Foto: LETA/ Ieva Lūka

“Mūsu valstij ir vairāk jāuzticas saviem pilsoņiem,” Brante par iniciatīvu pie Covid-19 sertifikāta neprasīt identifikācijas dokumenta uzrādīšanu 103

Otrdien valdības sēdē aizsardzības ministrs Artis Pabriks (AP) rosināja sabiedriskās vietās atteikties no identifikācijas dokumentu pārbaudes personām ar Covid-19 sertifikātu, to pamatojot ar faktu, ka daudzviet Eiropā šādas prasības reizē ar Covid-19 sertifikātu uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu nav.

Reklāma
Reklāma
TESTS: Atbildi tikai uz 6 jautājumiem un mākslīgais intelekts izrēķinās tavu vecumu!
Izrādās, gurķus ar tomātiem nedrīkst ēst kopā! 8 produktu kombinācijas, no kurām labāk izvairīties 37
Pasaule visdrīzāk tomēr ir plakana – astrofiziķis izpētījis zemi visaugstākajā precizitātes līmenī
Lasīt citas ziņas

“Pirmkārt, no likuma viedokļa apsargam vispār nav nekādu tiesību prasīt man personas apliecinošu dokumentu, bet, protams, šobrīd mums ir izņēmuma stāvoklis, mēs dzīvojam pandēmijas laikā, mums ir ārkārtas situācija valstī,” TV24 raidījumā “Preses klubs” komentāru sniedz juriste, Rīgas domes deputāte (NA/LRA) Ieva Brante.

Tomēr viņa uzskata, ka savstarpējā uzticēšanās starp indivīdu un valsti vienmēr ir bijusi trūkumā, jo, ja, piemēram, parādās informācija, ka kādam ir bijis viltots sertifikāts vai arī kāds bez derīga sertifikāta ir iegājis veikalā, tad uzreiz gribas pildīt kontroles funkciju.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Tā ir tā savstarpējā uzticēšanās, kādam tad ir jāsāk pirmajam uzticēties vairāk, tā ir mūsu pašu atbildība.”

Līdz ar to Brante atbalsta šādu Pabrika iniciatīvu, izstāstot to, ka visās valstīs, kur viņa ir ceļojusi, ir prasīts tikai Covid-19 sertifikāts, bet personu apliecinošs dokuments nē.

“Mūsu valstij ir vairāk jāuzticas tiem saviem pilsoņiem un nav jāmeklē pirmā iespēja, kā sodīt un kaut ko ierobežot,” Ieva Brante pauž savu viedokli un uzskata, ka veikalos vajadzētu pietikt tikai ar sertifikāta uzrādīšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.