Protesta gājiena “Reclaim Pride” dalībnieks. Gājiens notika šā gada jūlijā Londonā, lai iestātos par LGBTQ (lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un citu) tiesībām.
Protesta gājiena “Reclaim Pride” dalībnieks. Gājiens notika šā gada jūlijā Londonā, lai iestātos par LGBTQ (lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu un citu) tiesībām.
Foto: Vuk Valcic/ZUMAPRESS/SCANPIX/LETA

Krievija sākotnēji apstiprinājusi likumprojektu, ar ko aizliedz dzimuma maiņas operācijas 42

Tiek ziņots, ka ierosinātais likumprojekts aizliedz jebkādas “medicīniskas iejaukšanās, kuru mērķis ir mainīt personas dzimumu”, kā arī mainīt dzimuma marķierus oficiālajos dokumentos, piemēram, pasēs, vēstīts “The Pink News“.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim?
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 43
Kokteilis
Vampīrs, donors vai mags – kāds ir tavs enerģētiskais tips?
Lasīt citas ziņas

Politiķis Pjotrs Tolstojs, kurš atbalstīja likumprojektu, trešdien, 14.jūnijā, apgalvoja, ka tas “aizsargās Krieviju ar tās kultūras un ģimenes vērtībām un tradīcijām un apturēs Rietumu pretģimenes ideoloģijas iefiltrēšanos”, ziņo “Associated Press”.

Likumdevēji arī apgalvoja, ka ierosinātais likums neļaus nevienam, kas reģistrēts kā vīrietis, mainīt savu dzimumu oficiālajos dokumentos, lai izvairītos no militārā dienesta.
CITI ŠOBRĪD LASA

Tagad tas nonāks Krievijas parlamenta apakšpalātā Valsts domē, kur tas jāpieņem trīs lasījumos, lai to parakstītu. Likumprojekts tika apstiprināts vienbalsīgi pirmajā lasījumā, vēsta “The Times”.

Krievijas likumprojekts seko līdzīgiem centieniem citviet pasaulē, tostarp ASV, kur vairāki štati mēģina aizliegt vai ierobežot transpersonu aprūpi.

Kā vēsta “Equaldex”, Krievijas transpersonas šobrīd var saņemt medicīniskās komisijas izziņu par viņu dzimuma atzīšanu.

Transtiesību aktīvists Maksims skaidroja, ka pašreizējā situācija Krievijā attiecībā uz transpersonu aprūpi ir “labā nozīmē unikāla”. Atšķirībā no dažām citām valstīm operācijas pašlaik nav nepieciešamas, lai mainītu dzimumu juridiskajos dokumentos.

Saskaņā ar jauno likumu transpersonas, kuras jau ir mainījušas dzimuma marķieri savos oficiālajos dokumentos, varēs turpināt saņemt aprūpi, taču tiem, kuri vēl nav mainījuši savu oficiālo dzimuma marķieri, to darīt būs aizliegts.

Ierosinātais likumprojekts tika pieņemts pēc tam, kad Krievija 2022. gada novembrī nobalsoja par tā bēdīgi slaveno LGBTQ+ “propagandas” likumprojektu, kas aptvertu visu vecumu cilvēkus.

Likums, kas iepriekš attiecās tikai uz personām, kas jaunākas par 18 gadiem, aizliedz jebkādu LGBTQ+ identitātes vai viendzimuma attiecību popularizēšanu Krievijas plašsaziņas līdzekļos.

Igors Kočetkovs no Krievijas LGBT tīkla skaidroja, ka likumprojekta paplašināšana ir “daļa no plašāka uzbrukuma visam, ko valdība uzskata par “rietumu un progresīvu”.

“YouTube” lietotājs Gela Gogišvili, kurš tika arestēts un aizturēts aprīlī kopā ar savu partneri Haojanu Sju par iespējamu “LGBTQ+ propagandas” likuma pārkāpšanu, brīdināja, ka likums “darbojas”, lai apklusinātu LGBTQ+ cilvēkus Krievijā.

“Tas nozīmē – ja esat dīvains, jums ir jāklusē, un propaganda darbojas,” viņš teica. “Vai nu jāklusē, ja vēlaties palikt Krievijā, vai arī, ja vēlaties to visu izteikt, jums ir jātiek ārā no Krievijas.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.