Laukos
Piensaimniecība

“Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale” par 1,34 miljoniem eiro pirks lopbarības pārstrādes līniju0

Foto: Valdis Semjonovs

Viļānu novada Radopoles uzņēmums “Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale” ieguldīs 1,346 miljonus eiro lopbarības pārstrādes līnijas būvniecībā, liecina informācija Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā.

Uzņēmuma izsludinātajā iepirkumu konkursā trīs pretendentu vidū uzvarējusi kompānija “Latgalija”, kuras piedāvātā līgumcena ir 1,346 miljoni eiro.

Saskaņā ar tehnisko specifikāciju konkursa uzvarētājam jāpiegādā autotransporta svari, jāizveido graudu pieņemšanas bedre, jāuzceļ graudu glabāšanas torņi, graudu kalte, graudu transportieru un tīrītāju novietne, lopbarības sagatavošanas līnijq jeb jāuzstāda kombinētās lopbarības mini rūpnīca, jāizveido ražošanas putekļu atbērtne un jāveic ēkas pirmā stāva telpu grupas kosmētiskais remonts.

Investīciju projektu plānots īstenot līdz nākamā gada 20.jūlijam. Lopbarības pārstrādes līnijas būvniecībai uzņēmums plāno piesaistīt finansējumu ES Eiropas lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Ieguldījumi materiālajos aktīvos” apakšpasākuma “Atbalsts ieguldījumiem pārstrādē”

Jau ziņots, ka “Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale” pērn ir uzbūvējusi jaunu piena lopkopības fermu, tādējādi uzlabojot piena kvalitāti un audzējot svaigpiena ražošanas apmērus.

Jaunās fermas būvniecības pirmais posms izmaksāja 2,26 miljonus eiro. Taču uzņēmuma plānos bija arī īstenot projekta otro posmu, izbūvējot papildu kūti, ceļus, laukumus un skābbarības bedres un tādējādi projekta kopējās izmaksas tika lēstas apmēram 3,3 miljoni eiro.

Informācija “Firmas.lv” liecina, ka “Lopkopības izmēģinājumu staciju Latgale” apgrozījums 2017.gadā bija 1,737 miljoni eiro, bet peļņa – 781 560 eiro.

Kompānija ir reģistrēta 1991.gadā un tās pamatkapitāls ir 433 670 eiro. “Lopkopības izmēģinājumu stacija Latgale” pieder vairākiem akcionāriem, taču tā kā uzņēmums ir akciju sabiedrība, tam nav Uzņēmumu reģistrā obligāti jāiesniedz informācija par īpašniekiem, tāpēc šī informācija var neatbilst patiesībai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Laukos
Eksperts: Latvijā mežus apsaimnieko ilgtspējīgi
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Ap Āfrikas cūku mēra skarto novietni Gudenieku pagastā noteikta karantīna
3 dienas
LE
LETA
Laukos
Atklāj, kur Latvijā konstatēts šogad pirmais ĀCM gadījums mājas cūkām
4 dienas

Lasītākie

LL
LETA, LA.lv
Veselam
Biji kādā no šīm ēdināšanas vietām Rīgā un Liepājā? 14 dienas būs jāvelta veselības stāvokļa novērošanai
16 stundas
LE
LETA
Latvijā
Covid-19 pozitīva pasažiera dēļ noteikta karantīna visiem 5.jūlija autobusa Liepāja-Rīga pasažieriem
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atgriežoties no Lielbritānijas, pašizolācijā vairs nav jādodas. Publicēts saraksts ar valstīm
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Tautas likteņstāstā rodam spēku nākotnei.” Levits un Vīķe-Freiberga iestādījuši veltījuma ozolus Likteņdārzā
13 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Reportieri bez robežām” pauž nožēlu par ES sankciju izmantošanu, lai Baltijas valstīs aizliegtu RT 1
11 stundas