Ekonomika
Bizness

Ko gada laikā izdevies “izspiest”? Izsludina pieteikšanos radošās izcilības festivālam “ADwards”0

Publicitātes attēls

Lai godam sagatavotos pasaules līmeņa festivālu sezonai, Radošās izcilības festivāls “ADwards” turpmāk notiks martā.

Šoreiz jau četrpadsmito reizi labākos Latvijas reklāmas, dizaina, sabiedrisko attiecību un pasākumu projektus vērtēs profesionāla, starptautiska žūrija.

Labākie tiks apbalvoti 2020. gada 27. martā konferenču un pasākumu centrā Jaunajā Teikā, bet līdz 1. martam vērtēšanai iespējams iesniegt darbus, kuri realizēti laikā no 2018. gada 13. augusta līdz 2020. gada 1. martam.

Pilnveidotas festivāla kategorijas

Festivālu gaida ne tikai jauns norises laiks, bet arī citi jauninājumi. Ņemot vērā nozares attīstību un tendences, ir pilnveidotas festivāla kategorijas, vairāk nekā līdz šim izceļot atsevišķas disciplīnas.

Tā, piemēram, lai pievērstu vairāk uzmanības kategorijai Print Art & Design Craft (Drukas māksla un dizains), pirmo reizi šajā kategorijā žūrijai izvirzīts vadītājs – pieredzējušais grafiskais dizainers un dizaina kritiķis no Londonas Ričards Bērds (Richard Baird).

Tāpat turpmāk tiks vērtēti darbi arī pilnīgi jaunās kategorijās: Animācija, VFX & 3D Craft (Vizuālie efekti un 3D), Sound Craft (Skaņas meistarība) un Telpas un pieredzes dizains.

Žurījā starptautiskie un vietējie eksperti

Kā katru gadu festivāla žūrijā, kas vienlaikus būs arī konferences lektori, pieci vietējie eksperti (šoreiz – RUSH radošais direktors Kristians Rukuts, tekstu autore un režisore Alise Zariņa, dizainere, NORD ID Riga partnere Maija Rozenfelde, Bechtle & Milzarājs radošais direktors Jānis Milzarājs un McCann Riga galvenais stratēģis Kristaps Siliņš).

Pieci pazīstami ārzemju eksperti: bez minētā Ričarda Bērda arī zviedru reklāmas speciālists, Cannes Lions un citu pasaules prestižāko festivālu žūrijas loceklis, “ADwards” žūrijas prezidents Ādams Kerjs (Adam Kerj), par lieliskāko tekstu autoru Polijā atzītais Aleks Fridrihs (Alek Frydrych), itāļu jaunā reklāmas zvaigzne, daudzu festivālu laureāte Laura Trovaluši (Laura Trovalusci) un TBWA Vācijas radošā izpilddirektore Maržori Sanmartīna (Marjorieth Sanmartin).

Tāpat festivālam būs jauna, daudz ērtāka darbu iesniegšanas elektroniskā platforma.

Iesildošā vieslekcija

Taču vēl pirms festivālā gaidāmajiem notikumiem ikviens interesents ir laipni aicināts pievienoties iesildošajai vieslekcijai 17. janvārī pulkst. 16.00 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur viesosies Horvātijas vadošās reklāmas aģentūras Bruketa&Žinič&Grey radošais direktors Davors Bruketa (Davor Bruketa).

Saistītie raksti

Daudz ceļojot un vērtējot darbus reklāmas un dizaina festivālos, to skaitā Ņujorkas Cresta Awards festivāla pastāvīgajā žūrijā, viņš nonācis pie atziņas, ka tieši mazām valstīm kā Latvijai un Horvātijai (un arī maziem uzņēmumiem) mūsdienu komunikācijā ir liels potenciāls, jo izcili rezultāti nereti ir sasniedzami ar radošām idejām un nestandarta risinājumiem. 

Radošās izcilības festivālu “ADwards” rīko “Latvian Art Directors Club”, bet komunikācijas konceptu izstrādā reklāmas aģentūra “McCann Riga” – titula “ADwards 2018 Agency of the Year” ieguvēja.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Izvairīšanās un nerunāšana nepasargā – apdrošināšana gan. “Swebank” pētījumā atklāj, vai esam parūpējušies par saviem tuviniekiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Lidojam vairāk, bet vai “Zaļais kurss” neapcirtīs spārnus?
1 diena

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
14 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
13 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
9 stundas