Princis Harijs un Megana piedalās Opras Vinfrijas sarunu šovā

“Es nebūtu to spējis, jo biju slazdā. Arī tēvs un brālis ir slazdā,” Harijs pirmo reizi atklāti runā par karaļnama pamešanu 32

Valdis Bērziņš, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

 

Svētdien ASV televīzijas zvaigzne Opra Vinfrija intervēja ASV dzīvojošo britu karaļnama locekli princi Hariju, Saseksas hercogu, un viņa dzīvesbiedri Meganu, Saseksas hercogieni. Plaši izreklamētajā intervijā Megana un Harijs skaidroja atsvešināšanās iemeslus no karaliskās ģimenes, Meganai apsūdzot “Firmu” (karaļnamu) rasismā.

LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
Lasīt citas ziņas

Plašā divu stundu intervija ar Opru Vinfriju bija viņu pirmā pēc atkāpšanās no karalisko pienākumu pildīšanas pirms gada, tāpēc rosināja interesi abās Atlantijas pusēs. Harijs un Megana, kuras māte ir afroamerikāniete, pavēstīja par viņiem aizskarošajām un sāpīgajām sarunām karaļnamā par viņu dēla Ārčija ādas krāsu, emocionālo stresu un psiholoģisko spiedienu, kas lika Meganai pat apsvērt pašnāvību.

Harijs atzina, ka karaliskajā dzīvē juties kā slazdā un ka bijis vīlies, kad viņa ģimene neatbalstīja Meganu, kura teica, ka bijusi naiva par karalisko dzīvi pirms laulībām ar Hariju un smagi pārdzīvojusi uzbrukumus un viltus stāstus presē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kad viņa gaidīja dēlu Ārčiju, kurš piedzima 2019. gada maijā, Megana atcerējās bažīgās sarunas karaļnamā par to, cik tumša varētu būt viņa ādas krāsa. Viņai esot bijis grūti aptvert, kāpēc karaliskajā ģimenē ir bažas par viņas dēla ādas krāsu. Megana teica, ka viņa sākusi justies vientuļa, kad noteikti ierobežojumi viņas nodarbēm.

Meganas Mārklas un prinča Harija dēliņš Ārčijs Mauntbatens Vindzors

Ir bijis laiks, kad viņa nav izgājusi no mājas mēnešiem. Kā intervijas drūmāko brīdi ASV apskatnieki atzīmē kāda vārdā nenosaukta karaliskās ģimenes locekļa savulaik Harijam uzdoto jautājumu par to, “cik tumša” ādas krāsa varētu būt viņa dēlam Ārčijam.

Saseksas hercogiene, kura savulaik kā aktrise Megana Mārkla piedalījās televīzijas seriālos, pati sākusi bažīties, ka viņas dēlam bez karaliskā titula nebūs aizsardzības. Viņa atzina, ka sagremot to visu grūtniecības laikā esot bijis ļoti smagi.

Viņa esot bijusi nobažījusies nevis par “prinča” titulu dēlam, bet par viņa drošību un aizsardzību. “Viņam jābūt drošībā,” ar asarām acīs apgalvoja Megana. “Mēs nesakām, ka viņš nevar būt princis vai princese (Meganas otrais bērns, kas gaidāms maijā, esot meitene).

Taču, ja jūs sakāt, ka tituls ietekmēs viņa aizsardzību, mēs neesam izveidojuši šo briesmīgo mašinēriju ap mums, kas prasa reaģēt uz mediju izmesto ēsmu. Jūs esat pieļāvuši, ka tas notiek, tāpēc mūsu dēlam jābūt drošībā.”

Karaļnama hronisti atzīmē, ka prinča vai princeses titulu jaunpiedzimušajam karaliskajā ģimenē piešķir karaliene, bet Harija un Meganas dēlam tituls nav piešķirts. Harija un Meganas dēls Ārčijs, pilnā vārdā Ārčijs Harisons Mauntbatens-Vindzors, formāli ir septītais rindā uz britu troni. Hronisti atzīmē, ka vārda izvēle varētu liecināt par vecāku nevēlēšanos viņu audzināt kā formāli piederīgu karaļnamam. Harijs ir sestais rindā uz britu troni, ja viņš uz to pretendētu.

Kā ziņo aģentūra “Associated Press”, intervijas jaukākais brīdis esot bijis Harija un Meganas paziņojums, ka viņu otrais bērns, kas gaidāms maijā, esot meitene. Megana atklāja, ka saistībā ar pašnāvnieciskām domām viņa esot meklējusi palīdzību karaļnama veselības departamentā, taču saņēmusi atbildi, ka viņi neko nevarot izdarīt.

“Man toreiz bija kauns to teikt viņiem un atzīt Harijam, jo īpaši tāpēc, ka es zinu, cik ļoti viņš cieta. Taču es zināju, ja es to nepateiktu, es to izdarītu, jo es vairs negribēju dzīvot,” viņa atzina.

 

Harijs: Karaļnamā es jutos kā slazdā

Arī Harijs intervijā atzina, ka viņa attiecības ar karalisko ģimeni un tās attieksme pret Meganu ir atstājušas sekas. “Neviens no manas ģimenes nekad neko neteica, lai atbalstītu Meganu pēc rasistiskiem uzbrukumiem presē, un tas ir sāpīgi,” viņš teica. “Ir daudz kas jāpaveic,” viņš teica par attiecībām ar savu tēvu, princi Čārlzu.

“Es tiešām jūtos vīlies. Viņš ir piedzīvojis kaut ko līdzīgu. Viņš zina, kādas ir sāpes. Un Ārčijs ir viņa mazdēls. Es vienmēr mīlēšu viņu, bet ir nodarīts daudz sāpju,” viņš teica.

Princis Harijs viesojas Japānā

Harijs pavēstīja, ka karaliskā ģimene viņam atteica finanšu atbalstu 2020. gada sākumā, kad viņš paziņoja par nodomu atteikties no karaliskajiem pienākumiem, taču viņš varēja sagādāt drošību savai ģimenei, pateicoties savas mātes princeses Diānas mantojumam.

Atbildot uz tiešu Vinfrijas jautājumu, Harijs teica, ka nebūtu pametis karalisko dzīvi, ja ne viņa sieva. Viņaprāt, viņu attiecības ir atklājušas karaliskās dzīves ierobežojumus. “Es nebūtu to spējis (aiziet), jo pats biju slazdā. Es neredzēju izeju. Es biju slazdā, bet es nezināju, ka esmu slazdā,” atzina Harijs.

“Mans tēvs un mans brālis, arī viņi ir slazdā,” viņš piebilda. Harijs atzina, ka viņam šobrīd nav ciešu attiecību ar savu brāli Viljamu, kurš ir nākamais troņmant­nieks pēc sava tēva prinča Čārlza. Harijs atklāja, ka viņa tēvs princis Čārlzs pārstājis uzklausīt viņa tālruņa zvanus, kad Harijs paziņojis par vēlmi aiziet no karaļnama.

 

Atzinīgi izsakās par karalieni

Harijs apstrīdēja baumas, ka viņš esot apzināti maldinājis savu vecmāmiņu karalieni Elizabeti II par savu lēmumu atteikties no karaliskās ģimenes pienākumiem un pamest karaļnamu. Viņam esot aizdomas, ka baumas nākušas no karaļnama. “Es nekad neesmu maldinājis savu vecmāmiņu,” apgalvoja Harijs, “jo es viņu pārāk cienu.”

Arī Megana atzinīgi izteicās par karalieni, lai gan viņa (Elizabete II) reiz izmetusi frāzi, ka kādā brīdī aptvērusi, ka kāds karaļnamā ir gatavs melot, lai “aizsargātu citus ģimenes locekļus”. “Es agrāk neko nezināju par karaļnama noteikumiem,” atzina Megana.

“Es pat nepratu kniksēt, pirmo reizi tiekoties ar karalieni Elizabeti II, un neaptvēru, vai tas būs nepieciešams.” “Karaliene ir vienmēr bijusi brīnišķīga pret mani,” teica Megana.

Karaliene Elizabete II un viņas suņi

Britu mediji atzīmē, ka intervija ASV notika naktī pēc Londonas laika, turklāt 94 gadus vecās karalienes dzīvesbiedrs princis Filips, kuram ir 99 gadi, atrodas slimnīcā pēc sirds operācijas. Megana intervijā teica, ka viņa zvanījusi karalienei pēc prinča Filipa ievietošanas slimnīcā.

Vakar intervija tika pārraidīta britu televīzijā. Kā ziņo laikraksts “The Sunday Times”, atsaucoties uz anonīmu avotu, karaliene neskatīšoties interviju. Opra Vinfrija paziņojusi, ka Megana un Harijs nesaņemšot atlīdzību par interviju.

Karalienes Elizabetes II bijušais preses sekretārs noraidījis apsūdzības par rasismu karaliskajā ģimenē, norādot, ka diskriminējoša attieksme valda galvenokārt sociālajos medijos.

Čārlzs Ensons, kurš strādāja pie karalienes no 1990. līdz 1997. gadam, izteicies par šo jautājumu pēc prinča Harija dzīvesbiedres ASV aktrises Meganas Mārklas intervijas, kurā viņa apsūdzēja karalisko ģimeni rasismā. Mārkla intervijā apgalvoja, ka viņai liegta palīdzība garīgās veselības krīzes laikā, viņa apmelota un ka karaliskajā ģimenē bijušas sarunas un bažas par pāra dēla ādas krāsu.

Mārkla atteicās atklāt, kuram bijušas šādas sarunas ar Hariju, jo tas ļoti kaitētu viņiem.

 

Harija un Meganas kopdzīve

* Harijs (36) un Megana (39) iepazinās 2016. gadā vasarā Londonā

* Viņi apprecējās 2018. gada maijā

* 2019. gada maijā viņu ģimenē piedzima dēls Ārčijs

SAISTĪTIE RAKSTI

* 2020. gada martā viņi oficiāli atteicās no karaļnama pienākumu pildīšanas pēc došanās uz Kanādu un vēlāk uz Kaliforniju

* 2021. gada februārī pāris paziņoja, ka gaida otro bērnu

* 2021. gada februārī Bakingemas pils apstiprināja, ka viņi neatgriezīsies karaliskās ģimenes locekļu statusā un viņu vārdi ir svītroti no viņu pārstāvētajiem labdarības pasākumiem

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
No rītdienas mainīsies kārtība, kā SPKC apzinās kovida slimniekus 22
1 diena
GK
Guna Kārkliņa
Kokteilis
Pamazām kļūs vieglāk? Astroloģe prognozē, kas mūs sagaida no 15. oktobra līdz 10.decembrim 2
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 84
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 122
1 diena
Lasīt citas ziņas
Uldis Šmits
Ziņas
Pārkāpta kārtējā sarkanā līnija. Vai kaimiņos briest breksita analogs Polexit? 84
12 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Itāļi atceļ OIK, spāņi samazina elektrības nodokli. Kā citur kompensē enerģijas cenu pieaugumu? 28
13 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 15
8 stundas
EL
Egils Levits
Ziņas
Levits: Pandēmija beigsies, bet pamatvērtības, par ko mums jārūpējas, paliks. Mūsu kopējā latviešu valoda ir viena no tām 148
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
F-1 izziņo 2022.gada sezonas kalendāru ar 23 sacīkstēm 1
22:30
LA
LA.LV
Veselam
Berķe: “Vēža slimnieku kompensējamo zāļu gaidīšanas sarakstā ir medikamenti no 2013. gada, cenas pat latos norādītas!” 15
21:15
LE
LETA
Ziņas
Jauni kovida slimnieki atklāti Valmieras un Aizkraukles novados. Kur vēl? 7
20:44
LA
LA.LV
Ziņas
“Visus pensionārus gaida smaga ziema.” Veidemane par to, ka ir amorāli piešķirt naudu tikai vakcinētajiem 152
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolēni bieži nodod Covid-19 testēšanai nederīgus siekalu testus. Kā tas iespējams? 18
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Plešs: Nodevas iekasēšana par iebraukšanu Jūrmalā nav pamatota 19
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Akropolē” un “Alfā” brīvdienās darbosies arī vairāki veikali ar atsevišķu ieeju 3
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sieviete moteļa numurā zem gultas atrod apslēptu eju 5
13 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Komēdija “Svingeri krievu gaumē” uzsāk ceļu pie skatītājiem ar Dmitriju Nagijevu galvenajā lomā 14
13 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Aļona Ostapenko – pirmā Latvijas tenisiste, kura nopelnījusi 10 miljonus ASV dolāru 8
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Var jau būt, ka viņi arī visi ir šovbiznesā.” Roga par jauno budžeta portfeli 21
18 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Briedis oficiālajā svēršanās procedūrā nedaudz vieglāks par Mannu
12 stundas
ML
Māra Libeka
Stāsti
Pacientus izvērtē un šķiro. Cik ir to cilvēku vienas dienas laikā, kuriem izsaukums tiek atteikts? 88
Intervija 22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vairāk nekā desmit Lietuvā iekļuvušie migranti varētu būt saistīti ar teroristiskām organizācijām 25
17 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ir sasniegts Covid-19 gultu maksimums: Balvu slimnīcas vadītāja “uztaisījusi lielu skandālu” un lūgusi nevest jaunus pacientus 78
15 stundas
Daina Šulca
Ziņas
“Mēs sapratām, ka te paliksim, te novecosim.” Kurzemnieku Jablonsku ģimene 12 gados iedzīvojusies Dānijā 145
20 stundas
IR
Ilmārs Randers
Ziņas
Lietuvā senioriem par Covid-19 potēm maksās jau nākamnedēļ. Cik lielu summu par vakcinēšanos pensionāri saņems? 33
20 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Arī veikalā kasierei tagad jābūt vakcinētai. Uz kurieni tu iesi?” Kreituse par pedagogiem, kuri draud pamest darbu 112
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Gaidāmi mainīgi laikapstākļi. Iespējams pirmais sniegs? Sinoptiķu prognoze nākamajai nedēļai 1
20 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Haoss un panika Maskavā: cilvēki bēga no pilsētas, ielās sākās laupīšanas, dedzināšanas 12
22 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ministrs aicina visus jau tagad iegādāties respiratorus. Vai turpmāk tie būs jālieto obligāti? 167
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ziemassvētku zvaigzne – puansetija: kā to kopt pareizi, lai tā uzziedētu atkal? 2
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Kā vērtējat valdības jaunos lēmumus Covid-19 saslimstības ierobežošanai? 44
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Mūs piespiež izvēlēties starp cilvēkiem, cilvēcību…” Uzņēmēja pieņem smagu lēmumu un slēdz kafejnīcu 122
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Pavļuts nāks spēlēt?” Veidemane neslēpj sašutumu par Valsts prezidenta kancelejas vēlmi iegādāties jaunu koncertflīģeli 135
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Lapsa: Mums stāsta, ka pie 80% vakcinācijas dzīvosim zaļi, bet paši Saeimā pie 96% baidās un uz darbu neiet 150
1 diena
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Saimnieces recepte: kā pareizi skābēt kāpostus, lai tie vienmēr izdotos izcili 1
1 diena