FOTO: Ekrānuzņēmums no JVLMA sociālā tīkla Facebook konta

Lodziņi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā! Veids, kā panākt drošāku studiju vidi? 54

Pirms nedēļas Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) savos sociālajos tīklos publicēja attēlu – mācību telpas durvis, kurās iestrādāts mazs, apaļš lodziņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Ķīnieši ir sašutuši, jo Putina sabiedrotais sola “pakļaut” Krievijas kaimiņus
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
Lasīt citas ziņas

Akadēmija pie bildes vēstīja: “Pirmais lodziņš – ierīkots! Turpinām aktīvu darbu studiju vides drošības uzlabošanā! Ar šādiem lodziņiem laika gaitā iecerēts aprīkot vairākas JVLMA mācību klases. (..)šādi stikloti lodziņi jau ir ierasta prakse daudzās pasaules mūzikas skolās un augstskolās. Skaņas izolācijai tie netraucē.”

LA.LV sazinājās ar JVLMA, lai noskaidrotu vairāk, kāpēc izvēlēts tieši šāds risinājums un cik daudz lodziņu plānots ieviest akadēmijas telpās.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā stāsta JVLMA Infrastruktūras direktors Armands Lapiņš: “Šādi stikloti lodziņi (arī stikla durvis un sienas) jau ir ierasta prakse daudzās pasaules mūzikas skolās un augstskolās. Arī JVLMA ēkā Raiņa bulvārī 23 jau iepriekš ir iekārtota virkne telpu, kurām ir stikla sienas. Izvērtējot pasākumus, ko JVLMA vēl būtu iespējams veikt drošas studiju vides veicināšanā, šis tika izskatīts kā viens no iespējamiem risinājumiem – un arī izmēģināts.”

Taču, kā tiek skaidrots, ne visās mācību telpās šādi lodziņi ir iespējami. “JVLMA mācību telpas atrodas divās ēkās: Kr.Barona ielā 1 un Raiņa bulvārī 23. Ēka Kr.Barona ielā 1 ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis un iejaukšanās vēsturiskajā veidolā nav pieļaujama. Tāpat ir daudz telpu, kurām ir dubultas durvis, un šādu lodziņu ieviešana traucētu skaņas izolācijai.

Šobrīd lodziņš izveidots mācību klasē ēkā Raiņa bulvārī 23, vienā no tām telpām, kur tāda izveide ir iespējama. Ja telpu lietotāju atsauksmes par šo risinājumu būs pozitīvas un ja tam tiks piešķirts finansējums, tad laika gaitā varētu tikt iekārtoti lodziņi vēl kādās telpās, kur tas iespējams” stāsta Armands Lapiņš.

Akadēmija norāda, ka pirmās atsauksmes par lodziņiem no mācību personāla un studentiem vēl nav apkopotas.

Vai plānoti vēl kādi drošības risinājumi akadēmijas telpās?

“Kā jau iepriekš ir minējis JVLMA padomes priekšsēdētājs Timurs Tomsons, JVLMA ir izstrādāts astoņu punktu plāns, kas veidots, balstoties uz Eiropas labāko mūzikas augstskolu risinājumiem, un aptaujājot, kādus risinājumus mūsu studenti uzskata par prioritāriem.

Plānā noteikta izpratnes par drošu vidi veicināšana, apmācības personālam un studējošajiem, ziņošanas par iespējamiem pārkāpumiem mehānisma uzlabošana, studējošo un personāla atbalsta sistēmas pilnveidošana un arī normatīvo regulējumu precizēšana.

Esam arī izskatījuši iespējamību aprīkot klases ar video novērošanas ierīcēm, taču šāds risinājums nav guvis atbalstu ne studējošo, ne pasniedzēju vidū,” komentē JVLMA pārstāvis.

Atgādinām, ka marta sākumā sabiedrību pāršalca vēsts par seksuālas uzmākšanās gadījumiem akadēmijā. Tā rezultātā, līdzšinējais JVLMA rektors Guntars Prānis aprīļa otrajā pusē atkāpās no amata. Šobrīd tiek meklēts jauns akadēmijas rektors.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.