Sniegpulkstenīši 2024

FOTO. Vislabākais pavasara skats! Pirmie, trauslie un tik ļoti skaistie sniegpulkstenīši spraucas cauri zemei 4

Kas ir viena no pirmajām zīmēm, ka sniegs atkāpjas un pavasaris tuvojas? Jā! Tie ir sniegpulkstenīši!

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

“Facebook” aicinājām lasītājus dalīties ar šī gada pirmajiem sniegpulkstenīšiem – kādi tie zied mūsu lasītāju dārzos, kādus tos pamanām pa ceļam. No sirds paldies visiem, kas iesūtīja! Tie ir tik lieliski, ka, šķiet, caur bildēm sajūtama tā lieliskā pavasara smarža!

Paldies fotogrāfiju autoriem! Inga Bēme, Modra Enkuzena, Gunta Aboltina, Saiva Stirna, Zaiga Legzdiņa, Gunita Sprukte, Kalere Inguna, Ingrīda Rimšāne, Gunita Rolova, Sanda Zelve, Valda Aizupiete, Inta Vīnšteina, Inese Mētra, Ieva Trimalniece, Ilze Andrijauska, Judīte Meistere, Vineta Tunte, Anda Freimane, Ruta Garoza, Gita Miķelsone, Rudīte Glagovska, Baiba Freimane, Anda Baļeva, Ilze Goldberga.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā savulaik LA.LV stāstīja sīpolpuķu selekcionārs Jānis Rukšāns, sniegpulkstenīšu ģintī ir apmēram 20 sniegpulkstenīšu sugu, taču skaits mainās, jo arvien tiek atklātas jaunas. Izaudzētas ir aptuveni 700 šķirnes.

No tām Latvijā populārākā ir ‘Flore Pleno’ ar lieliem, pildītiem ziediem. Tā ir ļoti izturīga šķirne, kas strauji vairojas veģetatīvi. Ir arī šķirnes ar vienkāršiem ziediem, kas galvenokārt atšķiras ar ziedlapu formu, vēl pēc plankumu krāsas (tie var būt gan zaļi, gan dzelteni) un tā izvietojuma uz ziedlapām.

Interesantas ir šķirnes ar pilnīgi sniegbaltiem ziediem. Pasaulē šobrīd visdārgākās ir sniegpulkstenītes ar viegli iesārtiem ziediem. Latvijas dārzos paretam audzē, piemēram, šķirnes ‘Viridapicis’ (ārējo ziedlapu galos ir zaļš plankums), ‘Magnet’ (ziedi garajos kātiņos skaisti trīsuļo pat pie vismazākās vēja pūsmas).

Latvijā ar sniegpulkstenīšu selekciju nenodarbojas. Jaunās šķirnes un formas tiek radītas Anglijā un Nīderlandē. Sniegpulkstenītes ir ļoti iecienītas Anglijā, tur pat darbojas vairāki sniegpulkstenīšu audzētāju klubi. Jaunumus selekcionāri pārdod interneta izsolēs par ļoti augstām cenām – pat 500 mārciņām par vienu sīpoliņu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.