Foto: Pixabay

Laiks pārvērtēt savas rotaslietas? Zelta cena rada riskus tā īpašniekiem zaudēt daļu savas bagātības 31

Pēdējo desmit gadu laikā zelta vērtība ir pieaugusi par vairāk nekā 100%. Pulksteņu, saderināšanās gredzenu un zelta ķēdīšu vērtība attiecīgi ari varētu būt palielinājusies, līdz ar to, apdrošinot tos par, pamatojoties uz veco apdrošināšanas novērtējumu, dažādos negadījumos jūs varat zaudēt, par to brīdina finanšu portāls This is Money.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
RAKSTA REDAKTORS
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13
Lasīt citas ziņas

Jaunākie finanšu dati liecina, ka Lielbritānijā juvelierizstrādājumu īpašnieki var tikt pakļauti riskam zaudēt tūkstošiem mārciņu zādzību vai bojājumu dēļ, ja viņu īpašums nav bijis pārvērtēts.

Daudzi briti, nezinot zelta tirgus aktualitātes, varētu neapzināti par zemu novērtēt savus dārgumus, neņemot vērā desmit gadus ilgo dzeltenā dārgmetāla vērtības pieauguma tendenci.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar Admiral Home Insurance datiem saderināšanās gredzenu, pulksteņu un zelta ķēdīšu vērtība pēdējo 10 gadu laikā ir palielinājusies, un dažu vērtība ir pieaugusi pat par tūkstošiem mārciņu.

Apdrošinātājs norāda, ka, piemēram, zelta ķēdes vidējā cena ir kāpusi līdz 2631 mārciņai, pieaugot par 485 mārciņām no vidēji 2146 mārciņām 2018. gadā.

Saskaņā ar Admiral datiem zelta cenas pēdējo desmit gadu laikā ir pieaugušas par 112%, 2023. gadā sasniedzot vidēji 2401 £ par unci, pieaugot no vidēji 1826 £ 2022. gadā.

Daudzi cilvēki var neapzināties dažu savu īpašumu vērtību. Tas ne tikai nozīmē, ka viņi, visticamāk, zaudēs, ja viņi plānos tās pārdot, bet arī var zaudēt tūkstošiem mārciņu, ja viņu priekšmeti tiek nozagti, pazaudēti vai sabojāti, bet bijuši apdrošināti par veco laiku cenām.

Ja runa ir par vērtslietu apdrošināšanu, ir svarīgi nodrošināt, ka novērtējums, ko izmantojat, pērkot polisi, būtu atjaunināts. Ja iesniedzat prasību, pamatojoties uz vecu vērtējumu, iespējams, atgūsiet tikai daļu no sava īpašuma aktuālās vērtības pieaugušo cenu dēļ.

“Pēdējos 10 gadus zelta cena ir bijusi uz augšupejošas trajektorijas, tādēļ, ja jūsu rotaslietas un pulksteņi ir bijuši apdrošināti jau ilgu laiku un jūs nekad neesat domājis pārbaudīt, vai to vērtība nav palielinājusies, tagad ir īstais laiks pārliecinieties, ka jums ir nepieciešamais cits seguma līmenis,” skaidro speciālisti.

Reklāma
Reklāma

medijs raksta par gadījumiem, kad cilvēki nav atjauninājuši savu zelta priekšmetu vērtību kopš 1980. gadiem, un dažu juvelierizstrādājumu vērtība ir palielinājusies par vairāk nekā 700 procentiem.

Atjaunināto preču vērtību iesniegšana apdrošinātājam ir ļoti svarīga, lai nodrošinātu, ka gadījumā, ja jums ir jāiesniedz prasība pēc rotaslietas sabojāšanās vai nozagšanas, jums tiks segta visa jūsu lietas vērtība.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.