Kāda ir statistika par bezvēsts pazudušajiem Ukrainā? Atbild Rajevs 18

Ik dienu pienāk ziņas par bojāgājušajiem Ukrainas-Krievijas karā, tomēr skaitļi regulāri ir tikai par Krievijas pusi, turklāt – Ukrainas statistika. Ukraina savus ciparus izvēlējusies neatklāt.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš
Veselam
“Ēdiens nav tā lielākā nelaime!” Danilāns atklāj patiesību par kuņģa čūlu
Lasīt citas ziņas

Oficiāli apstiprinātie Ukrainas bojāgājušie un bēgļi ir puslīdz zināmi, bet kāda ir statistika par bezvēsts pazudušajiem ukraiņiem kopš kara sākuma, šāds jautājums tika uzdots TV24 raidījumā “Par karu Ukrainā ar Igoru Rajevu”.

“Nav nekādas statistikas. Tāpat nav statistikas par Ukrainas armiju, tā ir viņu politika – respektēsim to, ka viņi neatklāj šo informāciju,” tā uzskata Rajevs, NBS rezerves pulkvedis un militārais analītiķis.
CITI ŠOBRĪD LASA

Par civiliedzīvotājiem informācijas vispār ir maz. Vairāk ziņu ir par bēgļiem, kuri devās uz Rietumiem, kur viņi ir, cik viņi ir. Zināms arī, ka liels daudzums cilvēku no Ukrainas aizbrauca arī uz Krieviju un Baltkrieviju. Rajevs šaubās, ka vispār kādam ir kāda informācija, cik un kur ir cilvēku, kas devušies uz pēdējām pieminētajām valstīm un ko viņi tur dara.

Vēl jāņem vērā tas fakts, ka Krievija ir okupējusi diezgan lielu Ukrainas daļu – protams, ka jebkāda informācija par tiem cilvēkiem, kas atrodas okupētajās teritorijās, nav; nekādiem datiem mēs ticēt nevaram.

Kā piemēru Rajevs min Mariupoli, kur kaujas beidzās jau relatīvi sen –

savulaik tā bija liela pilsēta ar 300 000 iedzīvotāju, bet cik daudz tur tagad ir iedzīvotāju un cik daudzi ir tiešām Mariupoles iedzīvotāji, nevis ievestie un atbraukušie – šādiem datiem nevienam ticēt nevar.
Šausmas, bēdas un šoks - cilvēku emocijas pēc Krievijas raķetes trieciena Dņipro deviņstāvu namā
Ukraina, Vuhledaras kaujas
Kara gads Ukrainā
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.