Foto: Ieva Lūka/LETA

“Kam tad mēs tos nodokļus maksājam, tad jau var iet mežā dzīvot, ja nav nekādas jēgas,” valdību kritizē Brūvere 0

“Vācijā viss notiek tā, ka es zinu, var paļauties uz valdību – benzīna cenas kritušās, sakārtota sabiedrisko transportu kustība, protams, tā ir bagāta valsts, bet tur uzreiz tiek risinātas problēmas, kamēr Latvijā tikai veido darba grupas,” TV24 raidījumā “Preses klubs” viedokli izsaka Ilona Brūvere, režisore.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

“Ja mēs skatāmies vidējo pensiju, kas ir zem 400 eiro, pat, ja mēs indeksējam 10-15%, tie sanāk 40 eiro. Mums pēdējo 10 gadus bijusi vidēji zema inflācija, mēs indeksējam inflāciju, kad inflācija bija 3-4%, tad no tiem 300 eiro, tie arī sanāk 10 eiro.

Šogad skaidrs, ka būs augstāka, bet, pat ja tie ir 10-15%, pie tā, ka pārtikas cenu kāpums ir tuvu 20% un komunālie maksājumi virs 50%, tas, protams, tikai nedaudz palīdz, problēmu tas nerisina,” komentē Mārtiņš Āboliņš, bankas “Citadele” ekonomists, Fiskālās disciplīnas padomes loceklis.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Es saprotu, ka bagātā valstī cilvēks dzīvo citādāk, bet tai domai par sabiedrību ir jābūt. No valdības puses es neesmu šo domu sajutusi, izņemot vārdos, tādos priekšvēlēšanu solījumos, bet darbos es neesmu redzējusi, ka kāds domātu par to, kā dzīvo cilvēks, kā lai iztiek, kā tiek galā ar dzīvi.

Tāpēc jau mēs maksājam nodokļus, strādājam, tad jau varētu iet mežā un nemaksāt. Priekš kam maksāt nodokļus, ja viņam nekādas jēgas no tā nav,” Brūvere saka.

Viņa skaidro, ka tā jau sabiedrība veidojas, visi maksājam nodokļus, lai vēlāk būtu pašiem no tā nodrošinājums, kaut kāda jēga no tiem nodokļiem.

“Kad dzirdu, ko valdība runā, domāju, kur tie cilvēki vispār dzīvo?” režisore jautā.

SAISTĪTIE RAKSTI