Gulbis trīs setos sasniedz Indianvelsas ceturtdaļfinālu 0

Ernests Gulbis Indianvelsas (ASV) Masters sērijas tenisa turnīrā sasniedzis ceturtdaļfinālu, ar 7:6 (7-0), 4:6, 6:2 pārspējot ATP ranga 53. numuru, spāni Roberto Bautistu-Agutu.

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32

Pirmajā setā abi tenisisti uzvarēja geimus pie savām servēm, lai gan Gulbim bija iespējas šo līdzsvaru izjaukt. Arī divpadsmitajā geimā, kad palika nerealizēta viena setbumba. Taibreikā Gulbis savam pretiniekam neatstāja nekādas cerības, uzvarot visās septiņās izspēlēs.

Otrajā setā Ernesta lielākais pretinieks bija viņš pats. Tā sākumā izdevās divreiz uzvarēt geimu pie pretinieka serves un ceļš pretī pārliecinošai uzvarai šķita vaļā. Tomēr kaut kas Gulbi urdīja zaudēt koncentrēšanos, sākt sarunas ar tiesnesi, izteikt neapmierinātību par tribīnēs notiekošo, saņemt brīdinājumu par laika vilcināšanu. Pērn rudenī Gulbis publiski šo spāni nosauca par nemākulīgu tenisistu, kurs laukumā uzvedas kā princese, arī šoreiz daži komentāri spēles laik;ā tika pretiniekam. Kā rezultāts – divreiz zaudēts iegūtais pārsvars un vēlāk arī sets – 4:6. Raketes triekšana pret zemi bija šo pārvērtību neatņemama sastāvdaļa.

Par laimi, Gulbis prata atstāt visas negācijas otrajā setā un izšķirošo nospēlēja ļoti pārliecinoši un nosvērti. Jau trešajā geimā Bautista-Aguts tika nobreikots, atlikušajā spēles daļā šis pārsvars vairs netika atdots un septītajā geimā pat divkāršots – 6:2.

Gulbis pret Bautistu-Agutu spēlēja ceturto reizi un izcīnīja trešo uzvaru, bet vienīgais zaudējums 2012. gadā tika fiksēts pēc latvieša izstāšanas savainojuma dēļ. Indianvelsas Masters turnīra ceturtdaļfinālā Gulbis iekļuvis pirmo reizi. Par to jau nopelnīti 180 ranga punkti, kas jaunnedēļ ļaus atgriezties ATP ranga divdesmitniekā.

Ceturtdaļfinālā, kas paredzēts piektdien, Gulbja pretinieks būs ATP ranga 13. numurs, amerikānis Džons Isners. Arī pret viņu Gulbim ir pozitīva savstarpējo spēļu bilance – divas uzvaras un viens zaudējums. Šī spēle paredzēta piektdien.