Ekonomika
Bizness

FOTO: Pēdējo reizi iespēja ieskatīties Preses nama telpās pirms būvdarbu sākšanas0


Preses nama iekštelpas
Preses nama iekštelpas
Foto: Renārs Koris

Jūlija beigās tiks uzsākta Preses nama kvartāla 1. kārtas projekta īstenošana. Tas paredz arī vēsturiskās Preses nama ēkas rekonstrukciju. Pirms būvniecības darbu uzsākšanas mediju pārstāvjiem bija iespēja vēl pēdējo reizi iemūžināt Preses nama iekštelpas.

Pirmajā projekta attīstības posmā paredzēts izbūvēt mūsdienīgu A klases biroju centru, tirdzniecības telpas ar Baltijā pirmo futbola laukumu uz ēkas jumta un “Holiday Inn” viesnīcu, kas būs pirmā “InterContinental” Hotels Group (IHG) viesnīca Latvijā.

Giedrius Bernotas, PN Project pārstāvis: “Projekta nosaukumā esam saglabājuši vārdu “Preses nams”, ņemot vērā šīs ēkas vēsturisko kontekstu un nozīmi. Preses nama kvartāls būs viens no modernākajiem un inovatīvākajiem biznesa centriem Rīgā. Jūlija beigās uzsākam rekonstrukcijas un būvniecības darbus, kurus plānojam pilnībā pabeigt 2022. gadā.”

Jaunais Preses nama kvartāls atradīsies Zināšanu jūdzes rajonā Pārdaugavā un tajā līdzās inovatīvam darījumu centram paredzēts izveidot arī kvalitatīvu publisko ārtelpu, kur primāri tiks veidotas zaļās zonas un atpūtas vietas, kas paredzētas gājējiem un velosipēdistiem.

Medijiem parāda Preses nama iekštelpas

Esošā Preses nama augstceltne tiks rekonstruēta, pārtopot par 4 zvaigžņu IHG viesnīcu, savukārt daļēji nojaucamās esošās tipogrāfijas ēkas vietā paredzēts izbūvēt daudzfunkcionālu centru ar tirdzniecības platībām, ēdināšanas zonu un daudzstāvu autostāvvietu kompleksa lietotāju ērtībai, kā arī ir paredzēta unikāla futbola laukuma izbūve uz ēkas jumta, kura tehniskajā izstrādē piedalījusies arī Latvijas Futbola federācija.

Projekta pirmajā kārtā 25 000 m2 paredzēti A klases biroju ierīkošanai, 7000 m2 – mazumtirdzniecības telpām, kā arī daudzstāvu autostāvvieta, bet bijušā Preses nama ēkā tiks izveidota “Holiday Inn”viesnīca ar 307 numuriem.

Projekts paredz īpašu uzmanību veltīt energoefektivitātei, dabai draudzīgu materiālu izvēlei, vides pieejamībai, veselīgas darba vides radīšanai un ilgtspējīgai apsaimniekošanai.

Līdzās augstākās klases birojuun kopstrādes telpām, kas atbildīs BREEAM sertifikāta Excellent standartam,kas kopā paredzētas 2500 cilvēkiem, te tiks iekārtotas arī vairākas ēdināšanas iestādes, veikali, konferenču telpas, kā arī 200 velosipēdu novietnes, vairāk nekā 970 autostāvvietas, 27 elektroauto uzlādes stacijas, pastaigu vietas un terases ar apstādījumiem.

Bijušā Preses nama teritorijas apbūves koncepta autors ir arhitekts Andris Kronbergs un SIA ARHIS Arhitekti: “Prieks teikt, ka līdz ar būvatļaujas saņemšanuprojektā iecerētās idejas un risinājumi ir “izvadīti” cauri visiem procesa līkločiem un tagad ieguvuši likumīgas tiesības tapt īstenotiem.

Sevišķs gandarījums par to, ka tāsieceres, kas attiecās uz publiskās ārtelpas veidošanu šajā zonā(ap ēkām un uz ēkām), ir no visiem iesaistītajiemun atbildīgajiem saprastas un atbalstītas.

Saistītie raksti

Tagad tikai jāīsteno, un es ticu, ka šī vieta drīz būs pievilcīga, populāra, aktīvi lietota un mīlēta Rīgas centra daļa.”

Projekta attīstītājs ir investīciju fonds “Lords LB SpecialFund V”. Projekta ieviesējs ir fonda meitas uzņēmums Latvijā “ASPN Project”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Covid-19 dēļ Rīgas skolas kļūst tukšākas: paziņo, cik klases jau devušās karantīnā
1 stunda
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Čakarē, “lien pakaļā” un azartiski izlec pretējā joslā – kā “vidējais latvietis” brauc pa Rīgas apvedceļu 4
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. “Nolaupītā vērtība varētu būt pusmiljons eiro, bet Balandinu atstāja dzīvu kā brīdinājumu,” Krieķis atklāj patiesību 6
2 stundas
LE
LETA
Sports
“Visai komandai kopā ar treneriem noteikta pašizolācija.” Rīgas “Dinamo” dodas karantīnā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Smaga avārija uz Vidzemes šoseja: kravas auto ietriecies mikroautobuss, daļēji bloķēta satiksme
1 stunda