Foto: Zane Bitere/LETA

“Mums nav jābaidās ne no nāves, ne no pandēmijas.” Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji Lieldienās vēl nebaidīties no pandēmijas 56

Latvijas lielāko kristīgo konfesiju vadītāji šodien Latvijas Televīzijas 1.kanālā vēlēja nebaidīties no Covid-19 pandēmijas, kā arī ticēt nākotnei.

Reklāma
Reklāma
Viedoklis
Armands Puče: Kamēr premjere Līgo vakarā stāstīja, kā tumsa saplūst ar gaismu, patiesībā būtu vajadzīga vispārēja iespringšana
TV24
“Gribēšu redzēt, kas no viņa paliks pāri!” jeb ko putinisti cenšas “iebarot” Jānim Slaidiņam? 73
“Zemenes maksā labu naudu…” Sieviete piedzīvojusi vilšanos un mudina būt acīgiem, iegādājoties zemenes no ielu tirgotājiem
Lasīt citas ziņas

Romas Katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs novēlēja cilvēkiem atvērties augšām celtā Kristus klātbūtnei, jo viņš šeit un šobrīd esot sācis mūs pārveidot.

“Mums nav jābaidās ne no nāves, ne no pandēmijas,” uzsvēra Stankevičs, vēlot gaišus un cerības pilnus Kristus augšāmcelšanās svētkus.
CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijas Pareizticīgo baznīcas metropolīts Aleksandrs, uzrunājot Latvijas iedzīvotājus, uzsvēra, ka šajā sarežģītajā situācijā, kuru piedzīvo visa pasaule, ir obligāti jāpilda visi Latvijas valdības pieņemtie lēmumi un rīkojumi, kā arī jāievēro higiēnas prasības.

Viņā pauda pateicību mediķiem, kuri šajos apstākļos cenšas palīdzēt ikvienam.

Aleksandrs norādīja, ka pat šajā sarežģītajā laikā nedrīkst ļauties panikai un krist izmisumā. Ticīgiem cilvēkiem ir jābūt optimistiem, jo dzīve turpinās, ārā spīd saule, nāk pavasaris, viņš teica.

Metropolīts aicināja lūgt Dievu par Latvijas zemi, par Valsts prezidentu, par valdību, par tautu, par katru cilvēku. Viņš novēlēja ikvienam garīgu prieku un stirpu veselību.

Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags vēlēja Latvijas iedzīvotājiem dzīvas un spēkpilnas Lieldienas.

“Jau veselu gadu dzīves īstenība mēģina mūs kā Kristus draudzi izklīdināt. Padarīt dievkalpojumus par senu notikumu atmiņām un augšāmcelto Kristu par tādu kā rēgu. Neļausim tam notikt,” teica Vanags.

Viņš aicināja pretoties tam savās sirdīs un garā un aicināja neļaut atdzist ilgām reiz atkal dievkalpojumā satikties ar dzīvo Kristu un mācekļu pulkā dziedāt pateicības dziesmu.

Vanags savā uzrunā vilka paralēles mūsdienu dzīvei un notikumiem ar laiku, kad Jēzus kopā ar mācekļiem Eļļas kalnā mirkli pirms katastrofas dziedāja pateicības dziesmas. Mācekļi priecīgi dziedāja līdzi, jo viņi nezināja, kas tūlīt notiks. Bet Jēzus zināja un viņam vajadzēja būt nāves baiļu nomāktam. Tomēr viņš kopā ar draugiem dziedāja par glābšanu, kuru Dievs savai tautai bija sagādājis pirms gadu simtiem.

Savukārt Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Kaspars Šterns aicināja cilvēkus meklēt glābiņu tajā, kas ir mūžīgs, nevis tiekties pēc tā, kas ir pārejošs un laicīgs, pēc kā cilvēki piedzīvos vilšanos un vēl lielāku tukšumu.

Šterns vēlēja Latvijas iedzīvotājiem gaišas un priecīgas Lieldienas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.