AFP/LETA

Itālija mača izskaņā ”izvelk” uzvaru pār Zviedriju un iesoļo astotdaļfinālā 0

Itālijas futbola izlase piektdien Francijā notiekošā Eiropas čempionāta E apakšgrupas mačā Tulūzā spēles izskaņā ar 1:0 (0:0) pārspēja Zviedriju un iekļuva astotdaļfinālā.
Vienīgos vārtus šajā mačā guva Martins Eders.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80

Mačs iesākās miegainā gaisotnē, jo komandas neradīja bīstamas vārtu gūšanas iespējas. Pirmais gana veiksmīgais uzbrukums izveidojās 14.minūtē, kad Zviedrijas izlases futbolists Jons Gvidetti netālu no itāļu vārtiem nespēja trāpīt pa bumbu. Tomēr kopumā pirmajā puslaikā vienībām bija maz iespēju izcelties.
Otrā puslaika sākumā laba iespēja izcelties bija Graciāno Pellem, taču viņa sitiens lidoja pāri vārtiem. Neliels pārsvars piederēja itāļiem, kuri centās saasināt situāciju pie Zviedrijas valstsvienības vārtiem, bet vārtsargam Andrēasam Īsaksonam reti kad nācās nopietni iesaistīties spēlē. Dueļa 72.minūtē Zviedrija izveidoja labu uzbrukumu un veica centrējumu soda laukumā, bet neviens no šīs komandas futbolistiem, izņemot aizmugurē esošo Zlatanu Ibrahimoviču, neaizsniedzās.

Itālijas valstsvienībai otrajā puslaikā piederēja pārsvars, turklāt 82.minūtē Marko Parolo trāpīja pa vārtu guvumu. Tomēr vārti brieda un tie tika gūti 88.minūtē, kad pēc labas uz maiņu uznākušā Simones Zazas piespēles lielisku sitienu veica Eders. Zviedrija metās atspēlēties, taču radīt momentus pie pretinieku vārtiem viņi nespēja, turklāt Itālijas valstsvienība teicami turēja bumbu un vilcināja laiku.

Zviedrijas valstsvienībai šajā mačā nevarēja palīdzēt cirkšņa traumu guvušais aizsargs Mīkaels Lustigs.
Abas komandas savā starpā nu tikušās 23 reizes, kurās Itālija guvusi 11 uzvaras, bet sešas reizes cīņa noslēgusies neizšķirti.

Itālijas futbolisti čempionātu iesāka ar 2:0 uzvaru pār Beļģiju, savukārt Zviedrija spēlēja neizšķirti 1:1 ar Īriju.
Šīs grupas otrās kārtas otrs duelis notiks sestdien, kad savā starpā spēlēs Beļģija un Īrija.