Ķirši.
Ķirši.
Foto: Shutterstock

Kā izglābt ķiršu ražu? 4

Inita Šteinberga, “Praktiskais Latvietis”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 201
Lasīt citas ziņas

Lai arī ķirši un citi augļukoki ziedēja izcili, raža var būt diezgan trūcīga, jo ziedēšanas laiks bija lietus periodā, kad bites un vairums citu apputeksnētāju nelido (izņemot kamenes). Turklāt lietusgāzes izskaloja no ziediem ziedputekšņus. Tad nu jācenšas nosargāt vismaz to, ko var. Augļkopis Pēteris Heimanis atgādina, ka tagad ir laiks, kad izlido ķiršu muša.

Foto: Inita Šteinberga
CITI ŠOBRĪD LASA

Lai pasargātu ogas, augsni zem koka nosedz – var nosegt ar balto agrotīklu, ko pavasarī lietoja pret salnām. Taču caur šo materiālu spīdēs gaisma, un zāle to cels uz augšu. Tad nu ik pa laikam segumu noņem, nopļauj zāli un klāj atpakaļ. Mazāk darba prasīs (bet speciāli jāpērk) melnais ģeotekstils, jo zāle zem tā nonīks. Pēc tam varēs viegli iekopt rušinātu apdobi, kas augļukokiem ir vēlama. Viegli uzrušinot augsni zem koka, iznīdē tajā ziemojošo kaitēkļu patvērumu.

Mazdārziņā parasti līdz stumbram pļauj mauriņu, tomēr no koka veselības viedokļa tas nav labi. Zāles velēna ir silts patvērums kaitēkļiem, dažādiem slimību rosinātājiem.

Koku zaros vajadzētu arī izkārt dzeltenos līmes vairogus. To noteikti dara, ja sakņu zonas apklāšana nav pa spēkam. Tie derēs arī papildu drošībai, ja saknes apklātas. Jo lielāks koks, jo vairāk lapiņu izkar.

Līdzīgus ražas glābšanas darbus ieteicams veikt arī plūmēm – papildus izkar pudeles ar rūgstošām saldvielām.

Segumu noteikti vajag, ja augļukokam jau bijuši tārpaini ķirši.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.