Satiksme Zinību dienas rītā uz Gaisa tilta.
Satiksme Zinību dienas rītā uz Gaisa tilta.
Foto. LETA © Zane Bitere

Ir vīzijas, kāds nākotnē Rīgā varētu izskatīties Gaisa tilts. Bez bruģa un ar velosipēdu un gājēju ceļu? 44

Gaisa tilts jeb tā dēvētais VEF tilts Rīgā nākotnē varētu būt bez bruģa un ar plašāku velosipēdu un gājēju ceļu, šodien izskanēja Ārtelpas un mobilitātes departamenta tiešsaistes pasākumā par Gaisa tilta pārbūves projekta izstrādi.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti
Lasīt citas ziņas

Kā viens no paredzētajiem risinājumiem tika minēta paplašinātas ietves un veloceļš, kā arī kontakttīklu stabi, kas iznesti ārpus satiksmes telpas.

Plānots nākotnē nodrošināt sabiedriskā transporta joslu pa tramvaju sliežu ceļu klātni.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tāpat plānots bruģa segumu aizstāt ar asfaltu.

Visi pārveidojumi neļaus palielināt transportlīdzekļu braukšanas ātrumu, un tas varētu tikt saglabāts 30 kilometri stundā.

Tilta pārbūve ietekmēs satiksmi arī tam piegulošajās ielās.

Pārbūves laikā tilta platums varētu pieaugt, savukārt brauktuve – sašaurināties. Arī tilta augstums varētu pieaugt Latvijas dzelzceļa plānotās elektrifikācijas prasību dēļ.

Kā ziņots, būvprojektu “Gaisa tilta būvprojekta minimālā sastāvā izstrāde” izstrādā piegādātāju apvienība AS “Ceļuprojekts” un SIA “BRD projekts”.

Pašlaik projekta izstrādātāji sadarbībā ar pašvaldību un valsts AS “Latvijas dzelzceļš” noslēdz būvprojekta minimālā sastāvā izstrādes stadiju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.