Covid-19 ierobežojumi veikalos

“Mēs apzinājāmies, ka šāda rīcība nomniekiem sagādās neērtības, bet riski prasīja slēgšanu,” “Lidl” komentē strīdu ar “Rimi” 10

Mazumtirgotājs SIA “Rimi Latvia” pārmet SIA “Lidl Latvija” detalizētas informācijas nesniegšanu par tirdzniecības centra ēku Dzirciema ielā 42.

LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ne visi supervaroņi valkā apmetņus”: vīrietis zem Dienvidu tilta aptur satiksmi, lai palīdzētu 33
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Morāli kropļi.” Ķirsis skarbi par protestu Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākumā 257
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ošlejs: Latvija ir starp trim valstīm pasaulē, kur prasa būt vakcinētam, lai strādātu. Esam ne tajā labākajā kompānijā…
13 stundas
Lasīt citas ziņas

“Rimi Latvia” Mārketinga un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Kristīne Ciemīte aģentūrai LETA norādīja, ka “Rimi Latvia” vairākkārt vērsies pie “Lidl Latvija”, kas ir attiecīgā tirdzniecības centra ēkas īpašnieks, lūdzot detalizēti iepazīstināt ar būvinženieru atzinumiem, uz kuriem pamatojoties ēka atzīta par bīstamu izmantošanai, tomēr “Lidl” uz “Rimi” aicinājumiem līdz šim nav atsaucies.

Viņa minēja, ka “Rimi Latvia” šogad 5.martā saņēma vēstuli par to, ka ēkas ekspluatācija Dzirciema ielā 42, kurā “Rimi” ir viens no nomniekiem, ir nekavējoties jāpārtrauc no 6.marta plkst.8.
CITI ŠOBRĪD LASA

Pēc Ciemītes stāstītā, “Lidl Latvija” vēstulē, kas adresēta ēkas nomniekiem, minēts, ka ēka ir nedroša, tostarp vēstulei pievienots sertificēta būvinženieru biroja SIA “Konstruktoriks” paziņojums par ēkas nedrošo stāvokli. Būvinženieru paziņojumā teikts, ka “Lidl Latvija” ir nekavējoties jāveic pasākumi, lai pie nelabvēlīgām slodžu kombinācijām novērstu esošo elementu pārslogošanu un iespējamu jumta sabrukšanu. Ņemot vērā nepieciešamo būvdarbu raksturu, būvinženieru birojs iesaka ēku pilnībā nojaukt.

Tāpat Ciemīte norādīja, ka būvinženieru birojs informējis “Lidl Latvija” šogad 22.februārī, taču uzņēmums ēkas nomniekus, tostarp “Rimi Latvia” informēja tikai 5.martā. Vienlaikus 6.martā “Rimi Latvia” darbiniekiem un pakalpojumu sniedzējiem bija jāparaksta apliecinājums, ka viņi apzinās, ka atrodas dzīvībai bīstamā ēkā un neizvirzīs pretenzijas pret “Lidl Latvija”.

“”Rimi Latvia” prioritāte vienmēr ir bijusi pircēju un darbinieku drošība, tādēļ šajā situācijā uzskatām, ja ēka ir avārijas stāvoklī, rīcībai bija jābūt nekavējoties, nevis gaidot divas nedēļas,” sacīja Ciemīte.

Cilvēki vairumā izpērk pārtiku lielveikalā Rimi

Viņa arī atzīmēja, ka “Rimi Latvia” rīcībā ir Būvniecības valsts kontroles biroja (BVKB) atzinums, kas izsniegts 2020.gada decembrī, kurā ir minēts, ka ēka Dzirciema ielā 42 ir ekspluatējama, līdz ar to arī “Rimi Latvia” gaida vēl vienu atzinumu no BVKB – kas ir mainījies šo divu mēnešu laikā kopš pēdējā atzinuma sagatavošanas.

Ciemīte atzīmēja, ka attiecīgā ēka ir būvēta 2004.gadā, bet 2015.gadā ir veikta ēkas rekonstrukcija. Pēdējais BVKB atzinums izsniegts 2020.gada 17.decembrī.

“Mēs esam vairākkārt vērsušies pie “Lidl Latvija” sniegt mums būvinženieru atzinumus, kas pamato ēkas bīstamību un iepazīstināt detalizēti ar slēdzieniem, taču “Lidl Latvija” pārstāvji uz šiem pieprasījumiem neatbild,” atzina Ciemīte.

Viņa arī atzīmēja, ka jau kopš 2020.gada aprīļa, kad par tirdzniecības centra ēkas īpašniekiem kļuva “Lidl Latvija”, starp abiem mazumtirgotājiem ir bijušas pārrunas par nomas līguma termiņa samazināšanu, kam “Rimi Latvia” nepiekrita, jo uzņēmuma nomas līgums tika pārņemts no iepriekšējiem centra īpašniekiem un, pēc Ciemītes teiktā, ir “Lidl Latvija” saistošs.

Tāpat uzņēmumā norādīja, ka citi “Rimi” veikali neatrodas “Lidl Latvija” piederošās ēkās.

Savukārt Dzirciema ielas tirdzniecības centra cita nomnieka – SIA “Picu darbnīca” valdes loceklis Renārs Ronis aģentūrai LETA atzina – lai arī pēc tam, kad par ēkas īpašnieku kļuva “Lidl Latvija”, neoficiāli tika runāts par to, ka jaunais īpašnieks varētu veikt rekonstrukcijas darbus, paziņojums par to, ka darbs jāpārtrauc, bija negaidīts.

Atklāj "Rimi Mini" Brīvības ielā

Viņš apliecināja, ka arī “Picu darbnīca” informāciju par to, ka ēka tiks slēgta no 6.marta, saņēma tikai 5.martā.

Informāciju par ēkas slēgšanu paziņojis apsaimniekotājs, vienlaikus informējot, ka uzņēmums saņemšot arī “Lidl Latvija” vēstuli. Tomēr, lai vēstule pie “Picu darbnīcas” vadības nonāktu ātrāk, ēkas apsaimniekotājs “Lidl Latvija” vēstuli pārsūtījis ar “WhatsApp” starpniecību. Savukārt paša “Lidl Latvija” sūtītu vēstuli “Picu darbnīca” joprojām nav saņēmusi.

Pēc Roņa teiktā, “Picu darbnīcai” bija beztermiņa līgums par telpu nomu, vienlaikus līgumā bijis noteikts, ka īpašniekam par plāniem pārtraukt līgumu ir jābrīdina vismaz trīs mēnešus iepriekš. Tomēr 6.martā “Picu darbnīcai” tika dotas divas nedēļas, lai telpas atbrīvotu no uzņēmumam piederošā aprīkojuma.

Tāpat viņš atziba, ka “Picu darbnīcai” nācās pārtraukt darba attiecības ar Dzirciema ielā strādājošiem darbiniekiem. Kopumā šajā picērijā strādāja seši darbinieki.

Savukārt “Hesburger” attīstības direktore Ieva Salmela aģentūrai LETA atbildēja, ka uzņēmumam ir skaidrs, ka lēmums par tirdzniecības centra slēgšanu pieņemts drošības apsvērumu dēļ.

Vienlaikus kompānijas pārstāve norādīja, ka visiem darbiniekiem, kuri strādāja “Hesburger” Dzirciema ielā 42, uzņēmums nodrošinājis darbavietas citos tīkla restorānos Rīgā.

“Lidl Latvija” pārstāvis Ingars Rudzītis aģentūrai LETA skaidroja, ka uzņēmums šā gada 22.februārī saņēma “Konstruktoriks” atzinumu par ēkas nesošo konstrukciju neatbilstību būvnormatīvu prasībām. Pamatojoties uz būvekspertu atklātajiem faktiem, 23.februārī “Lidl Latvija” nosūtīja vēstuli BVKB, informējot to par būvekspertu tehniskajiem atzinumiem, lūdzot sniegt to izvērtējumu.

Pēc Rudzīša paustā, BVKB joprojām nav sniedzis rakstisku atbildi.

Savukārt marta pirmajās dienās “Lidl Latvija” saņēma otru būvekspertu atzinumu no SIA “Inženieru birojs “Būve un Forma””, kas savos galvenajos punktos esot sakritis ar “Konstruktoriks” atzinumiem.

“Tādēļ “Lidl Latvija”, vairs negaidot BVKB atzinumu, uzsāka sagatavošanās darbus, lai pēc iespējas ātrāk un drošākā veidā pārtrauktu ēkas ekspluatāciju,” uzsvēra Rudzītis.

Viņš arī sacīja, ka, iegādājoties šo ēku 2020.gada pavasarī, “Lidl Latvija” nezināja par tās esošajiem trūkumiem. “Tāpēc, tiklīdz ieguvām ekspertu atzinumus par ēkas tehnisko stāvokli, “Lidl Latvija” pieņēma atbildīgu lēmumu apturēt tirdzniecības centra darbību. Mēs apzinājāmies, ka šāda rīcība nomniekiem sagādās neērtības un pat zaudējumus, taču, mūsuprāt, identificētie riski prasīja tirdzniecības centra slēgšanu,” klāstīja Rudzītis.

Tāpat viņš atzīmēja – lai arī tirdzniecības centra darbība tika apturēta, “Lidl Latvija” bija jāpiedāvā iespēja nomniekiem izvest savu inventāru. Pašlaik ēku novēro būvinženieris, lai nodrošinātu tās drošību ēkā esošajiem cilvēkiem.

“Protams, tas ir katra cilvēka individuālais lēmums, vai doties iekšā ēkā. Jau kopš 5.marta vakara piekļuvi ēkai kontrolē apsardzes uzņēmums,” piebilda Rudzītis.

Kā liecina ēkas nomniekiem izsūtītais “Lidl Latvija” paziņojums, uzņēmums ēku Dzirciema ielā 42 ir nolēmis nojaukt.

LETA jau ziņoja, ka kopš 6.marta ir slēgts tirdzniecības centrs Dzirciema ielā 42, kur lielākais nomnieks bija “Rimi Latvia”.

Rudzītis iepriekš apliecināja, ka “Lidl Latvija” ēku Dzirciema ielā 42 iegādājās pagājušā gada pavasarī, ar turpmākiem plāniem to pielāgot “Lidl” veikala vajadzībām.

Pēc viņa teiktā, šogad projekta sagatavošanas darbu laikā secināts, ka ēkas tehniskais stāvoklis ir neapmierinošs un tā neatbilst spēkā esošo būvnormatīvu prasībām.

“”Lidl Latvija”, kā atbildīgs ēkas īpašnieks, nekavējoties informēja visus nomniekus par jauno situāciju, un no 6.marta slēdza tirdzniecības centru,” sacīja Rudzītis un piebilda, ka turpmākie lēmumi tiks pieņemti pēc detalizētas ēkas stāvokļa pārbaudes.

Savukārt Ciemīte aģentūrai LETA iepriekš uzsvēra, ka uzņēmumam ir saistošs “Rimi Latvia” nomas līgums, kas bija slēgts ar iepriekšējiem centra īpašniekiem ar termiņu līdz 2022.gada 29.augustam. Tomēr šogad 5.martā “Rimi Latvia”, tāpat kā pārējie centra nomnieki, saņēma informāciju par centra slēgšanu no šā gada 6.marta uz nenoteiktu laiku ēkas tehnisku iemeslu dēļ.

Tāpat “Rimi Latvia” 5.martā saņēma informāciju par nomas līguma izbeigšanu no 8.jūnija.

SAISTĪTIE RAKSTI

Publiski pieejamā informācija liecina, ka tirdzniecības centrā Dzirciema ielā 42 telpas iepriekš īrēja arī tādi uzņēmumi kā “Picu darbnīca”, “Petcity” un citi.

Pašreiz Latvijā vēl nav atvērts neviens no “Lidl” veikaliem. “Lidl Latvija” pārstāvji iepriekš aģentūrai LETA skaidroja, ka uzņēmums būs gatavs to darīt, kad valstī uzlabosies epidemioloģiskā situācija.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ne visi supervaroņi valkā apmetņus”: vīrietis zem Dienvidu tilta aptur satiksmi, lai palīdzētu 33
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Morāli kropļi.” Ķirsis skarbi par protestu Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākumā 257
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Ošlejs: Latvija ir starp trim valstīm pasaulē, kur prasa būt vakcinētam, lai strādātu. Esam ne tajā labākajā kompānijā…
13 stundas
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
Katrs iedzīvotājs saņems uzreiz samazinātu rēķinu jau automātiski – viss, kas jāzina par valsts atbalstu energokrīzē 87
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es tā īsti nevienu no viņām neatceros…”: rokmūziķis Ainars Virga atklāti par vienas nakts romāniem slavas “ziedu laikos” 1
12 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Diennaktī atklājot gandrīz 6000 jaunus Covid-19 gadījumus, atkal pārspēts līdzšinējais rekords 34
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Pastāv risks, ka daudzi skolēni “izkritīs” no mācībām un nepabeigs skolu!” Plāno četrkāršot centralizētā eksāmena nokārtošanai nepieciešamo vērtējumu
10 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skumja ziņa: mūžībā devies iemīļotais un talantīgais latviešu aktieris Arnis Līcītis
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Uz autoceļa “Via Baltica” Lietuvā pie Polijas robežas snigšanas un avāriju dēļ paralizēta satiksme 55 kilometru garā posmā 7
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skumja ziņa: mūžībā devies iemīļotais un talantīgais latviešu aktieris Arnis Līcītis
23:23
LE
LETA
Ziņas
Igaunijas prezidents: NATO atgriešanās 1997.gadā nav iedomājama 3
23:10
LE
LETA
Ziņas
Globālajā pandēmijā inficēšanās un nāves gadījumu skaits aug, bet ir palēnināšanās zīmes
22:41
LA
LA.LV
Ziņas
Ošlejs: Latvija ir starp trim valstīm pasaulē, kur prasa būt vakcinētam, lai strādātu. Esam ne tajā labākajā kompānijā…
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. “Ne visi supervaroņi valkā apmetņus”: vīrietis zem Dienvidu tilta aptur satiksmi, lai palīdzētu 33
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā aizvien augstāka mirstība ar diagnosticētu Covid-19 nekā vidēji Eiropā
9 stundas
GN
Gints Narogs
Ziņas
Naktī tuksnesī rakties smiltīs: pēc 10 gadu pārtraukuma Dakārā atgriežas arī mūsu braucējs
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā piektdienas rītā no ceļa nobraukuši trīs satiksmes autobusi
11 stundas
LE
LETA
Ziņas
Iedzīvotāji iebilst pret “Rimi” tirdzniecības centra būvniecību Ikšķiles vēsturiskajā centrā 25
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es tā īsti nevienu no viņām neatceros…”: rokmūziķis Ainars Virga atklāti par vienas nakts romāniem slavas “ziedu laikos” 1
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Morāli kropļi.” Ķirsis skarbi par protestu Gunāra Astras pieminekļa atklāšanas pasākumā 257
13 stundas
AC
Arta Ciša
Praktiski
Ziemas miegs? Tikai ne centīgam dārzniekam!
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Kauguros spēcīgais vējš norāvis dzīvojamās mājas jumtu
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Uz automašīnām uzkrituši koki, vējš atrāvis jumtu skārda gabalus. Vējš lielākos postījumus nodarījis Kurzemē 4
15 stundas
LE
LETA
Ziņas
Polijā reģistrēts jauns Covid-19 gadījumu rekords
10 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Ak vai, cik zemu kritis buldozers, ka tam jāvelkas uz veikalu bez sertifikāta un jātirda apsargs, lai ielaiž šopingā. Egila Līcīša feļetons
12 stundas
Izcili gardas kotletītes rīvmaizē: bez gaļas!
12 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Cilvēki domā par ilgtspēju, savu veselību, mieru! Trešdaļa pilsētnieku gatavi pārcelties uz dzīvi laukos 33
18 stundas
AL
Anda Līce
Ziņas
Anda Līce: Piedzīvojam aizvien jaunas prāta aptumsuma izpausmes 48
19 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Pārsteigums. Putins ir krietni sliktāks, nekā mēs iztēlojāmies.” Navaļnija komanda publicē “Putina pils” fotogrāfijas 58
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Štokenbergs: Vientuļi ļaudis bez bērniem ir pesimistiskāki par saviem nākotnes ienākumiem 34
19 stundas
KS
Kristīne Stepiņa
Ziņas
Katrs iedzīvotājs saņems uzreiz samazinātu rēķinu jau automātiski – viss, kas jāzina par valsts atbalstu energokrīzē 87
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Uz Liepājas šosejas avarējis satiksmes autobuss; ir cietušie 28
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Man likās, ka viņš ir apsēsts ar dēmoniem”: pēc dažu dienu padzīvošanas kopā ar aktieri Imantu Stradu saka Amuna Davis
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Daudzbērnu ģimenes tiešām sliktākā stāvoklī nekā pensionāri?” Soctīklotāji neizpratnē par valsts pabalstiem rēķinu nomaksāšanai 268
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. “Es negāju pa kreisi, es meklēju mierinājumu!”: dziedātājas Elīnas Gluzunovas bijušais dzīvesbiedrs Artjoms atzīst, ka kopdzīves laikā viņu krāpis 37
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no no 22. līdz 28. janvārim: kādas vēlmes piepildīsies?
13 stundas