Kultūra
Mūzika un deja

Latviešu klasisko mūziku ārzemēs visbiežāk lejuplādējuši 18-35 gadus veci klausītāji0


Egīls Šēfers: “Visvairāk mūsu izdotos ierakstus digitāli klausās ASV, arī Anglijā, fiziskos albumus visvairāk pieprasa Vācijā.”
Egīls Šēfers: “Visvairāk mūsu izdotos ierakstus digitāli klausās ASV, arī Anglijā, fiziskos albumus visvairāk pieprasa Vācijā.”
Foto: Timurs Subhankulovs

Nacionālās ierakstu kompānijas “Skani” izdoto latviešu klasiskās mūzikas ierakstu klausījumi un lejuplādes dažādās starptautiskās digitālās straumējuma vietnēs pagājušā gadā būtiski pieauguši, sasniedzo 250 000 klausījumus, kas ievērojami pārsniedz 2018. gada rezultātus, portālu LA.lv informēja Egīls Šēfers LMIC direktors, “Skani” izpildproducents.

Populārākie “Skani” izdotie latviešu klasiskās mūzikas ieraksti straumēšanas vietnēs, kā arī CD formātā 2019.gadā bijuši: “Vakara Impresija” (Latvijas Radio koris) , “Vasks. Lūgšana” (VAK “Latvija”, LNSO, Orķestris “Rīga”, Māris Sirmais, Laura Teivāne) , “Klusuma Auglis” (Latvijas Radio koris) un “Magnificello” (Gunta Ābele).

“Mūsu izdotie klasiskās mūzikas albumi ik gadu sasniedz arvien lielāku un plašāku globālo auditoriju, ar uzviju pārsniedzot visus plānus un cerības. Tas notiek, gan tādēļ, ka

latviešu komponistu darbi ir globālai klasiskās mūzikas auditorijai interesanti un saistoši,

bet mūsu mūziķu interpretācijas – izcilas, gan arī tādēļ, ka strauji mainās mūzikas klausīšanās paradumi un mēs to protam izmantot savā labā,” norāda Egīls Šēfers.

Digitālās platformas kļūst arvien populārākas, kā ārvalstīs, tā pie mums, un SKANI intensīvi strādā pie šo albumu promocijas – tie regulāri gūst lieliskus starptautisku kritiķu novērtējumus un atzinību.

“Klausītājam mūsdienās ir ārkārtīgi viegli iepazīt šo mūziku, un viņš nejūt ne sociālu, ne kulturālu spiedienu iepazīt ko jaunu un nedzirdētu. Ar to es domāju – ja apmeklējat mūsdienu mūzikas koncertu, bet jūs tas tomēr neuzrunā, jums ir neērti piecelties un aiziet.

Tā vienkārši nav pieņemts un ir nepieklājīgi.

Savukārt izmēģināt noklausīties ko jaunu un neparastu “Spotify” ir ārkārtīgi viegli, un, ja tomēr nepatīk, – viegli var izvēlēties klausīties ko citu. Šīs brīvība, manuprāt, arī ir veicinājusi to, ka aizvadītājā gadā esam sasnieguši tik lielu klausītāju skaita pieaugumu no tik daudzām pasaules valstīm”, skaidro Šēfers.

Dati apkopoti no tādām starptautiskām mūzikas platformām, kā Spotify, Apple Music, YouTube, Deezer, Google Play, Amazon Prime, Napster, iTunes un citiem, no kurām Spotify sastāda 88% no “Skani” izdevumu klausījumiem.

Saistītie raksti

Visvairāk latviešu klasiskos ierakstus klausījušie un lejuplādējuši ASV, Latvijā, Lielbritānijā, Nīderlandē, Vācijā un citur pasaulē. Lielāko daļu auditorijas “Skani” ierakstiem sastāda klausītāji vecumā no 18-35 gadiem.

Šogad LMIC mūzikas ierakstu izdevniecība “Skani” laidīs klajā astoņus jaunus ierakstu albumus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Janas Egles stāsts “Aiziet jūriņā!” no apbalvotā krājuma “Gaismā” piedzīvos pirmizrādi uz skatuves
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
VIDEO. Katrīnai Gupalo tapis Egila Levita iedvesmots romantisks skaņdarbs
21 stundas
AT
Andris Tiļļa
Kultūra
Ar grāmatnieces misiju. Rita Krasta visu mūžu strādājusi par bibliotekāri
21 stundas

Lasītākie raksti

LE
LETA
Pasaulē
Tramps uzdevis Pompeo parakstīt vienošanos ar talibiem
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atcelti “Novatours” čārterreisi no Rīgas uz Bergamo pilsētu Itālijā
10 stundas
LL
LETA, LA.lv
Sports
Gulbis Po pilsētā tiek līdz pusfinālam
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Parīzē pēc protestētāju izraisīta ugunsgrēka evakuē Lionas staciju
8 stundas
AL
Agris Liepiņš
Latvijā
Agris Liepiņš: Ja mēģinām izmest pa durvīm, vīriešu diena ieraušas pa logu! 3
8 stundas