“Man šķiet, tie nepareizie vārdi ir mazliet uzvilkuši visas emocijas!” Ekonomists Priede par skaidras naudas (ne)ierobežošanu 0

Pievieno LA.LV

Sabiedrībā uzvirmojušās bažas par iespējamiem skaidrās naudas ierobežojumiem balstās uz pārprastiem signāliem — patiesībā grozījumu mērķis ir cīņa ar ēnu ekonomiku, nevis aizliegumi vai deklarēšanas pienākumi ikvienam, TV24 raidījumā “Uzmanības centrā ekonomika” skaidro Jānis Priede, Latvijas Universitātes Ekonomikas un sociālo zinātņu fakultātes dekāns, Fiskālās disciplīnas padomes priekšsēdētājas vietnieks.

Pat Krievijas propagandisti apjukuši: Putins par Zelenski sācis runāt pavisam citādi 59
Kokteilis
Diēta? Nē, paldies! Astrologi nosauc trīs zodiaka zīmes, kurām ēdiens ir svarīgāks par visu 1
RAKSTA REDAKTORS
“Drebošām rokām apstājos ceļa malā…” Jānis uz šosejas piedzīvo bīstamu mirkli, kas varēja beigties ar smagu avāriju 21
Lasīt citas ziņas

Jau kādu laiku tiek runāts par skaidru naudu un bankomātiem. Emocijas sabiedrībā izraisījuši vairāki atslēgas vārdi par šo tēmu, piemēram, “deklarēšana” un “ierobežošana”. “Man šķiet, tie nepareizie vārdi ir mazliet uzvilkuši visas emocijas,” pauž Priede. Viņš turpina, ka nevienā vietā nav minēts tas, ka skaidra nauda tiks ierobežota. Grozījumi paredz saprast nesakritības ienākumos un skaidrās naudas apgrozībā.

Viņš skaidro, ka šie grozījumi ir viens no veidiem, ko VID ir piedāvājis, lai Latvijā mazinātu ēnu ekonomiku. VID ir iespējas “salikt kopā datubāzes”, tādējādi veiksmīgi novērot procesu. “Visiem tiem, kam ir saprotami ienākumi — skaidri un caurspīdīgi —, vispār nevajadzētu uztraukties par šo. Es domāju, ka no vienas puses tā vairāk ir emocionāla lieta,” pauž LU dekāns.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš uzsver, ka, pēc VID skaidrojumiem, izriet: grozījumi likumā paredzēti kā mehānisms pašam VID, lai tas varētu labāk saprast nesakritības starp skaidro naudu un personas oficiālajiem ienākumiem.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.