Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs
Foto: Edijs Pālens/LETA

Kuri politiķi Saeimas vēlēšanās izpelnījušies vislielāko balsotāju labvēlību? 48

Saskaņā ar pašreizējo informāciju par 14.Saeimas vēlēšanu norisi, vislielāko vēlētāju atbalstu izpelnījušies “Jaunā Vienotība” saraksta līderi – līdzšinējais ministru prezidents Arturs Krišjānis Kariņš, kuram vēlētāji piešķīruši 35 013 plusus, un ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kuram piešķirts 33 461 pluss, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) informācija.

“Judina kungs, vai Jūs pēc izglītības esat docents?” Deputāte Liepiņa izgāžas Saeimas sēdē 3
FOTO. Nevar ne pazīt! Mūziķis un komponists Guntars Račs pārvērties līdz nepazīšanai
“Ukrainā krituši 100 000 karavīru.” Slaidiņš komentē fon der Leienas “diezgan stulbo” paziņojumu 53
Lasīt citas ziņas

“Jaunā Vienotībā” sarakstā biežāk svītrots parlamentārietis Kārlis Šadurskis (8849 reizes) un Lolita Čigāne (6185 reizes).

Zaļo un zemnieku savienības sarakstā vislielāko popularitāti ieguvis Viktors Valainis, kuram pievilkti 7079 plusiņi, kā arī Armands Krauze ar 5195 plusu. Tikmēr vēlētāji visbiežāk izvēlējušies svītrot Konstantīnu Voskoboiņiku (1508 reizes) un Tatjanu Sokolovu (1386 reizes).

CITI ŠOBRĪD LASA

Apvienotajā sarakstā vēlētāju labvēlīgu ieguvis Raimonds Bergmanis, kam par labu balsojuši 10 094 vēlētāji, savukārt otrajā vietā ir Edvards Smiltēns un viņam piešķirtie 8079 plusi. Šajā sarakstā visbiežāk svītrots Gundars Bojārs (3811) un Aija Barča (3291).

Nacionālās apvienības līderpozīcijā izvirzījies Raivis Dzintars ar 9736 pozitīvām atzīmēm, kam seko Uģis Mitrevics ar 8018. Tikmēr biežāk svītrotie kandidāti ir Imants Parādnieks, kas saņēmis 2772 svītrojumus, un Jānis Dombrava ar 1831 negatīvu atzīmi. Jāmin, ka, līdztekus svītrojumiem, Dombrava saņēmis arī 6015 plusus.

Partijas “Stabilitātei!” sarakstā vēlētāju piekrišanu iemantojis tās līderis Aleksejs Rosļikovs. Rosļikovam piešķirta 18 751 pozitīva atzīme. Tāpat vēlētāji izteikuši uzticību partijas kandidātei Viktorijai Pleškānei, kura ar plusu novērtēta 6860 reizes.

Tikmēr partijas “Stabilitātei!” visbiežāk svītrotie kandidāti ir Viktors Pučka (376 svītrojumi) un Arnolds Jancens (345 svītrojumi). Vienlaikus Pučkam vēlētāji piešķīruši arī 4770 pozitīvas atzīmes un Jancenam – 3348.

“Progresīvie” sarakstā visbiežāk pozitīvi un negatīvi novērtētā ir Antoņina Ņenaševa, kas saņēmusi 5488 pozitīvus vērtējumus un 2218 svītrojumus. Otrs pozitīvi vērtētākais politiķis ir Andris Sprūds ar 5246 pozitīvajām atzīmēm, savukārt otrs negatīvāk vērtētais politiķis – Selma Teodora Levrence ar 1198 svītrojumu (viņai arī 3470 pozitīvas atzīmes).

“Latvija pirmajā vietā” saraksta augšgalā ierindojies Ainārs Šlesers ar 16 007 pozitīvām atzīmēm, kā arī Oļegs Burovs ar 4238 plusiem. Burovs ir arī viens no visbiežāk svītrotākajiem partijas politiķiem ar 2575 svītrojumiem. Otra sarakstā biežāk svītrotā politiķe ir Inna Burova (1411 reizes).

Tikmēr šajās vēlēšanās no “Attīstībai/Par!” deputātu kandidātiem vispozitīvāk vērtēts Artis Pabriks (10 820 plusi) un Ieva Ilvesa (4670 plusi). Savukārt vēlētāji visbiežāk svītrojuši Daci Rukšāni-Ščipčinsku (2212 svītrojumi), kā arī Danielu Pavļutu, kas, līdztekus 2478 pozitīviem vērtējumiem, 1740 reizes ticis svītrots.

Partijas “Saskaņa” sarakstā vislielāko skaitu plusus un svītrojumus ieguvis Jānis Urbanovičš. Viņš pozitīvi vērtēts 5526 reizes, bet svītrots – 628. Līdztekus ar 4653 pozitīvām atzīmēm vērtēts Andrejs Klementjevs.

Neskatoties uz to, ka Mairis Briedis saņēmis 4225 pozitīvu atzīmi vēlēšanu biļetēs, viņš ir otrs visbiežāk svītrotākais kandidāts ar 557 negatīvām atzīmēm.

“Konservatīvie” sarakstā vēlētāji pozitīvi vērtējuši Jāni Bordānu, kas saņēmis 4470 plusu, tāpat atzinīgi vērtēta Anita Muižniece, kas saņēmusi otru lielāko pozitīvo vērtējumu skaitu partijas ievaros – 2766. Svītrotākie vārdi “Konservatīvo” vidū ir Ieva Akuratere (919 svītrojumi) un Juris Jurašs (761 svītrojums, kas ir mazāks nekā saņemto plusu skaits – 2601).

Partijas “Katram un katrai” līderis Aldis Gobzems šajās vēlēšanās ieguvis 10 293 pozitīvas atzīmes, līdztekus Karinai Sprūdei, kura saņēmusi 2208 plusus. “Katrai un katram” svītrotākie kandidāti šajās vēlēšanās bijuši Ņina Vasjurina (331 svītrojums) un Andris Ārgalis (321 svītrojums). Jāatzīmē, ka, neskatoties uz lielāko skaitu svītrojumu, Vasjurinas un Ārgaļa saņemto plusu skaits pārsniedz iegūtās negatīvās atzīmes, attiecīgi 935 plusi Vasjurinai un 1202 Ārgalim.

“Suverēnā vara” lielāko plusu skaitu saņēmusi Jūlija Stepaņenko (9162) un Aleksejs Stetjuha (3260). Vienlaikus Stetjuha bijis arī biežāk svītrotais kandidāts, kas saņēmis 165 svītrojumus. Otra biežāk svītrotā kandidāte šajā sarakstā ir Alise Lake Sandri, kas šajās vēlēšanās saņēmusi 905 pozitīvus vērtējumus un 162 svītrojumus.

Partijas “Republika” sastāvā vēlētāji visbiežāk ar pluss zīmi izcēluši Sandis un Kasparu Ģirģenus, attiecīgi ar 2528 un 2458 pozitīvajām atzīmēm. Tikmēr 226 reizes svītrota Nadežda Puzanova, bet 220 – Staņislavs Miļutikovs.

Latvijas Krievu savienības ietvaros visvairāk atbalstīts un vienlaikus arī visvairāk svītrots ir Miroslavs Mitrofanovs. Viņš plusu saņēmis 4989 reizes, bet svītrots 210 reizes. Otra pozitīvāk vērtētā kandidāte šajā partijā ir Jekaterīna Stehnovska-Slavska ar 2166 pozitīvām atzīmēm, bet otra biežāk svītrotā kandidāte ir Inna Djeri ar 1904 plusiem un 160 svītrojumiem.

Partijas “Tautas varas spēks” divi populārākie uz svītrotākie kandidāti ir Arvis Abromovičs (580 plusi un 57 svītrojumi) un Aleksandrs Hmeļņickis (523 plusi un 49 svītrojumi).

“Tautas kalpi Latvijai” vēlētāju vidū vispozitīvāk vērtēts Edgars Kramiņš, kas plusu saņēmis 1616 reizies, tikmēr otrajā vietā ierindojas Roberts Sarkisjans ar 507 plusiem. Vienlaikus partijā visbiežāk svītrotie kandidāti ir Kristīne Lindenblate (330) un Arturs Lācis (233).

Apvienības Latvijai politiķu vidū pozitīvāk novērtētākie ir Māris Možvillo (378 plusi) un Jānis Āboliņš (209 plusi), kamēr svītrotākie ir Jānis Lapinskis (72 svītrojumi) un Jānis Riņķis, kas svītrots 69 reizes, bet pozitīvi vērtēts 109.

“Kristīgi progresīvā partija” pozitīvāk vērtētākais kandidāts ir Andrejs Krasņikovs (119 plusi) un Imants Burvis (115 plusi). Burvis ir arī viens no svītrotākajiem kandidātiem, kurš svītrots 20 reizes, kā arī Marija Žinkeviča, kas pozitīvi vērtēta 56 reizes, bet svītrota 24.

Partijas “Vienoti Latvijai” vēlētāju favorīti ir Iveta Lauciņa (123 plusi) Anita Mitriķe (104 plusi). Tikmēr svītrotākie politiķi ir Kaspars Strazdiņš, kas pozitīvi vērtēts 75 reizes, bet svītrots 26, un Sauļus Debesis, kas pozitīvi vērtēts 62 reizes, bet svītrots 24.

Saskaņā ar pašlaik Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā pieejamo informāciju, “Jaunā vienotība” nākamajā Saeimā varētu būt ieguvusi 23 mandātus, ZZS – 16, “Apvienotais saraksts” un Nacionālā apvienība – pa 13, “Stabilitātei!” un “Progresīvie” – pa 10, bet “Latvija pirmajā vietā” – deviņus mandātus.

Tikmēr “Attīstībai/Par” un “Saskaņas” rezultāti pašlaik ir ļoti tuvi 5% barjerai: “Attīstībai/Par” pašlaik savākusi 5% balsu, kas parlamentā ļautu iegūt sešus mandātus, kamēr “Saskaņa” ir tūlīt aiz strīpas.

SAISTĪTIE RAKSTI

Vēl atlicis saskaitīt gana daudz balsu, lai “Attīstībai/Par” varētu izkrist no Saeimas, tādējādi būtiski mainot kopējos rezultātus un mandātu sadalījumu.

14.Saeimas vēlēšanās Latvijā nobalsoja kopumā 59,4% balsstiesīgo iedzīvotāju.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
“Judina kungs, vai Jūs pēc izglītības esat docents?” Deputāte Liepiņa izgāžas Saeimas sēdē 3
FOTO. Nevar ne pazīt! Mūziķis un komponists Guntars Račs pārvērties līdz nepazīšanai
“Ukrainā krituši 100 000 karavīru.” Slaidiņš komentē fon der Leienas “diezgan stulbo” paziņojumu 53
Kam jāatmaksā dēla ņemtais kredīts, ja pats to vairs nevar izdarīt? Vai vecākiem?
Vāc ziedojumus Haralda Sīmaņa izvadīšanai: “Lai godam varam atvadīties no leģendārā dziesminieka” 7
Lasīt citas ziņas
veidojas Dziesmu un Deju svētku izmaksas? Skaidro pasākuma režisors
“Aizsardzības dienests būs prestiža lieta!” Saruna ar Pabriku
Deputāti vērtēs iniciatīvu par pāreju uz četru dienu darba nedēļu. Tu tādu vēlētos? 1
Ar ko Covid-9 ir tik īpašs? Kāds skatītājs ir neizpratnē par balstvakcīnām
Deputāti vērtēs iniciatīvu par pāreju uz četru dienu darba nedēļu. Tu tādu vēlētos? 1
10:21
LTRK prezidents: Gaidas par nākamajiem četriem gadiem nav īpaši augstas
10:12
Šoferi gavilē! Rīgā un Viļņā degvielas cenas turpina kristies
10:10
FOTO. Kaspars Roga pametis Latviju; “Prāta vētra” skaidro, kurš spēlēs koncertus viņa vietā
VIDEO. Atbrīvotā ciema iedzīvotāji Mikolajivas reģionā apraksta nežēlīgos krievu okupantus
Saldā našķa valdzinājums! Diētas ārste atklāj, kāpēc šokolāde sev nav jāaizliedz
Septiņas vērtīgas un spēcinošas tējas pret saaukstēšanos un klepu
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, Eiropas valstis, Latviju ieskaitot, nesalūzīs grūtās ziemas laikā un nesāks mazināt atbalstu Ukrainai? 20
Ekonomists skaidro, ko darīt iedzīvotājiem, ja viņiem tiek palielināts hipotekārā kredīta maksājums bez brīdinājuma
LTRK prezidents: Gaidas par nākamajiem četriem gadiem nav īpaši augstas
“Esmu stāvoklī. Strādāju fiziski smagu darbu. Vai drīkstu priekšniekam prasīt vieglāku darbu?” – satraukta lasītāja
Vai tiešām operdziedātāji pirms uzstāšanās dzer jēlu olu?
Planētas Noslēpumi. Sadedzinātās zviedru raganas jeb Velna Antesera dzīres
Šoferi gavilē! Rīgā un Viļņā degvielas cenas turpina kristies
Logu nomaiņa – viens no efektīvākajiem veidiem, kā taupīt siltuma enerģiju
“Balets ir visa mana dzīve!” Saruna ar balerīnu Evelīnu Godunovu
“Ukrainā krituši 100 000 karavīru.” Slaidiņš komentē fon der Leienas “diezgan stulbo” paziņojumu 53
“Soli pa solim uz atjaunojošo lauksaimniecību!” Saruna ar zemnieku Māri Freimani
Kā atšķirt nepanesību, nepatiku vai pārliecību?
VIDEO. Maestro Raimonds Pauls: “Mēs esam tajās pēdējās vietās, un kas tad pie tā ir vainīgs?”
“Ievācos jaunā dzīvoklī, kuram iegādājos plīti, cepeškrāsni, ledusskapi utt.” Cik svēra to lietošanas instrukcijas?
šobrīd klājas Lietuvas zemessargiem?
Levits: Patlaban neredzu nepieciešamību aizsardzības ministra biedra amata izveidei
VIDEO. Bučā pagaidu mājās mītošie iedzīvotāji cīnās ar zemajām temperatūrām un elektrības padeves pārrāvumiem 19
“Tā ir īsta laimes spēle…” Olga Valciņa par medikamentu pieejamību onkoloģijā 1
Vāc ziedojumus Haralda Sīmaņa izvadīšanai: “Lai godam varam atvadīties no leģendārā dziesminieka” 7
VIDEO. Kijivas bērnu kora dziedājums aizkustina ņujorkiešus