Ekonomika
Bizness

Globālajā tiešsaistes hakatonā meklēs risinājumus šī brīža mainīgās pasaules nepieciešamībām0

Attēls: The Global Hack

Apzinoties situāciju pasaulē un koronavīrusa radītās sekas, aktīvās kopienas visā pasaulē apvienojas, lai meklētu risinājumus ar dažādu hakatonu palīdzību.

Hakatons “The Global Hack” pulcēs dalībniekus no visas pasaules, kuri izstrādās idejas, kas potenciāli varētu būt risinājums šī brīža mainīgās pasaules nepieciešamībām.

Hakatons norisināsies tiešsaistē no 9. līdz 12. aprīlim un to līdzorganizē Latvijas radošie spēki, kas ar “Swedbank” atbalstu veidos hakatona ekonomikas novirzienu.

Jaunuzņēmumu kopienām operatīvi reaģējot uz Covid-19 krīzes radītajiem izaicinājumiem, Igaunijā, Latvijā un Lietuvā marta vidū secīgi norisinājās trīs tiešsaistes hakatoni.

Šobrīd arī citas valstis, piemēram, Francija, Norvēģija, Itālija, Polija, Somija, Afganistāna, Brazīlija, Ungārija, Beļģija, Ukraina, Kanāda, Vācija, Austrālija, Madagaskara, Lielbritānija un citas organizē tiešsaistes hakatonus, lai atrastu un integrētu iespējamos risinājumus.

Vispasaules hakatona “The Global Hack” mērķis ir pulcēt dalībniekus no visiem līdzšinējiem hakatoniem, dalībnieku skaitam sasniedzot divdesmit tūkstošus katrā no vienpadsmit novirzieniem, kā arī piesaistīt vairāk kā tūkstoti mentoru.

Virtuālais pasākums tiks sadalīts dažādos tematiskajos virzienos un Latvijas puses organizatori, kuri arī veidoja vienu no iepriekš minētajiem tiešsaistes hakatoniem “HackForce”, ar “Swedbank” atbalstu organizēs ekonomikas virzienu. Organizatori un sabiedrība kopumā ir atzinusi ekonomiku par vienu no būtiskākajām nozarēm, kas šobrīd cieš no Covid-19 krīzes radītajām sekām.

The “Global Hack” organizatori ar prieku ziņo, ka hakatona ekonomikas novirziena iedvesmotājs ir Stīvs Džarvetsons (Steve Jurvetson), kurš ir aktīvs investors, kā arī “Tesla” un “SpaceX” valdes loceklis.

“Es ļoti priecājos, ka tiek piedāvāta šāda iniciatīva. Kā mēs vispār nonākam pie jaunām un spēcīgām idejām, kurām ir potenciāls uzlabot mūsu nākotni? Es domāju, ka ir ļoti svarīgi izcelt šī brīža aktuālās tēmas un, ka katra jauna ideja ir iepriekšējo ideju kombinācija. Jāatzīst, ka šādas problēmsituācijas vienmēr ir stimuls realizēt noderīgus un nepieciešamus projektus.”

Šī brīža ekonomiskā situācija ir ļoti būtisks rādītājs, jo tas atspoguļo pasaules, sabiedrības, un uzņēmumu labklājību, un nodrošinājumu krīzes laikā. Ņemot vērā notiekošo, šobrīd cilvēki zaudē darbu, kā arī uzņēmumi ir spiesti izbeigt savu darbību, kas ne tikai ietekmē katru individuāli, bet arī valsti un dažādas sociālās grupas kopumā.

Balstoties uz pieredzi, šādas situācijas var atstāt nopietnu ietekmi uz sabiedrību un pasaules procesiem pat vairākus gadu garumā. Hakatona ekonomikas sektora mērķis ir izcelt šīs problēmas un piedāvāt risinājumus, kas būtiski atvieglotu situāciju šobrīd un nākotnē.

Tiešsaistes hakatona The Global Hack ekonomisko virzienu atbalsta “Swedbank”, kas nodrošinās galveno balvu labākajai idejai – 5000 eiro pamatkapitālu.

Saistītie raksti

“Šobrīd visa pasaule cīnās ar koronavīrusa radītajām sekām, kas nenoliedzami ir atstājis un turpinās atstāt būtisku ietekmi uz vietējo un arī pasaules ekonomiku.

“Swedbank” uzskata, ka šī inciatīva ir lieliska iespēja aicināt kopā radošus un inovatīvus prātus, kas varētu piedāvāt veiksmīgas un ātri integrējamas idejas, kuras noderētu jau šīs dienas izaicinājumiem un mēs labprāt atbalstīsim veiksmīgākās idejas autorus” stāsta Reinis Rubenis, “Swedbank” Latvija valdes priekšsēdētājs.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
“Apturi Covid” jau pirmajā dienā kļūst par Latvijā populārāko lietotni 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā lielākais kritums ekonomikā starp Baltijas valstīm. Jaunākie IKP dati 1
1 diena
IB
Indulis Burka
Ekonomika
Kā ar maziem ieguldījumiem kļūt energoefektīvākam 1
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
1 stunda
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
“Pilskalnes Siguldiņa”, moku kambaris, trušu pilsētiņa un citi apskates vērti objekti. Ziedošā Zemgale – apceļo piesardzīgi!
1 stunda
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kur “audzē” citronskābi, antibiotikas, vitamīnus un vakcīnas? “Biotehniskā centra” noslēpumainie bioreaktori
3 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģiska sestdiena Liepājā. Avārijā gājusi bojā nepilngadīga jauniete
1 stunda