Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili.
Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili.
Foto: David Mdzinarishvili/REUTERS/SCANPIX

Gruzijas prezidente drošības konferencē brīdina: “Tāda ir Krievijas daba, ka tā neapstājas, ja to neapstādina” 52

. Ja Ukraina zaudēs karu, Krievijas agresija tiks pavērsta pret citām Eiropas valstīm, brīdināja Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
Mājas
Latvijas Jumiķu apvienības vadītājs: Latvijā jau ir pirmie gadījumi, kad saules paneļi uz jumta ir aizdegušies paši no sevis
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Lasīt citas ziņas

“Tāda ir Krievijas daba, ka tā neapstājas, ja to neapstādina,” Gruzijas prezidente teica Minhenes drošības konferences laikā. “Eiropiešiem vajadzētu satraukties,” viņa brīdināja.

“Ukraina šodien patiešām cīnās, lai aizstāvētu Eiropas drošību, un ukraiņi mirst par citiem eiropiešiem,” sacīja Zurabišvili.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Nav nekādas atšķirības starp Baltijas valstīm, Poliju un pārējo Eiropas Savienību. Vladimirs Putins, ja viņš iet tālāk un ja viņš netiks sakauts Ukrainā, var izvēlēties jebkuru,” viņa teica.

Diskusijas par Krievijas ieročiem, kurus varētu izmantot pret satelītiem, apliecina, ka ģeogrāfijai vairs nav nozīmes, uzsvēra Gruzijas prezidente.

“Es domāju, ka ir ļoti skaidrs, un atbalstīt Ukrainu šodien ir daudz vieglāk, nekā rīt cīnīties plašākā karā,” sacīja Zurabišvili.

“Tāpēc, ja mēs nākamajā Minhenes konferencē vai pēc dažiem gadiem nevēlamies nonākt daudz smagākā situācijā, es domāju, ka lēmums ir jāpieņem tagad,” viņa teica.

Zurabišvili atzinīgi novērtēja Eiropas Savienības jauno 50 miljardu eiro atbalsta paketi Ukrainai, kā arī pauda pārliecību, ka republikāņi ASV Kongresā izbeigs bloķēt turpmāku palīdzību Ukrainai miljardiem dolāru vērtībā.

Zurabišvili, kurai kā Gruzijas prezidentei ir tikai minimālas pilnvaras un kuras amats ir galvenokārt ceremoniāls, ir rietumnieciski noskaņota politiķe valstī, kurā ir spēcīga Krievijas ietekme. Viņa vairākkārt ir apsūdzējusi savas valsts valdību prokrieviskos uzskatos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.