FOTOREPORTĀŽA. Ziedoņa muzejs Murjāņos sāk jauno jubilejas sezonu ar drosmīgiem jaunumiem 10
Linda Tunte

Imanta Ziedoņa muzejs Murjāņos

Ziedoņa muzejs Murjāņos atklāj Ziedoņa deviņdesmitgadei veltītu muzeja programmu, kuras fokusā jaunumi gan bērniem, gan pieaugušajiem. Mazākos muzeja apmeklētājus pārsteigs pasaku tēls suns Funs, savukārt ar pieaugušajiem sarunāsies mākslīgā intelekta radīta Imanta Ziedoņa balss. Ziedoņa muzejs Murjāņos apmeklētājiem atvērts no šī gada 1. jūnija līdz 1. oktobrim no trešdienas līdz svētdienai.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
TV24
Rajevs: Es nesaprotu, kā var atteikties aizstāvēt savu dzimteni! Tev tas karavīra zvērests būs jādod vienalga!
Lasīt citas ziņas

Muzeja jaunā pieredze veidota ar virsmērķiem un vērtībām – sevis kopšanu, idejas kopšanu un sabiedrības kopšanu. Pirmo reizi muzejs piedāvā izzinošas aktivitātes bērniem kopā vecākiem, kur jādodas blēņām pa pēdām ar pasaku tēlu suni Funi. Ziedoņa muzeja suņa Fuņa dārgumu meklēšana piemērota bērniem no trīs gadu vecuma. Pretstatā ierastajam muzeja apmeklējumam turpmāk pieaugušos Murjāņos gaidīs jaunāko tehnoloģiju pārsteigumi – muzeja komanda kopā ar valodu tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde” izveidojusi Imanta Ziedoņa balss atveidu. Mākslīgā intelekta sintezētā Imanta Ziedoņa balss muzejā dārzā stāstīs par Ziedonim tuvo dabas tēmu.

“Vairāk nekā gadu gatavojāmies šim mirklim – vērt Murjāņu durvis apmeklētājiem jaunajai pieredzei muzejā. Esam bijuši drosmīgi attiecībā uz mākslīgā intelekta risinājumiem – Murjāņu dārzā dzirdamā Imanta Ziedoņa sintezētā balss ir unikāla pieredze, kuras laikā ciemiņus mudinām domāt par šī laikmeta visaktuālākajām tēmām – mākslīgo intelektu un dabu. Tieši drosme un jaunrade cilvēkus atšķir no mākslīgā intelekta, tās ir vērtības, kuras bija svarīgas Imantam Ziedonim. Veidojot šo pieredzi, esam sekojuši līdzi mākslīgā intelekta tehnoloģiju izmantošanas tendencēm un pieņemtajiem ētikas regulējumiem Eiropas Savienībā,” pauž Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jaunā pieredze Ziedoņa muzejā Murjāņos tapusi sadarbībā ar talantīgiem komandas biedriem – dizaina studiju “Ovepriced” dizainera Aigara Mamja vadībā, grafisko dizaineri Esteri Betiju Grāveri, rakstniekiem Jāni Joņevu un Agnesi Vanagu, arhitektu Reini Sokolovu, ainavu darbnīcu “Alps” arhitektes Ilzes Rukšānes vadībā, Bulduru Tehnikumu, valodu tehnoloģiju uzņēmumu “Tilde” un advokātu biroju “TGS Baltic”. Muzeja komanda pateicas Kultūras ministrijai, Siguldas novada pašvaldībai, uzņēmumam SIA “Tilts” un bankai “BluOr Bank” par finansiālo atbalstu Imanta Ziedoņa deviņdesmitgades muzeja programmu radīšanai. Murjāņu darba laiks šovasar paliek nemainīgs, muzejs atvērts no trešdienas līdz svētdienai laika posmā no plkst. 11.00 līdz plkst. 18.00.

Tuvāk iepazīt Ziedoņa muzeja jaunumus var, ielūkojoties muzeja sociālo tīklu profilos facebook.com/Ziedonamuzejs/ un instagram.com/ziedonamuzejs/, kā arī mājaslapā http://www.ziedonamuzejs.lv/.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.