Krievijas pareizticīgās baznīcas galva patriarhs Kirils
Krievijas pareizticīgās baznīcas galva patriarhs Kirils
Foto. REUTERS/Yulia Morozova

Krievijas pareizticīgo baznīca aicina Putinu Ziemassvētku laikā pasludināt pamieru 28

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ceturtdien telefonsarunā aicinājis Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu pasludināt vienpusēju uguns pārtraukšanu Ukrainā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā
Kokteilis
Maestro Raimonds Pauls atklāj Lanas pieminekli Lāčupes kapos: “Vienkārši un ļoti skaisti” 3
Krievu okupanti nocirtuši galvu ukraiņu karavīram
Lasīt citas ziņas

“Prezidents Erdogans sacīja, ka aicinājumus uz mieru un sarunām vajadzētu atbalstīt ar vienpusēju uguns pārtraukšanu un vīziju par taisnīgu risinājumu,” paziņoja Erdogana birojs.

Erdoganam ceturtdien plānota arī saruna ar Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ņemot vērā Turcijas labās attiecības gan ar Krieviju, gan Ukrainu, prezidents ir vairākkārt piedāvājis sevi kā starpnieku uguns pārtraukšanas panākšanai Ukrainā. Turcija palīdzēja panākt vienošanos par labības eksportu no Ukrainas, un Erdogans ir mēģinājis noorganizēt Krievijas un Ukrainas līderu samitu Turcijā.

Putina atbalstītājs Kirils aicina uz pamieru

Tikmēr uz pamieru pareizticīgo Ziemassvētku laikā aicinājis arī Krievijas pareizticīgās baznīcas galva patriarhs Kirils.

“Es, Kirils, Maskavas un visas Krievzemes patriarhs, vēršos pie visām konfliktā iesaistītajām pusēm ar aicinājumu pārtraukt uguni un izsludināt Ziemassvētku pamieru no 6. janvāra pulksten 12 līdz 7. janvāra pulksten 24, lai pareizticīgie ļaudis varētu apmeklēt dievkalpojumus Ziemassvētku vakarā un Kristus dzimšanas dienā,” teikts patriarha Kirila paziņojumā, raksta lsm.lv.

Patriarhs Kirils ir pazīstams kā dedzīgs Putina režīma atbalstītājs; viņš paudis atbalstu arī Krievijas karaspēka iebrukumam Ukrainā.

Pēdējos gados Ukrainas pareizticīgā baznīca centusies norobežoties no saitēm ar Maskavu. Šogad arī pareizticīgo Ziemassvētkus daudzi ukraiņi svinēja 25. decembrī, kā to dara lielākā daļa Rietumu pasaules.

Putins uzrunā karavīrus
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.