“VEF Rīga” galvenais treneris Jānis Gailītis.

Latvijas čempionvienība basketbolā “VEF Rīga” jau ceturtajā FIBA Čempionu līgas spēlē pēc kārtas aizvadīja vāju pēdējo ceturtdaļu, otrdien savā laukumā “Arēnā Rīga” ar 64:68 (26:14, 14:18, 15:10, 9:26) zaudējot Spānijas klubam Tenerifes “Iberostar”.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Rīdzinieki FIBA Čempionu līgā piedzīvoja piekto neveiksmi sešās spēlēs, lai gan spēles gaitā mājinieki bija iekrājuši 18 punktu pārsvaru. Tikmēr Tenerifes komanda izcīnīja sesto uzvaru tikpat mačos un ir C apakšgrupas līdere.

“Vefiņš” aizvadīja labu spēles pirmo pusi, pēc puslaika esot vadībā ar 40:32, bet pirms pēdējās ceturtdaļas ar 55:42. Diemžēl 13 punktu pārsvars tika izsēts un spēles beigās piedzīvots zaudējums. Arī iepriekšējos šī turnīra mačos pret čehu “Nymburk” (72:91), turku “Gaziantep” (81:85) un Bambergas “Brose” (55:76), tieši pēdējā ceturtdaļa Latvijas klubam bija lielākais klupšanas akmens.

Otrdien mājinieku rindās ar “double double” izcēlās Aleksanders Madsens, kurš sameta 14 punktus un izcīnīja desmit atlēkušās bumbas. Tikmēr 12 punkti un piecas rezultatīvas piespēles bija Lesteram Medfordam, 11 punkti – Kristapam Medisam, bet pa deviņiem punktiem guva Artūrs Kurucs un Havjērs Teimss.

Viesiem 15 punktus guva Gabriels Lundbergs, bet pa desmit punktiem pievienoja Daniels Dieza, kuram arī deviņas bumbas zem groziem, un Derions Etkinss.

Trešajā ceturtdaļā “VEF Rīga” bija vadībā ar 50:32, taču turpinājumā guva vien 14 punktus. Vēl divas minūtes pirms beigām rīdzinieki bija priekšā ar 64:57, taču atlikušajā laikā punktus vairs neguva. Sešas sekundes pirms sirēnas Gabriels Lundbergs realizēja tālmetienu, panākot 66:64, beigās mājiniekiem arī kļūdoties piespēlē un nopelnot sodu.

"VEF Rīga" Čempionu līgas spēlē tiekas ar Tenerifes "Iberostar"

C apakšgrupā Tenerifes “Iberostar” tagad sešas uzvaras tikpat spēlēs, otrā ar četriem panākumiem piecos mačos ir Nimburkas ERA, pa trim uzvarām ir “Ņižņij Novgorod”, Peristeri “Winmasters” un Bambergas “Brose” komandām. Tālāk ar vienu uzvaru piecās spēlēs seko “Gaziantep” un sešos mačos – “VEF Rīga”, bet piecas neveiksmes piedzīvojusi Baras “Mornar” vienība.

Kanāriju salu komanda 2017.gadā kļuva par FIBA Čempionu līgas pirmās sezonas uzvarētāju, bet šogad palika otrajā vietā.

“VEF Rīga” Vecā kontinenta klubu turnīros iepriekšējo reizi piedalījās 2014./2015.gada sezonā, kad spēlēja ULEB Eirokausā, un šajā turnīrā debitē.

Čempionu līgas turnīrā tiek aizvadīta ceturtā sezona, un iepriekš no Latvijas šajās sacensībās piedalījusies tikai “Ventspils” vienība. Tikai pirmajā gadā ventspilnieki iekļuva izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, nākamajās divās sezonās grupā ierindojoties attiecīgi piektajā un sestajā vietā un turpinot cīņu FIBA Eiropas kausā.