uzskatīts par vienu no galvenajiem gaisa piesārņotājiem, ir vitāli svarīgs instruments kvalitatīvai un efektīvai pasta pakalpojumu nodrošināšanai, un bez tā iztikt nevaram. Lielākoties tas tiek izmantots sūtījumu piegādēm reģionu teritorijās, kur ir zems apdzīvotības blīvums un attālumi starp adresātiem lauku mājās var sasniegt pat desmit kilometru,” norāda Mārcis Vilcāns, Latvijas Pasts valdes priekšsēdētājs.

Laukos klienti bieži izmanto iespēju pieteikt pasta pakalpojumu saņemšanu tieši savā dzīvesvietā, jo tas ir ērtāk un izdevīgāk, īpaši gadījumos, kad nav sava privātā transportlīdzekļa, bet sabiedriskais transports kursē reti. Līdz ar to autoparka papildināšana ar jauniem, videi draudzīgākiem auto ir loģisks solis, ko īstenojam uzņēmuma ilgtspējas stratēģijā paredzēto pasākumu ietvaros,” pauda Vilcāns.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.