Rīgas brīvostā testē zemūdens dronu tehnoloģijas
Rīgas brīvostā testē zemūdens dronu tehnoloģijas
Publicitātes foto

“Krieviem nav kaujas dronu, bet..” Rajevs skaidro, kāpēc par Ķīnas palīdzību nav jāuztraucās 0

“Šobrīd ir daudz spekulāciju par to, Krievija lūgusi palīdzību Ķīnai, šobrīd tas, protams, ir vairāk ekonomiskā un politiskā līmenī, ne militārā. Bet tiek diskutētas spējas, kur Ķīna varētu palīdzēt arī militāri. Kā viena no šīm spējām ir kaujas droni,” TV24 Speciālizlaidumā stāsta Nacionālo bruņoto spēku rezerves pulkvedis Igors Rajevs.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Lai cik tas nebūtu dīvaini, kaujas dronu krieviem ir ļoti maz. Viņiem ir ļoti daudz izlūkošanas dronu, kuri var novērot, bet maz bruņoto dronu.

Savukārt, Ķīnai, meklējot internetā informāciju, atvērās daudz lapu ar dronu nosaukumiem un uzskaiti. Ķīnai ir arī kaujas dronu, to skaitā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Šo sistēmu cilvēki var apgūt ātri un nav vajadzīgs sagatavot pilotu, kas ir dārgi un laikietilpīgi. Dronu var vadīt puisis, kurš spēlējis kompjūterspēles, ļoti vienkāršojot. Viņš strādā ar džoijstiku vienā rokā un kafiju otrā un principā veic tās pašas darbības, ko veic spēlētājs datorspēlē,” Rajevs skaidro.

Ja Ķīna izlemtu arī palīdzēt, Rajevs uzskata, ka šis lēmuma pieņemšanas un dronu aizgādāšanas process prasīs vairākus mēnešus, tāpēc par to nebūtu jāuztraucas.

SAISTĪTIE RAKSTI