Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns un Latvijas premjerministre Evika Siliņa Briselē, 14.12.2023.
Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns un Latvijas premjerministre Evika Siliņa Briselē, 14.12.2023.
Ekerānuzņēmums no soctīkla “X”/Ainis Sproģis

“Krupis bučo princesi…Latvijas Dzelzs lēdija!” Soctīklos ievērību guvis foto mirklis, kad Orbāns paklanījies tur Siliņas roku 268

“Aizkulisēs aprunātais – Viktors Orbāns un Evika Siliņa – 🌹mīlasstāsts🌹 nu ir nācis gaismā. Lai nu ilgi un laimīgi! Tikai ne Latvijā!” tā raksta Ainis, kurš soctīklā “X” publicējis savu ierakstu pie foto, kurā redzams, kā Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns burtiski paklanījies satvēris roku un, iespējams, skūpstījis roku mūsu Latvijas premjerministrei Evikai Siliņai sanāksmē Briselē, kas notika vakar, 14.decembrī. Šajā sanāksmē Eiropas Savienības dalībvalstis sprieda par atbalsta finansējuma piešķiršanu Ukrainai.

Reklāma
Reklāma
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts?
“Vakar panika sākās, jo grupā ir “mīkstie”” – nometņu vadītāja nenopietns stāsts par ikdienu bērnu vasaras nometnē 8
Lasīt citas ziņas

Ar ievērību izpelnījušos foto dalījušies daudzi soctīkla “X” lietotāji, tostarp pati premjerministre Siliņa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Komentāri pie foto ierakstiem ir dažādās valodās – latviešu, angļu, ukraiņu, franču…Katrs pierakstījis savu vērojumu par šo foto.

Tā, piemēram, Agris raksta: “Krupis bučo princesi.”

Savukārt kāds ārzemnieks angliski raksta: “Latvijas premjerministre Evika Siliņa stājas pretī Putina marionetei Orbānam – cilvēkam, kurš Ungāriju pārvērtis par Krievijas veto ES un NATO.”

Savukārt ierakstā ukaiņu valodā pie šī foto raksta: “Eļļas glezna: Latvijas premjerministre ar skatienu skaidro Ungārijas premjerministram, kur vēži ziemo.”

Vēl viens komentārs ukraiņu valodā vēsta: “Jaunā Latvijas premjere Evika Siliņa atklāti atbalsta varonīgo Ukrainu viņu drosmīgajā cīņā, un viņa to uzreiz ar savu skatienu paskaidroja Maskavas līdzstrādniekam. Slava Ukrainai! Slava varoņiem!”

Pati Siliņa savā soctīkla “X” profilā dalījusies ar foto mirkli Briselē, kur Orbāns tur viņas roku un skatās acīs, būdams zemu paklanījies. “”Trausla bija tā situācija.” Siliņa atklāj, kā ES līderi bez Orbāna lēma par sarunām ar Ukrainu,” rakstīts premjerministres profilā.

Savukārt Ramona raksta: “Vai jums arī līdzi brauc fotogrāfs? “Ja skatiens spētu nogalināt.” Siliņas un Orbāna foto sajūsmina tautu.”

“Latvijas Dzelzs lēdija,” tā savukārt foto komentē Krišjānis.

Ieraksts franču valodā norāda precīzi: “Ministru prezidente Evika Siliņa nekavējās dalīties ar šo tvītu: “Ja varētu nogalināt ar skatienu, vai Latvijas un Ungārijas premjerministru tikšanās Briselē…”

Jau vēstīts, ka Ungārijas premjerministrs Viktors Orbāns piektdienas rītā, 15.decembrī, bloķēja Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderu vienošanos par finansiāla atbalsta paketi Ukrainai, paziņoja vairāki diplomāti, kas tika pieņemta 14.decembrī.

Vienošanos par finansiālu atbalstu Ukrainai 50 miljardu eiro apjomā bija plānots panākt ES dalībvalstu līderu pēdējā šī gada samitā, kas ceturtdien un piektdien notiek Briselē.

“Nakts maiņas kopsavilkums: veto papildu naudai Ukrainai, veto daudzgadu finanšu shēmas (MFF) budžeta pārskatīšanai. Mēs atgriezīsimies pie šī jautājuma nākamgad Eiropadomē pēc pienācīgas sagatavošanās,” tā sociālajos medijos rakstīja Orbāns.

Lēmuma pieņemšanu par jauno palīdzības paketi Ukrainai apgrūtināja fakts, ka finansiāla atbalsta turpināšana Kijivai ir daļa no priekšlikuma par ES ilgtermiņa budžeta pārskatīšanu. ES darbojas ar septiņu gadu budžeta sistēmu, un pašreizējais kopīgā budžeta periods ir no 2021. līdz 2027.gadam.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.