LA.LV jautājums: Kā Ķīnas un Krievijas padziļinātās ekonomiskās attiecības ietekmēs karu Ukrainā? 21

Vakar LA.LV publicējām atziņas no “The Economist” raksta: Ķīna un Krievija vienojušās padziļināt ekonomiskās attiecības, ņemot vērā tirdzniecības pieaugumu kopš kara sākuma.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Artuss Kaimiņš savā raidījumā pamatīgi nokaitina LTV leģendu Andreju Volmāru, kurš pamet sarunu pusratā
Policija aicina atpazīt attēlā redzamās sievietes, kuras nokārtoja dabiskās vajadzības Rīgas skolas sporta kompleksā 15
VIDEO. “Sēžu ceļmalā un netieku mājās!” Latviete ar asarām acīs stāsta par nedienām ar elektroauto
Lasīt citas ziņas

Norādīts, ka Krievija un Ķīna vienojušās padziļināt investīcijas tirdzniecības pakalpojumos, veicināt lauksaimniecības eksportu un veicināt sadarbību sporta jomā. Krievijas premjerministrs Mihails Mišustins vizītē Pekinā parakstījis divpusēju sadarbības līgumu.

Šī tēma šķita ievērības cienīga, tāpēc ar TV24 starpniecību raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” Jānim Slaidiņam vaicājām, vai un cik lielā mērā šo abu valstu attiecības ietekmēs karu Ukrainā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš atbild, ka ietekme pilnīgi noteikti būs, jo Ķīna ir lielvalsts un lielā mērā ir saistīta ar Krieviju. Krievija ir atkarīga no Ķīnas, nopelna no resursu pārdošanas šai valstij.

“Jāsaprot, ka šīs trīs lielvalstis – ASV, Krievija un Ķīna – ir globālie spēlētāji. Krievija, protams, darīs visu, lai iegūtu kādu labumu no šīs sadarbības. Redzam gan, ka ieročus Ķīna Krievijai nepārdod, tuklāt tagad būvēs jaunu gāzesvadu, kas apiet Krieviju,” norāda Slaidiņš.

Viņš arī piebilst, ka informācija par Ķīnas un Krievijas attiecībām mainās teju katru dienu. Vienu dienu ir sajūta, ka abu šo valstu starpā viss ir slikti, otru – ka viss notiek pozitīvi. Jāseko līdzi, kā situācija attīstīsies turpmāk.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.