Kāpostu cekulkode. Kā pret to cīnīties? 0

Kā apkarot cekulkodi, kas izgrauž kāpostiem lapas? Sākumā parādās tādi kā caurspīdīgi plankumi, vēlāk tajās vietās ir caurumi. 
L. Ikauniece Kuldīgas novadā

Reklāma
Reklāma

 

Daudzas šo nezina! 15 populārākās sieviešu kļūdas seksā 11
7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai 46
Kadirovam daudz nav atlicis – viņš mirst. Čečenijas līdera nāve var ievilkt Putinu jaunā karā 144
Lasīt citas ziņas

Cekulkode ir tumši pelēks tauriņš ar baltu, viļņotu joslu priekšējo spārnu malā. Uz lauka parādās maija beigās vai jūnija sākumā un lapu apakšpusē sadēj sīkas, dzeltenas oliņas, kas vēlāk kļūst tumšas. Kāpuri sākumā izalo lapas parenhīmu, vēlāk izgrauž lapas mīkstos audus, atstājot plānu epidermas kārtiņu. Tā sažūst un izkrīt, atstājot lapās ovālus caurumiņus. Ievērojamu kaitējumu kāpostaugiem šie kaitēkļi nodara jūnija beigās, jūlijā, kad attīstās otrā trešā paaudze. Savairojoties masveidā, tie augiem var pilnībā nograuzt lapas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mazās platībās kaitēkļu olas var vienkārši saspiest, kāpurus nolasīt, bet laikus atklāt cekulkodes invāziju palīdz dzeltenie līmes vairogi – atgādina Pūres Dārzkopības pētījumu centra pētniece Līga Lepse. Vairogus regulāri apskata un ik pēc divām trijām nedēļām apmaina. Mazās platībās, tāpat bioloģiskajā dārzeņkopībā šos līmes vairogus izmanto arī kaitēkļu apkarošanai. 


Ar insekticīdu parasti smidzina, ja invadēti vidēji 10 – 25 % augu vai uz auga ir 3 – 6 kāpuri. Var izmantot deci 2,5 (deva 0,3 l/ha, atļauts lietot divas reizes sezonā, nogaidīšanas laiks – 14 dienas), fastac 50 (0,2 – 0,4 l/ha, var lietot divas reizes ar divu nedēļu intervālu), taču jārēķinās, ka temperatūrā virs +23 °C šie piretroīdi zaudē iedarbību. Ar nīmazalu (deva 2 – 3 l/ha, atļautas trīs apstrādes, nogaidīšanas laiks – 3 dienas).

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.