VIDEO. Latvijā ievestās banānu kastēs atrasti aptuveni 168 kilogrami narkotisko vielu 16

Latvijā no Dienvidamerikas banānu kastēs ievesti aptuveni 168 kilogrami, iespējams, kokaīna, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Lasīt citas ziņas

Policijā 23.decembrī vērsās kāda mazumtirdzniecības tīkla drošības dienests, informējot, ka Rīgā divās tirdzniecības vietās banānu kastēs zem šiem augļiem atrasti iepakojumi ar baltu pulverveida vielu.

Organizētās noziedzības apkarošanas pārvalde sadarbībā ar teritoriālajām policijas struktūrvienībām veica procesuālās darbības, kuru rezultātā tika izņemti 168 iepakojumi ar šo vielu.

CITI ŠOBRĪD LASA
Nozīmēta ekspertīze, lai precīzi noteiktu izņemto vielu un tās svaru.

Tāpat veiktas pārbaudes visās attiecīgā mazumtirdzniecības tīkla tirdzniecības vietās Latvijā, lai izslēgtu iespēju, ka kastes ar aizdomīgo pildījumu nonāktu apritē citviet.

Izmeklēšanas laikā veiktas kopumā piecas kratīšanas, kā arī citas procesuālās darbības.

Noskaidrots, ka konkrētā banānu partija, kurā atrasti iepakojumi ar pulverveida vielu, saņemta no Dienvidamerikas. Noskaidroti un pārbaudīti visi uzņēmumi, kuri saņēma banānus no šīs partijas, un uzņēmumi aktīvi sadarbojas ar policiju.

Lietā patlaban neviena persona nav aizturēta.

Ņemot vērā, ka izmeklēšana kriminālprocesā ir pašā sākuma stadijā, Valsts policija pagaidām no plašākiem komentāriem atturas.

Jau ziņots, ka 2019.gada 8.janvārī Kokneses novadā kādā privātmājas teritorijā tika uzieta krava ar kartona kastēm, kas tika sūtītas no Ekvadoras. Kopumā vairākas personas organizētas grupas sastāvā pārvietoja pāri Latvijas robežai kokaīnu 1758 kilogramu apmērā, paslēpjot to banānu kravā.

Jau toreiz policija paziņoja, ka Kokneses novadā uzietā kokaīna krava, visticamāk, nebija paredzēta Latvijas tirgum.

Šajā lietā apsūdzētas vairākas personas un patlaban lieta atrodas pirmās instances tiesā. Tā ir Latvijas vēsturē vērienīgākā narkotiku kravas krimināllieta.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka pēdējos deviņos gados Latvijas likumsargi bija uzgājuši vairākas liela apmēra kokaīna kravas.

Reklāma
Reklāma

2016.gada aprīlī Valsts ieņēmumu dienesta (VID) amatpersonas kādā noliktavā Rīgā atklāja fasētas kokogles, kuras pēc uzrādītājiem pavaddokumentiem bija ievestas no Paragvajas. VID darbinieki starp iepakojumiem atrada 31,19 kilogramus kokaīna. Šajā lietā apsūdzēti divi Latvijas pilsoņi.

Savukārt 2010.gada 16.aprīlī konteinerā uz kāda kuģa Rīgas ostā tika atklāti 202,5 kilogrami kokaīna, kura tirgus vērtība mazumtirdzniecībā varēja būt aptuveni 20 miljoni eiro. Policijai jau pēc dažām dienām aizdomās par šo noziegumu izdevās aizturēt divus vīriešus. Par šo noziegumu abiem vīriešiem tika piespriesti cietumsodi.

Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes 2.nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš šoruden intervijā aģentūrai LETA atzina, ka Latvijas nelegālajā tirgū palicis vairāk populārs arī kokaīns, taču uz kopējā fona tas ir salīdzinoši mazos apmēros dārdzības dēļ.

Viņš arī toreiz pastāstīja, ka kopumā pēdējos gados narkotiku cenas nav sevišķi augušas vai samazinājušās. Kokaīna cena Eiropā kritusies, kas varētu būt saistīts ar lielām ražošanai nepieciešamo augu ražām Dienvidamerikā un lielām uz Eiropu piegādātām kravām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.