Likumsargi Rīgā konstatē veļas mazgāšanas produktu “Ariel” viltošanas vietu

FOTO. Policija Rīgā atklāj veļas mazgāšanas produktu “Ariel” viltošanas vietu 44

Pagājušonedēļ Valsts policija (VP) sadarbībā ar Valsts ieņēmumu dienestu (VID) aizturēja vairākas personas, kas saistītas ar “Ariel” preču zīmes, citas atšķirības zīmes un dizainparauga nelikumīgu izmantošanu un viltošanu, kas izdarīts ievērojamā apmērā, portālu LA.lv informēja policijā.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Lasīt citas ziņas

2023. gada 10. novembrī VP, veicot informācijas pārbaudi, aizturēja 1986. gadā dzimušu kravas automašīnas “Scania” vadītāju – Polijas pilsoni.

Saistībā ar uzsāktu kriminālprocesu neatliekamības kārtībā veicot transportlīdzekļa “Scania” un puspiekabes kratīšanu, tika konstatēts un izņemts apmēram 20 500 kg veļas mazgāšanas pulverim līdzīga viela “Ariel” ar viltojuma pazīmēm.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc tam, kad bija aizturēta krava ar pulveri, citi noziedzīgās grupas dalībnieki, nolūkā izvest pāri palikušo produkciju un iepakojumus, tādējādi slēpjot pēdas, 12. novembrī ieradās no Lietuvas ar divām kravas automašīnām ar puspiekabēm uz noliktavu Rīgā, Dārzciemā, kur tika uzglabāti un pakoti veļas mazgāšanas pulveri un šķidrumi.

Policisti šīs personas aizturēja viltotās produkcijas iekraušanas laikā. Ar kravas automašīnu šoferiem tika veiktas procesuālās darbībās, bet divi Lietuvas pilsoņi, starptautiskās noziedzīgas grupas dalībnieki, kuri dzimuši 1978. un 1990. gadā un, iespējams, saistīti ar šo produktu izgatavošanu, tika aizturēti un ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā.

Kriminālpolicisti neatliekamības kārtībā veica kratīšanu minētajās telpās Dārzciemā, kur uzglabāti un pakoti viltoti veļas mazgāšanas pulveri un šķidrumi, nelikumīgi izmantojot preču zīmi “Ariel”. Tur tika konstatēts un izņemts vēl apmēram 22 000 kg veļas mazgāšanas pulverim un šķidrumam līdzīgas vielas. Kā arī kratīšanu laikā konstatētas paletes ar iepakojumu sagatavēm ar nosaukumu “Ariel”, uzlīmju ruļļi, paletes ar kartona loksnēm, kniedēm, līmēm un līmes pistolēm, kā arī viltoti kravas pavaddokumenti.

Jāpiemin, ka aizturēšanas brīdī smagās kravas automašīnas puspiekabē personas bija jau paspējušas iekraut 19 paletes ar izejmateriāliem un gatavu produkciju.

Policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka saražotā prece bija paredzēta izplatīšanai Eiropā.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 206. panta otrās daļas – par preču zīmes, citādas atšķirības zīmes vai dizainparauga nelikumīgu izmantošanu, zīmes viltošanu vai viltotas zīmes apzinātu izmantošanu vai izplatīšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā vai ja ar to radīts būtisks kaitējums, un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Reklāma
Reklāma

14. novembrī vienai aizturētajai personai, kas, iespējams, saistīta ar nozieguma organizēšanu, tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Šobrīd kriminālprocesā notiek aktīva izmeklēšana ar mērķi nostiprināt jau iegūtos pierādījumus, un tiek veiktas dažādas izmeklēšanas darbības, lai noskaidrotu visus lietas apstākļus. Lai noteiktu izņemtā veļas mazgāšanas pulvera un šķidrā līdzekļa sastāvu, ir nozīmēta ekspertīze, taču policijas rīcībā esošā informācija liecina, ka šie produkti, visticamāk, ražoti ārpus Eiropas Savienības.

VP aicina ņemt vērā, ka produktu viltošana rada zaudējumus ne vien preču zīmju īpašniekiem, bet var apdraudēt arī patērētāju veselību un dzīvību.

Policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.