“Man liekas, ka 2. pensijas līmenis ir liela afēra!” Kāpēc pēc nāves pensija tiek pārskaitīta privātiem uzņēmumiem, ne tuviniekiem? 0

Pievieno LA.LV

Pensionēts skatītājs pauž neizpratni par 2. pensiju līmeņa sistēmu, taču Anželika Dobrovoļska, “Swedbank” Ieguldījumu pārvaldes sabiedrības vadītāja, TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidro — gan pensiju pārvaldnieki, gan apdrošinātāji tiek stingri uzraudzīti, un uzkrājumu drošība Latvijā licencētās iestādēs esot garantēta.

Kokteilis
Katras zodiaka zīmes grēcīgie prieciņi, kas mērķtiecīgi tiek slēpti no citu acīm
Veselam
Ārsti brīdina: 4 populāri un “nevainīgi” uztura bagātinātāji, kas var smagi bojāt aknas
Karstums Eiropā kļūst neizturams: 12 austrāliešu triki, kas var glābt tavu vasaru
Lasīt citas ziņas

Skatītājs jautā: “Es tikko pensionējos, un man liekas, ka 2. pensiju līmenis ir diezgan liela afēra no valsts puses. Es paskaidrošu, kāpēc — 2. līmeni var atdot apdrošinātājiem kā dzīvības apdrošināšanu, ko pēc tam var mantot. Taču šo naudu, kuru es esmu uzkrājis, valsts pārskaita privātam uzņēmumam — apdrošinātājiem, bet viņi nepārskaita man kā cilvēkam, kurš to pensiju ir uzkrājis. Valsts vairāk uzticas apdrošināšanas kompānijām, nevis saviem pilsoņiem. Tas ir ļoti aizvainojoši.”

Dobrovoļska skaidro, ka Latvijā ir licencēti uzņēmumi, kuriem licences darbību izsniedz Latvijas Banka. Latvijas Banka uzrauga gan pensiju pārvaldniekus, gan apdrošināšanas kompānijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šīm kompānijām ir vairākas iekšējās kontroles, tāpēc sanāk darboties kā zem lupas. “Mūs visu laiku vēro. Ja jums ir uzkrājumi, kurus jūs glabājat Latvijā licencētajās iestādēs — bankās, ieguldījumu pārvaldes sabiedrībās, apdrošināšanas kompānijās — jūsu uzkrājumi ir drošībā,” garantē Dobrovoļska.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.