Latvijā
Politika

Godmanis noliedz, ka OIK sistēmas noteikumi radījuši īpašu atbalstu konkrētiem uzņēmējiem6


Ivars Godmanis.
Ivars Godmanis.
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Bijušais Ministru prezidents Ivars Godmanis šodien Saeimas elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) parlamentārās izmeklēšanas komisijā kategoriski noliedza, ka viņa vadītās valdības laikā pieņemtie Ministru kabineta (MK) noteikumi būtu radījuši īpašu atbalstu konkrētiem uzņēmējiem.

Parlamentārās izmeklēšanas komisijas vadītāja Ieva Krapāne (KPV LV) atsaucās uz cita ekspremjera Valda Dombrovska (V) iepriekš komisijai vēstīto, ka savulaik premjeru Aigara Kalvīša un Godmaņa valdības esot pieņēmušas noteikumus, kas esot paredzējuši sniegt dāsnu atbalstu konkrētiem uzņēmējiem.

Godmanis šodien uzvēra, ka kategoriski to noliedz.

Ekspremjers arī uzsvēra, ka viņa valdība attiecīgos noteikumus nepieņēma steigā, bet tos atbilstoši procedūrai izstrādāja un virzīja Ekonomikas ministrija (EM).

Bijušais valdības vadītājs arī norādīja, ka iepriekš diskusija par sava veida atbalsta sistēmas nepieciešamību bija saistīta ar to, ka Latvija ir ļoti atkarīga no elektrības importa.

Kādreizējais politiķis kā svarīgu atzīmēja nepieciešamību veikt pārbaudes, vai paredzētās elektrostacijas tiešām ir uzbūvētas. Viņš gan piebilda, ka saskaņā ar publiski izskanējušo informāciju pašlaik gan nepietiekot kapacitātes pārbaužu aktīvākai veikšanai.

Komisijas sēdē raisījās diskusijas par to, vai līdzšinējie EM valsts sekretāri ir izpildījuši savu pienākumu, lai prasītu nepieciešamo finansējumu pārbaužu veikšanai.

Reizē tika atzīmēts, ka gan bijušie ekonomikas ministri, gan daudzi darbinieki ministrijā esot bijuši aizņemti darbā ar citām prioritātēm, piemēram, situācijas uzlabošanā būvniecības jomā pēc Zolitūdes traģēdijas.

Runājot par atbalsta likmju apstiprināšanu atjaunojamajai elektroenerģijai, Godmanis norādīja, ka, ieraugot attiecīgās likmes, viņš gājis klāt pie atbildīgā ministra Raimonda Vējoņa un prasījis vai piedāvātās likmes ir atbilstošas Eiropas Savienībai (ES) pieejai.

Saistītie raksti

Pēc Godmaņa paistā, Vējonis viņam esot atbildējis, ka likmes absolūti atbilstot ES “rāmim”. Reizē nebija iesniegts pētījums, kas pamatotu attiecīgās likmes, atzina Godmanis.

Kā ziņots, OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas galvenais uzdevums ir noskaidrot, kāds ir patiesais izveidotās sistēmas nodarītais kaitējums valstij, nosaukt atbildīgos šādas sistēmas izveidē, kā arī izdarīt secinājumus, lai novērstu nākotnē šādu sistēmu veidošanos.

TV3 ziņu video skaties šeit:

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.