Latvijā
Sabiedrība

Monika Zīle: Šokējoši redzēt, ar kādu vieglumu daži mūsu līdzpilsoņi novēl otram nāvi3


Monika Zīle
Monika Zīle
Foto: Timurs Subhankulovs

“Neesmu tik vājš, lai ciestu apvainojumus, ne arī tik cēlsirdīgs, lai tos piedotu, un ne tik lielā mērā nikns, lai sāktu atriebties. Tāpēc es uzgriežu apvainotājiem muguru. Uz visiem laikiem.” Filips Česterfīlds

 

Pašizolācijas rītausmā daļa sociālo tīklu lietotāju pierasto dzīvi pēc pandēmijas prognozēja atgriežamies daudz labākā pasaulē: dzīvības trauslumu tuvplānā skatījuši, cilvēki mainīšoties, būšot cēlsirdīgāki un cits pret citu saudzīgāki. Spaidiem ieilgstot, komentāri kļuva lietišķāki, un pēdējās dienās vairs nav gadījies sastapt viedokli par pandēmiju kā sabiedrības garīgumu pozitīvi ietekmējošu apstākli.

Iespējams, jūsmu vēl nezaudējušos apklusinājis pagājušās nedēļas izskaņā Covid-19 uzvarējušā Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa vēstījumam par atgriešanos ierindā sekojošais negatīvisma uzplūds vietnē “Facebook”.

Liekas, pamatīgi apmulsis bija arī atlabušais, tik daudz nelabvēļu publiskajā telpā sastapdams, – bira apsaukāšanās un prastas lamas, robežodamās ar atzīšanos, ka būtu priecājušies par sēru vēsti.

Līdzsvarotākie ziņas komentētāji bilda, ka šos iznīcības vēlējumus sarūpējis pats deputāts, pirmsvēlēšanu kampaņas dienās piesaistīdams lielu atbalstu ar neizpildāmiem solījumiem, un lētticīgais elektorāts nu atriebjas par pievilšanu.

Bez šaubām, nav pirmā reize, kad nekritiska pielūgsme beidzas ar nesenā dievekļa zākāšanu, un jebkuram politiķim jāapzinās – daudz biežāk saņems pliķus nekā uzslavu.

Tomēr, jāatzīst, ir šokējoši redzēt, ar kādu vieglumu daži mūsu līdzpilsoņi novēl otram nāvi dienās, kad pasaule izmisīgi cīnās ar pandēmijas vīrusu un ikviens tā pozitīvais tests var izrādīties sērgas upuru skaitu palielinošs.

Bet šis vīrusa izkapts nopļautais kādam būs vismīļākais…

Cerams, zinātnieku pūles drīz vainagosies ar Covid-19 apturošu vakcīnu un sagaidīsim arī pandēmijas neskartajiem un pārcietušajiem sirdsmieru nodrošinošo antivielu testu. Tam visam nepieciešamas finanses, un vajadzīgā summa vēl nav paredzama.

Tikmēr pandēmija par baltu velti dažādās situācijās testē mūsu cilvēcību, un rezultāti diemžēl mēdz būt pat satriecoši nepievilcīgi.

Pirms dažām dienām vairākos Krievijas ziņu portālos bija informācija par Kirovočepeckā smagi piekautu ātrās medicīniskās palīdzības feldšeri, kas aizsargtērpā bija ieradies paņemt Covid-19 analīzes kādā namā un agresīvi noskaņotiem mikrorajona iedzīvotājiem atsacījās izpaust testēšanas konkrēto adresi.

Notikumu uz karstām pēdām iztirzāja kaimiņvalstī populārs tālrādes šovs. Tur gaismā nāca arī citi līdzīgi gadījumi, kuru izskaušanai Krievijā acīmredzot taps īpašs mediķu aizsardzības likums.

Latvijā nekas tāds nav piedzīvots. Taču nevaram apgalvot, ka trūkst pie sērgas liesmas rokas pasildīt tīkojošo.
Saistītie raksti

Sludinājumu portālos rosās dārgu brīnumzāļu izplatītāji, dažiem senioriem zvanījuši aizdomīgi palīdzības piedāvātāji, un droši vien mums nāksies neplānoti dārgi tērēties sejas maskām, ja valdība izsludinās obligātu šī aksesuāra izmantošanu.

Vai pasaule gūs kādu mācību no pandēmijas? Gan jau. Šādi satricinājumi nepaliek bez sekām. Bet labais un ļaunais acīmredzot paliks tādā pašā proporcijā, kas nodrošina stingrāku vai trauslāku līdzsvaru, neļaujot piepildīties pasaules gala pareģojumiem. Arī šoreiz.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Žēl, ka izlaiduma nebija, bet tagad visi ceļi vaļā! Topošie studenti dalās sapņos
1 diena
LE
LETA
Latvijā
Latvijas uzņēmumus apdraud organizēta noziedzības grupa; garnadži paviesojušies SIA “Mikrotīkls” un “Elko” 3
1 diena
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Galvenais uzsvars Covid-19! Jauno zinātnieku pētījumiem atvēlēti 11,4 miljoni
1 diena

Lasītākie

LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums
30 minūtes
Raivis Šveicars
Ekonomika
Kur “audzē” citronskābi, antibiotikas, vitamīnus un vakcīnas? “Biotehniskā centra” noslēpumainie bioreaktori
2 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Varbūt vienreizējās lietošanas masku vietā var lietot vairākās kārtās salocītu agroplēvi?
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Vai maija pēdējā diena būs saulaina? Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija atklāj, kas ārkārtas situācijas laikā visvairāk satrauc pieaugušos
40 minūtes