Ekonomika
Bizness

FOTO: “Origo” jaunajai sešu stāvu piebūvei nosvinēti Spāru svētki0


Tirdzniecības centram “Origo” un biznesa centram “Origo One” nosvinēti Spāru svētki.
Tirdzniecības centram “Origo” un biznesa centram “Origo One” nosvinēti Spāru svētki.
Publicitātes foto, kolāža: “LA.lv”

Tirdzniecības centra “Origo” jaunajai sešu stāvu piebūvei nosvinēti Spāru svētki. Piebūves pirmajos trīs stāvos plānots izvietot mūsdienīgas un ērtas tirdzniecības, ēdināšanas un pakalpojumu sniedzēju telpas, savukārt ēkas augšējos trīs stāvos – A klases birojus – “Origo One”, portāls “LA.lv” uzzināja uzņēmumā “Linstow Center Management”.

Attīstības ieceres rezultātā esošā “Origo” platība pieaugs vairāk nekā divas reizes. Jaunā ēka apmeklētājiem durvis vērs jau nākamā gada pavasarī.

“Esam ļoti priecīgi, ka darbi raiti rit uz priekšu un jau nākamā gada sākumā varēsim noslēgt būvdarbus. Pateicamies celtniekiem un projektētājiem par izcilo darbu, kas paveikts,” uzsver Linstow Center Management valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds.

“Šobrīd, svinot Spāru svētkus, ar saviļņojumu skatāmies nākotnē. Tie būs papildu 16 200 kvadrātmetru jaunām un mūsdienīgām tirdzniecības platībām, un 10 900 kvadrātmetru A klases birojiem – biznesa centram “Origo One”.”

“Tas sniegs mums iespēju nodrošināt ne tikai plašāko iepirkšanās un izklaides pieredzi pašā Rīgas centrā, bet piedāvāt arī jaunas biroju platības vietā, kur vislabāk pieejama visa sabiedriskā transporta infrastruktūra. Tas seko globālai tendencei, kurā bizness un transports tiek integrēti ilgtspējīgā veidā.”

Vērienīgā projekta realizācijai “Linstow Center Management” kopumā plāno investēt 72 miljonus eiro.
T/c "Origo" un biznesa centram "Origo One" nosvinēti Spāru svētki
Jaunais komplekss tiek projektēts un būvēts kā kvalitatīva, energoefektīva celtne, ievērojot BREEAM (British Research Establishment Environmental Assessment Method) – pasaulē populārākā sertifikācijas procesa ilgtspējīgi būvētajām ēkām nosacījumus.

Tie izvirza augstās prasības ne tikai būvniecības standartu ievērošanai, bet arī projektēšanas un būvniecības procesa caurspīdīgumam, materiālu izvēlei, to ilgmūžībai, iekštelpu klimata kvalitātei, objekta sasniedzamībai un citiem faktoriem.

“Spāru svētki ir viens no skaistākajiem atskaites punktiem visā būvniecības procesā! Ar gandarījumu varu teikt, ka ir paveikts būtisks darba apjoms, – esam sasnieguši ēkas augstāko punktu un varam jau apskatīt projekta kopējo veidolu tā plānotājā izmērā,” stāsta būvkompānijas “Skonto būve” padomes priekšsēdētājs Guntis Rāvis.

“Vēlos pateikt paldies “Skonto būve” komandai un projektu vadītājam Jānim Kreicburgam un visiem mūsu sadarbības partneriem par kvalitatīvi paveikto darbu! Tirdzniecības centra “Origo” paplašināšanās darbi, kas ietver arī biznesa centra “Origo One” izveidi, rit saskaņā ar plānu, un jau šā gada rudenī varēsim novērtēt jaunās piebūves veidolu sešu stāvu augstumā.”

Jaunais biznesa centrs “Origo One” ir inovatīvs attīstības projekts, kurš atbilst Linstow stratēģijai par pilsētvides jauktas izmantošanas attīstību, tāpat, kā tas notiek Norvēģijā.

Frode Gronvolds stāsta: “Jaunā biznesa centra “Origo One” viena no galvenajām priekšrocībām tirgū nenoliedzami būs tā atrašanās vieta. Jau šobrīd šī teritorija pilda Rīgas galvenā sabiedriskā transporta mezgla funkcijas.”

“Taču, raugoties “Rail Baltica” projekta kontekstā, vietas nozīmība jau tuvākajā laikā ieņems būtiskāku lomu arī starptautiskā līmenī. Turklāt jaunie biroji būs aprīkoti ar mūsdienīgākajiem tehnoloģiju risinājumiem. Tie būs transformējami, mobili un funkcionāli. Savukārt “Origo One” paplašinātās zaļas zonas radīs unikālu pilsētvides telpu, ko izbaudīt.”

Jau ziņots, ka “Origo” paplašināšanai “Linstow Center Management” uzsācis jaunas ēkas būvniecību blakus esošajā zemes gabalā Satekles ielā 2b.

Tādējādi tirdzniecības centra kopējā platība tiks palielināta līdz 81 500 kvadrātmetriem, bet iznomājamā platība, ieskaitot birojus, paplašināsies līdz 45 300 kvadrātmetriem.

Būvniecības projekts paredz arī paplašināt pazemes autostāvvietu, nodrošinot vietu 250 automašīnām un izvietojot tajā ietilpīgu, drošu un viegli sasniedzamu velonovietni 124 velosipēdiem.

Attīstot ieceri, plānota arī pašreiz bīstamā Elizabetes un Satekles ielu krustojuma pārbūve, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai. Savukārt projekta nākamajos posmos plānota arī esošās tirdzniecības centra “Origo” ēkas atjaunošana.
Saistītie raksti

“Linstow Center Management” ir “Galactico” tirdzniecības centru – “Alfa”, “Origo”, “Galerija Centrs”, “Mols” un “Dole” – attīstītājs un nekustamā īpašuma apsaimniekotājs, kas Latvijā darbojas jau 22 gadus.

Kopējā “Linstow Center Management” apsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 m², bet visā Baltijā – 329 000 m². Kompānija “Linstow Center Management” apsaimnieko arī lielāko tirdzniecības centru Igaunijā “Ülemiste”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Cilvēks vienkārši pazūd.” Pie viesnīcas piebrauca divas policijas ekipāžas un viņu aizveda… Cietumā Itālijā nokļuvusi mūziķe Dženifere Rumpāne 3
2 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Minimālo algu palielinās līdz 500 eiro, ārstiem un skolotājiem dos, radošajiem atņems – cik “biezi” nākamgad būs mūsu maciņi 5
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Ogrē apskatāma apbrīnojama strūklaka: tajā “ieausta” Lielvārdes josta
58 minūtes
MB
Madara Briede
Praktiski
Mājas Latvijā sāk zaudēt savu identitāti: kāpēc māju nosaukumus nomaina uz ielām ar numuriem?
52 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Negaidīti notikusi Lukašenko inaugurācijas ceremonija
53 minūtes