Kāpēc šajā politiskajā situācijā pieļauj, ka kursē autobuss uz Krieviju, uz Sanktpēterburgu, vaicā finansists 94

Šobrīd plaši tiek runāts par “divām nedēļām” – tas ir apdraudējums Latvijai, vai nav apdraudējums. Ja apdraudējums ir pietiekami liels, tad visam no valsts puses būtu jābūt vērstam uz to, ka robeža tiek padarīta grūtāk šķērsojama, nevis vieglāk šķērsojama. Šādu uzskatu TV24 raidījumam “Preses klubs” pauda Edmunds Krastiņš, finansists.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

“Nu, sabiedrība uzdod jautājumus, kāpēc kursē autobusi uz Sanktpēterburgu un kāpēc kāds tur braukā? 78% ukraiņu? Kurš lojāls ukrainis brauc uz Krieviju? Ukraiņi braukalē starp Latviju un Krieviju, – nu, beidziet šitās pasakas!” skarbs ir Krastiņš.

Kaut kā gribētos redzēt apkopojumu, saka finansists, kas īsti notiek pāri robežai. “Joprojām saprotu, ka kravas iet, graudi iet, cilvēki kursē pa labi un pa kreisi.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Tagad it kā ir noteikts, ka nevar vairs Latvijā pārvietoties ilgstoši mašīnas ar Krievijas numuriem, – tas prasīja divus gadus! Tagad tās aizvākušās uz Baltkrieviju. Nu, jā..” komentē Krastiņš, sakot, ka tālāk tur netiekam atkal ar tām galā.

Krastiņaprāt, pašreizējā situācijā, kara situācijā Ukrainā, kur nekas pagaidām nav skaidrs, būtu jādomā par to, kā mūsu robežas pievērt, nevis atvērt.

Divi pasažieru pārvadātāji veiks tiešos reisus starp Rīgu un Sanktpēterburgu

SIA “Norma-A”, kas pasažieru pārvadājumus nodrošina ar zīmolu “Ecolines”, no šodienas atsāk tiešos autobusu reisus starp Rīgu un Sanktpēterburgu, un šajā maršrutā strādās arī starptautiskais pasažieru pārvadātājs “Lux Express”, aģentūrai LETA apstiprināja kompāniju pārstāvji.

“Ecolines” autobuss no Rīgas uz Sanktpēterburgu kursēs reizi dienā, šķērsojot Krievijas robežu Luhamā, Igaunijā. Autobusa atiešanas laiks no Rīgas plānots katru dienu plkst.20, un brauciens ilgs vairāk nekā pusi diennakts. Arī no Sanktpēterburgas autobuss kursēs katru dienu plkst.22.20.

Savukārt “Lux Express” no Rīgas autoostas piedāvās reisus plkst.7.30 un plkst.18.45, savukārt no Sanktpēterburgas autobusu stacijas plkst.11.30 un plkst.23.30. “Lux Express” pārstāvji iepriekš norādīja, ka visi braucieni ietvers pārtraukumu pie Krievijas un Igaunijas robežas saistībā ar Narvas-Ivangorodas robežšķērsošanas punkta starp Krieviju un Igauniju slēgšanu.

Attiecīgi autobusi no Rīgas apstāsies pie Narvas robežas punkta Igaunijā, papildinot, ka pasažieriem būs jāizkāpj no autobusa un jāšķērso robežas tilts aptuveni 100 metru garumā, savukārt pēc robežas kontroles Ivangorodā, Krievijā, apmēram 250 metru attālumā pasažierus gaidīs cits “Lux Express” autobuss, lai turpinātu ceļu uz Sanktpēterburgu.

Reklāma
Reklāma

LETA jau rakstīja, ka Krievija šā gada janvāra sākumā oficiāli informējusi Igauniju, ka no šodienas robežšķērsošanas punkts Ivangorodā tiks slēgts autotransporta satiksmei, kā iemeslu minot rekonstrukciju, ko paredzēts turpināt līdz 2025.gada beigām.

Igaunijas ārlietu ministrs Marguss Cahna iepriekš skaidroja, ka tas pārtrauks transportlīdzekļu kustību caur Igaunijas robežkontroles punktu Narvā, tomēr robežšķērsošanas punkts joprojām būs atvērts gājējiem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.