Foto: Unsplash

Itālijā ar DNS testa palīdzību tiks atrasti suņu īpašnieki, kas nesavāc aiz saviem mīluļiem 32

Turpmāk Itālijā ar DNS testa palīdzību varēs atrast suņu īpašniekus, kas nesavāc savu mīluļu izkārnījums. Tādā veidā Itālijas pilsētās Bolcāno vadība plāno sodīt bezatbildīgos suņu saimniekus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Gandrīz 40 000 Bolcāno suņu tiks reģistrēti  īpašā datu bāzē, kas izveidota, lai kontrolētu kurš suns atstājis savus atkritumus uz ielas, informē “Newsweek”.

Kad sistēma būs pilnībā ieviesta, katrs kāda suņa atstātais ekskrements var tikt nosūtīts uz DNS analīzēm. Ja tiks atrasts vainīgā suņa īpašnieks un atzīts arī par vainīgu, amatpersonas varēs sodīt personu ar naudas sodu aptuveni 54–545 USD apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par šiem DNS testiem būs jāmaksā pašiem suņu īpašniekiem. Tie izmaksā aptuveni 70 USD.

Noteikumu izstrādāti ne tikai, lai uzturētu tīrību uz ielām, bet arī lai pasargātu iedzīvotāju veselību. Suņu izkārnījumos var būt mikroorganismi, kas ir ļoti bīstami cilvēkiem, piemēram, salmonellas kā arī var būt arī parazīti.

Saskaroties ar suņu izkārnījumiem, cilvēki var arī iegūt infekcijas, kas ir rezistentas pret antibiotikām, padarot tās grūtāk ārstējamas. Nav skaidrs, vai Bolcāno pieeja tiks pieņemta citās Itālijas pilsētās, taču daži apgabali jau ir izrādījuši interesi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.