Foto: Ilze Pētersone, Jānis Lapinskis, no Liepājas NAI un Jūrmalas domes krājuma

FOTO no Veczemju klintīm, kas sajūsmina un liek apbrīnot dabas spēku: “Milzīga dzīvotgriba” 5

Daina Zolberga sociālajos tīklos ievietojusi fotogrāfiju, kas izpelnījusies pamatīgu sajūsmu. It kā šķietami vienkāršs skats tepat – no Veczemju klintīm, tomēr tajā iekodēts pamatīgs spēks.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Lasīt citas ziņas

Foto redzams bērzs, kas aug uz pašas klints malas, tas ir jau teju horizontāls, taču turpina dzīvot, ar saknēm “piesūcies” pie akmens.

Arī komentētāji “Facebook” grupā “Dabas foto” izsaka komentārus un prieku. Kāds zina arī norādīt, ka šādi spēcīgais bērzs tur turoties jau vismaz 20 gadus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Anastastija komentē: “Apbrīnojama ir šī bērziņa dzīvotgriba un izturība – novēlēsim tam izturēt skarbos jūras vējus un pavasarī koši sazaļot! Skaists, emocionāls foto! Paldies!”

FOTO: Daina Zolberga

Mārīte komentāros pievienojusi arī savu foto ar šo pašu bērzu, kas uzņemts kādu laiku iepriekš.

Veczemju klintis ir ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis Vidzemes jūrmalā starp Rankuļragu un Kutkāju ragu pie Veczemu mājām. Ietilpst Vidzemes akmeņainās jūrmalas dabas lieguma un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervāta teritorijā. Kopš 2001. gada klintis ir valsts aizsardzībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.