Simona Grāpēna guva Latvijas dāmu izlases goda vārtus pret spēcīgo Zviedriju.

Latvijas florbolistes kapitulē titulētajai Zviedrijai, bet iemet goda vārtus 0

Latvijas sieviešu florbola izlase otrdien Šveices pilsētā Neišatelē guva vārtus pret planētas titulētāko dāmu florbola izlasi Zviedriju, taču prognozējami piedzīvoja pamatīgu sagrāvi.

“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Latvietes B grupas noslēdzošajā spēlē skandināvietēm zaudēja ar rezultātu 1:16 (0:4, 0:6, 1:6). Zviedrijas florbolistes ir astoņkārtējas pasaules čempiones.

Latvijas izlase pretinieču pārspēku izturēja desmit minūtes un 24 sekundes, mača rezultātu atklājot Stefānijai Būbergai, kura pirmā vārtu priekšā uztvēra atlēkušo bumbiņu. Atvērušas Latvijas izlases vārtus, zviedrietes neapstājās un guva vēl 14 vārtus pēc kārtas.

Pretinieču bezatbildes vārtu sēriju pārtrauca Simona Grāpēna, kura trešā perioda 11.minūtē pēc Ingas Ameteres piespēles realizēja vairākumu, triecot bumbiņu vārtu devītniekā. Līdz finālsvilpei Zviedrija guva vēl vienus vārtus un svinēja uzvaru ar 16:1.

Latvijas izlases rindās par labāko spēlētāju tika atzīts Grāpēna.

Zīmīgi, ka Zviedrijas izlases uzbrucēja Anna Vijka šajā mačā kļuva par visu laiku rezultatīvāko spēlētāju pasaules čempionātos. Viņas kontā planētas meistarsacīkstēs ir jau 77 rezultativitātes punkti.

B apakšgrupā ar sešiem punktiem trīs spēlēs uzvarēja Zviedrija, četrus punktus iekrāja Čehija, divi punkti bija Slovākijai, bet Latvija palika bešā.

Latvietes trešdien astotdaļfinālā mēros spēkus ar C apakšgrupas uzvarētāju Norvēģiju.

Jau ziņots, ka pirmajā kārtā B grupā Latvija ar 2:14 zaudēja Čehijai, bet otrajā mačā ar 5:7 atzina Slovākijas pārākumu.

Tikmēr Zviedrija pirms tam ar 23:1 sagrāva Slovākiju un ar 10:2 uzveica Čehiju.

Zviedrietes zelta medaļas izcīnījušas pēdējos sešos pasaules čempionātos pēc kārtas. Aizpērn latvietes viņām kapitulēja ar 0:21.

Latvijas izlase pasaules reitingā šobrīd ieņem augsto piekto vietu, bet iepriekšējā pasaules čempionātā, kas pirms diviem gadiem notika Slovākijas galvaspilsētā Bratislavā, valstsvienība izcīnīja sesto vietu. Latvietes piedalījušās visos 11 līdz šim notikušajos pasaules čempionātos, nekad nefinišējot zemāk par septīto vietu. 2007.gada pasaules čempionātā Latvijas valstsvienība ieguva pat augsto ceturto vietu, kas ir dalīts visu laiku labākais sasniegums starp visu sporta spēļu Latvijas pieaugušo izlasēm.