Ekrānuzņēmums no youtube.com

Krievija pieprasa “YouTube” atbloķēt mediju kanālus, citādāk būšot “tehniskā iejaukšanās” 0

Pievieno LA.LV

Krievijas mediju uzraudzības dienests “Roskomnadzor” sestdien videokoplietošanas platformai “YouTube” pieprasījis atbloķēt desmitiem valsts mediju kanālu, pretējā gadījumā draudot ar “tehnisku iejaukšanos”.

Kokteilis
Padomju cilvēka ieradumi, kas noved pie nabadzības: no tiem jau sen bija jāatsakās
Kokteilis
2026. gada maijs – divu pilnmēnešu mēnesis: labvēlīgās dienas naudai, mīlestībai un karjerai
Kokteilis
Ārzemnieku gastronomisks šoks: 4 ēdieni, kas mums šķiet normāli, bet citiem liek šausmās nobālēt
Lasīt citas ziņas

“YouTube” sāka bloķēt Krievijas valsts kanālus pēc iebrukuma Ukrainā un to skaits šobrīd sasniedzis 54, to vidū ir gan telekanāli, gan radiostacijas un ziņu aģentūras.

“Roskomnadzor” sestdien paziņoja, ka nosūtījis rakstiskas prasības “Google” “izbeigt diskrimināciju” un nodrošināt brīvu piekļuvi informācijai visiem “YouTube” lietotājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā piektdien vēstīja Krievijas valsts ziņu aģentūra “RIA Novosti”, atsaucoties uz saviem avotiem, Krievijā “YouTube” var nobloķēt līdz nākamās nedēļas beigām.

Krievijas mediju uzraudzības dienestam “Roskomnadzor” vajadzēja nobloķēt “YouTube” jau pagājušajā nedēļā, bet lēmums, iespējams, atlikts “Instagram” bloķēšanas dēļ, tāpēc ierobežojumi piekļuvei “YouTube” gaidāmi tikai tuvākajās dienās, sacīja “Roskomnadzor” tuvs avots.

“”YouTube” visdrīzāk tiks nobloķēts līdz nākamās nedēļas beigām. Es to pieļauju ar lielu iespējamības pakāpi. Man ir zināms, ka to vajadzēja nobloķēt jau iepriekšējā nedēļā, bet notika “Meta” (“Instagram” bloķēšana), un es esmu pārliecināts, ka bloķēšanu vienkārši atlika, lai nebūtu viss uzreiz,” skaidroja aģentūras sarunbiedrs.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Krievijas varasiestādes vairākkārt “YouTube” pieprasījušas, lai materiāli, kas neatbilst Kremļa propagandas naratīvam, tiktu cenzēti.

Krievijā jau nobloķētas “Meduza”, BBC, “Radio Brīvība”, “Deutsche Welle”, “Twitter”, “Facebook” un “Wikipedia” vietnes, kā arī “App Store” un “Google Play” lietotņu veikali.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI