Kāpēc cilvēki zaudē uzticību politiķiem? Jānis Streičs: “Tauta jūt!” 109

TV24 raidījumā “Nedēļa. Post scriptum”režisors, gleznotājs, aktieris Jānis Streičs, atbild uz jautājumu, kāpēc Latvijā cilvēki zaudē ticību politiķiem: “Tāpēc, ka tauta jūt patiesību.”

Reklāma
Reklāma
Mēs tāpat vien nepadosimies! Ukraina sāk gatavoties sliktākajam scenārijam
Trampam atliek bezspēcībā vien noplātīt rokas: Putins atdzīvina 3 klasiskās Kremļa taktikas
FOTO. VIDEO. “Tur ir ļoti daudz VUGD automašīnu, glābēji kaut kur skrien!” Aculiecinieks ziņo par biedējošu skatu galvaspilsētas centrā 16
Lasīt citas ziņas

Mums ir jāmaina vēlēšanu sistēma, jo mūsu Saeimas deputāti netiek ievēlēti, bet gan iecelti no augšas, viņš pauž savu pārliecību.

Kā lai tauta tam tic? Tauta jūt, nevis netic, viņš uzsver.
CITI ŠOBRĪD LASA

J.Streičs norāda: “Mums ir brīnišķīga tauta.” Un atsaucas arī uz režisora Alvja Hermaņa izvirzīto jautājumu – kas mēs esam –, ko viņš aktualizējis savās izrādēs. Viņš uzsver, ka dzīvē ir tāpat kā teātrī.

Viņš, precizējot A.Hermaņa apgalvojumu, ka mums trūkst kopības sajūta, apgalvo: “Valstiskuma sajūta mums ir ļoti vārga, bet nacionālā ir superspēcīga!”

To varam redzēt gan Dziesmu un deju svētkos, gan priekā par basketbolistu panākumiem. “5.vieta, bet kas par sajūsmu!” viņš apliecina tautas nacionālo sajūtu.

J.Streičs pastāsta, ka Lietuvā, kur režisors pavadījis lielu savu mūža daļu, valdība tic savai tautai, ka viņi var kļūdīties, paši ievēlot prezidentu, taču Latvijā tiek uzsvērts, ka tauta tam nav gatava, nav izauguši un var izvēlēties aplami.

Lietuvā tā viņi par savu tautu nedomā, un tā ir būtiska atšķirība, norāda režisors, retoriski jautājot: “Kā gan var būt uzticība?”

Streiča visgarākā filma – dzīve
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.