“Kamēr jūs no savas hoholijas nebijāt sabraukuši, pie mums tā nebija.” Sociālajos tīklos vajātā ukraiņu kosmetoloģe oficiāli vērsusies VDD 105

Sociālajos tīklos vajātā ukraiņu kosmetoloģe Olga Koriakina (ukrainiski – Olha Koriakina) oficiāli vērsusies Valsts drošības dienestā (VDD) sakarā naida kurināšanu un draudiem, kas viņai izteikti pēc tam, kad “ietekmele”, kura sociālajos tīklos atrodama ar pseidonīmu Anny Minai (jeb “Анна Минайленко”), izplatīja vairākus nomelnojošus video.

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Lasīt citas ziņas

Video materiālos “ietekmele” mēģināja Olgu Koriakinu apvainot it kā nekvalitatīvu kosmetoloģijas pakalpojumu sniegšanā savai paziņai – dziedātājai Marijai Līvmanei, kā arī stāstīja saviem sekotājiem, ka pateicoties “lielajam darbam”, kas esot paveikts, “Koriakinas kundzei būs vieglāk aizbraukt no šīs valsts.”

Publiskotie video, kuros tika izmantoti saskaņā ar Latvijas likumdošanu prettiesiski iegūti audio ieraksti (pie tam vēl no konteksta izrautā formā), sabiedrībā izsauca plašu rezonansi, jo to izplatīšanā iesaistījās arī vairāki Latvijas mediji. Rezultātā Olga Koriakina, kurai Latvijā piešķirts ukraiņu bēgles statuss, savā “Instagram” profilā sāka saņemt draudu vēstules ar aicinājumiem “pamest valsti” un “slēgt biznesu”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā kosmetoloģei adresētajos draudu ziņojumos un publiskotajos interneta komentāros īpašs uzsvars likts uz Olgas Koriakinas piederību Ukrainai, viņa nolēma vērsties pēc palīdzības Valsts drošības dienestā (VDD) un Valsts policijā. Pirmajai no abām minētajām iestādēm iesniegums jau nosūtīts. Iesniegumā lūgts uzsākt kriminālprocesu pēc Krimināllikuma 78. panta par iespējami izdarītu darbību, kas vērsta uz nacionālā, etniskā, rasu vai reliģiskā naida vai nesaticības izraisīšanu.

Tā kā šāda veida dokumentiem ir jāpievieno arī pierādījumi, kurus vajag gan savākt, gan aprakstīt, pirmā iesnieguma sagatavošana prasīja noteiktu laiku. Svarīgi atzīmēt, ka par pierādījumiem kalpo arī medijos iepriekš publiskotā informācija, jo tā apliecina ne vien izplatītās informācijas nomelnojošo raksturu, kas izraisīja Olgas Koriakinas vajāšanu un draudu izteikšanu viņai, bet arī neslavas celšanas faktu no abu “ietekmeļu” puses. Tāpēc lūdzam medijus, kuri iepriekš publiskojuši informāciju par Olgu Koriakinu, nepalīdzēt “ietekmelēm” slēpt pēdas un publiskoto informāciju vairs negrozīt.

Apvainojumus nekvalitatīvu pakalpojumu sniegšanā dziedātājai Marijai Līvmanei kosmetoloģe Olga Koriakina noliedz. Vēl vairāk – viņa uzskata, ka incidents viņas kabinetā, kura rezultātā tika pretlikumīgi iegūti audio ieraksti (kas vēlāk tika izmantoti nomelnojošo video materiālu veidošanā), bija negodīgas konkurences rezultātā speciāli organizēta provokācija, lai izstumtu viņu no skaistumkopšanas nozares. To apliecina gan fakts, ka “ietekmeles” pašas ir parūpējušās, lai nebūtu nekādu objektīvu pierādījumu, gan arī saņemtās draudu vēstules, kurās īpašs uzsvars likts ne tik daudz uz pašu iespējamo pārkāpumu, cik uz minētajiem aicinājumiem “pamest valsti” un “slēgt biznesu”.

“Kamēr jūs no savas hoholijas nebijāt sabraukuši, pie mums tā nebija.” Tā raksta kāds no “heiteriem”.

Olga Koriakina ir augsti kvalificēts kosmetoloģijas speciālists ar augstāko izglītību medicīnas jomā. Viņai ir diplomi un vairāki sertifikāti, kas apliecina šo faktu, proti, Ukrainas kara-medicīnas akadēmijas medicīnas maģistra diploms (šis diploms ir atzīts ES dalībvalstī Lietuvā), Luhanskas valsts medicīnas universitātes speciālista diploms, kā arī citi sertifikāti un diplomi, kas apstiprina, ka viņa regulāri apmeklē dažādus kursus, kārto eksāmenus un visādi citādi palielina savu profesionālo kvalifikāciju kosmetoloģijas nozarē. Olgas darba stāžs medicīnas un kosmetoloģijas jomā ir 13 gadi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.