Ekrānuzņēmums no sociālā tīkla Twitter. Foto: AFP/SCANPIX. Grafika: LA.LV
Ekrānuzņēmums no sociālā tīkla Twitter. Foto: AFP/SCANPIX. Grafika: LA.LV
Sociālā tīklā Twitter izskanējusi vēsts, ka krievi sašāvuši poļu brīvprātīgo mikroautobusu, uz kura redzamas uzlīmes ar Polijas, Ukrainas un Latvijas karogiem.

Krievi sašāvuši Polijas brīvprātīgo mikroautobusu, uz kura ir arī Latvijas karoga uzlīme; cietuši divi poļu šoferi 62

Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju pl. 20:17.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Lasīt citas ziņas

Sociālā tīklā Twitter šodien izskanējusi vēsts, ka krievi sašāvuši poļu brīvprātīgo mikroautobusu, uz kura redzamas uzlīmes ar Polijas, Ukrainas un Latvijas karogiem. Autobuss esot vedis humāno palīdzību uz Časivjaru (Chasiv Yar), tā sava profila ierakstā Twitter pavēstījis Ukrainas iekšlietu ministra padomnieks Antons Geraščenko. Časivjara atrodas Ukrainas austrumos – Doneckas apgabalā.

Geraščenko raksta, ka tikuši ievainoti divi brīvprātīgie. Vienu no viņiem Glābšanas centrs evakuējis uz Dņepras slimnīcu. “Novēlam abiem brīvprātīgajiem pilnīgu un ātru atveseļošanos,” tā soctīklā Twitter ierakstījis Geraščenko.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai šajā incidentā iesaistīta Latvija, pagaidām vēl nav zināms, vēstīja “Latvijas radio”, atsaucoties uz projekta “Latviešu vienība Ukrainā” vadītāju Jāni Ratkeviču. Viņš diemžēl nezinot, kurai organizācijai šis mikrautobuss pieder. Arī no Latvijas puses esot tieši tādi pat mikroautobusi sūtīti uz Ukrainu – arī balti, bet tādu esot daudz.

“Vai tas ir mūsējais, es nevaru pateikt, vismaz numurs būtu jāzina. Uzlīmes – mūsu uzlīmes, nav redzamas, proti, ne Ukrainas atbalsta biedrības, ne Latviešu vienības Ukrainā uzlīmes nav, tur ir cita, kas nav mūsu organizācijas uzlīme. Vai tā uzlīme parādījās uz kāda ukraiņu busiņa, vai latvieši volontieri kādi, vai kāda privātpersona to izmantoja, diemžēl zināms nav,” tā Ratkevičs pastāstīja “Latvijas Radio”.

Viņš vēl sacīja, ka starp brīvprātīgo organizācijām viens otru informēšot par šo incidentu, vai kāds kaut ko par to nezina, līdz ar to Ratkevičs domā, ka kaut kādā brīdī parādīsies detalizētāka informācija par notikušo un drīzumā uzzināsim, kura no brīvprātīgo organizācijām šajā notikumā ir iesaistīta, par ko Twitter informēja Geraščenko.

Ratkevičs vēl pieļāva iespēju, ka sašautais mikroautobuss ir ļoti sen nodots kādiem ukraiņu brīvprātīgajiem, sen tas braukā, savukārt uzlīmes ar karodziņiem, to starp Latvijas, uz tā ir palikušas.

Kā šovakar ziņoja LTV raidījums “Panorāma” un portāls “lsm.lv“, atsaucoties uz “Latvijas Radio”, biedrības “Baltijas globālā iniciatīva” vadītājs un Madonas baptistu draudzes mācītājs Pēteris Eisāns pastāstījis, ka apšaudē cietuši divi poļu brīvprātīgie – Mareks un Oļegs. Mikroautobuss esot bijis poļu brīvprātīgo rīcībā kopš 2022. gada maija. Tas ticis atrasts Rīgā un pārrēģistrēts uz biedrību Polijā.

Reklāma
Reklāma

Eisāns pastāstījis, ka mikroautobusā brīvprātīgie esot veduši pārtiku un higiēnas preces, kas vajadzīgas civiliedzīvotājiem tieši tuvāk karadarbības zonai. Mikroautobusā atradušies divi galvenie šoferi – Mareks un Oļegs, abi vīrieši šobrīd ir ievainoti un atrodas slimnīcā.

Eisāns “Latvijas Radio” zinājis teikt, ka trāpījums pa mikroautbusu bijis ar kasešu bumbu. Oļegs esot stabilā stāvoklī, taču Mareka veselības stāvoklies esot ļoti nestabils, notiekot operācija.

Ekrānuzņēmums no sociālā tīkla Twitter.
Sociālā tīklā Twitter izskanējusi vēsts, ka krievi sašāvuši poļu brīvprātīgo mikroautobusu, uz kura redzamas uzlīmes ar Polijas, Ukrainas un Latvijas karogiem.
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.