Foto: Lauku ceļotājs

Lauku tūrisma asociācija aicina valdību lielāku uzmanību pievērst mazajiem uzņēmējiem 0

Valdībai nepieciešams vērst lielāku uzmanību mazajiem uzņēmējiem, aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” vadītāja Asnāte Ziemele, norādot, ka lauku tūrisms Latvijā lielākoties sastāv no šāda veida uzņēmējiem.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Mūsu tētis šodien atkal precas…” Bijusī sieva pavēsta, ka komponists Jānis Lūsēns iestūrējis laulības ostā 61
Kokteilis
VIDEO. Latvieši pauž viedokļus par NBA čempiona Kristapa Porziņģa rīcību pēc iegūtā titula
Mājas
Sieru nevar uzglabāt ledusskapī šādā veidā – vērtīgs padoms mājsaimniecēm 6
Lasīt citas ziņas

Pēc Ziemeles teiktā, ja valdība atbalstīs tikai lielos uzņēmējus, visticamāk, pēc Covid-19 pandēmijas krīzes lauku tūrismā mazie uzņēmēji nevarēs turpināt darbību. “Līdz šim valstij ir bijusi diezgan slikta attieksme pret mazajiem uzņēmējiem. Jebkurai valsts institūcijai, kura ir lēmējs, ir jāsaprot – ja nogrims mazie uzņēmēji, grims pārējie,” uzsvēra Ziemele.

Viņa piebilda, ka lauku tūrismā uzņēmējiem ir grūta izdzīvošana, īpaši nesezonas periodā un martā, kad pēc “pārziemošanas” nav nekādu rezervju.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā norādīja Ziemele, katrs lēmums par labu lielajām viesnīcām ir nežēlīgs spriedums mazākiem tūrisma dalībniekiem.

Jautāta, vai valsts apstiprinātais atbalsts uzņēmējiem lauku tūrismam būs pietiekams, lai pārdzīvotu krīzi, asociācijas vadītāja stāstīja, ka tas palīdzēs noturēt darbiniekus, taču pēc krīzes lauku tūrisma attīstība būs atkarīga no iedzīvotāju vēlmes un finansiālās rocības izmantot vietējos tūrisma pakalpojumus.

Runājot par naktsmītnēm, Ziemele stāstīja, ka patlaban viesu nami mēģina piedāvāt pašizolācijas iespējas. Piemēram, ir naktsmītnes, kas var piedāvāt nelielu māju, kurā nav koplietošanas telpas. “Viss ir nodalīts, taču vēl nav apzināts līdz galam, cik daudz tas ir pieprasīts,” pastāstīja Ziemele.

Viņa piebilda, ka arī tādi pasākumi kā kāzas vai arī vidēja lieluma pasākumi netiek atcelti – tie tiek pārcelti uz rudeni.

LETA jau ziņoja, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.