N. Draudziņas vidusskolas drāma: skolotāji šokē vecākus ar Covid-19 konspirācijas teorijām; iespējams, atklātas nelegālas nodarbības

N. Draudziņas vidusskolas drāma: skolotāji biedē vecākus ar Covid-19 konspirācijām; iespējams, atklātas nelegālas nodarbības 64

Bērnu vecākus nepatīkami pārsteidz Covid-19 infekcijas perēkļa – Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas – skolotājas izteikumi par pandēmiju. Lai gan pašai konstatēta saslimšana, skolotāja uzskata, ka analīzes veikusi “pasūtījuma laboratorija” un valstī “atsākusies iebiedēšanas kampaņa”. Pēc bērna tēva domām, šādi izteikumi nepiedien pedagogam.

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Pilī valda haoss”: izskanējušas runas, ka karaliene Elizabete II tronī varētu iecelt princi Viljamu, apejot princi Čārlzu 11
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Nevīžīgi, uzdzīvojoši kolēģi.” Verdzībā apsūdzētā “Aduga” darbinieki runā par darbiniekiem, kuri sūdzējās 124
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
“Pēc visiem rādītājiem situācija kļūst arvien sliktāka.” Rīt varētu lemt par jauniem ierobežojumiem 22
7 stundas
Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola (NDV) bija viens no pirmajiem Covid-19 perēkļiem šoruden.

Masveida saslimšana mācību iestādē sākās pēc tam, kad pedagogi devās ekskursijā, lai nosvinētu Skolotāju dienu. Pēc ekskursijas ar koronavīrusu “aplipušie” domino efektā “aplipināja” daudzus. Kā informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC), līdz šim ar Covid-19 NDV saslimuši 108 skolēni un 40 darbinieki.

Raidījumā “Bez Tabu” vērsās Guntars, kura meita nav NDV skolniece, bet mācību iestādes peldbaseinā apgūst peldētprasmi. Pēc stundām, pēcpusdienās, nodarbības vada NDV sporta skolotāja Loreta Brūdere. Šīs nodarbības apmeklē arī citi bērni, kuri nav NDV audzēkņi, stāsta Guntars.

Skolotāja apšauba pandēmiju, analīžu rezultātus “pasūtījuma laboratorijā”

Pēc Covid-19 infekcijas izplatīšanās skolā oktobrī skolā mācības pārtrauca, skolēniem un pedagogiem uz pāris nedēļām nosakot mājas karantīnu. Pēc karantīnas noteikšanas Guntara sieva uzrunāja peldēšanas nodarbību pasniedzēju, kurai vaicāja par mazo peldētāju pulciņa darbību.

“Viņa atbildēja, ka noteikta karantīna, nodarbības kādu laiku nenotiks. Tālākā atbilde reāli pārsteidza,” saka Guntars, kurš ir satraukts par pedagoga izteikumiem.

Guntars uzrāda savas sievas saraksti ar L. Brūderi, kurā pedagogs atklāj, ka viņa ir viena no tām, kurai atklāta inficēšanās ar Covid-19, bet, tā kā slimojot bez simptomiem, neuzticas analīžu rezultātiem.

Pēc Brūderes paustā sarakstē ar Guntara sievu, bērna māti, noprotams, ka viņa uzskata, – ja reiz ir konstatēta inficēšanās, bet simptomu nav, nav notikusi arī inficēšanās. Tāpat sarunā ar bērna māti pauž citus, skepses caurstrāvotus izteikumus par pandēmiju.

“Reāli saslimuši tikai 11 skolotāji. Pārējiem nekādu saslimšanas pazīmju. Tikai pozitīvs tests. Atsākusies iebiedēšanas kampaņa. Elpojam dziļi un nepieslēdzamies šausmu ziņām. Mums jau visiem izstrādājusies imunitāte pret to. [..] Esmu savās mājās un ievēroju karantīnu.

Esmu pozitīvi noteikto skaitā. Es apšaubu analīžu rezultātu, jo to veica SPKC, ”pasūtījuma” laboratorija.

Bet, ja jūs māc bažas, varat veikt testu. Kaut gan, ko tas jums dos? Vienīgi ierobežojumus un statistikas palielinājumu.” skolotāja paudusi bērna mātei.

Guntars ir satraukts par šādiem skolotājas izteikumiem komunikācijā ar dzīvesbiedri, bērna māti.

“Šāda attieksme no skolotājas puses, kura atbild par bērnu drošību un kaut kādā mērā arī izglītošanu šajā jautājumā, ir zem katras kritikas,” teic Guntars.

“Bez Tabu” sazinājās ar L. Brūderi. Tiesa, telefonsaruna bija īsa.

“Bez Tabu” un skolotājas saruna
Sporta skolotāja L. Brūdere: Taisīsiet šovu, ja? Tauta alkst asiņu. (Smejas).

“Bez Tabu”: Ar mums sazinājās Guntars…

Sporta skolotāja L. Brūdere: Guntars Gulbiņš?

“Bez Tabu”: Jūs viņa bērnam mācāt peldēt.

Sporta skolotāja L. Brūdere: Jā, ar labākajiem, kā saka, centieniem. Jūs tagad to ierakstāt? Godīgi sakot, es šobrīd neatbildēšu, bet jūs varat izķengāt un padarīt melnu, un nezin kādu, lai tautai liels prieks! Es šobrīd ar jums nerunāšu (pārtrauc sarunu).

Skolas direktors: “Negrasos apspriest cilvēka personisko viedokli, kas pausts ārpus darba”

Mazās peldētājas tēvs Guntars par skolotājas izteikumiem sarakstē informēja “Bez Tabu”, jo ilgstoši nesaņēma skaidrojumu no NDV direktora Pētera Ševčenko, kuram iepriekš ziņoja. Guntars stāsta, ka skolas direktors reaģējis īsi pirms “Bez Tabu” iesaistīšanās, kad ticis brīdināts par žurnālistu piesaisti.

NDV direktors Ševčenko gan Guntaram, gan raidījumam “Bez Tabu” teica, ka nevar aizrādīt pedagogam par personīgā viedokļa paušanu ārpus darba laika.

“Negrasos apspriest cilvēka personisko viedokli, kas pausts ārpus darba. Katram cilvēkam ir tiesības uz savu viedokli šajā valstī.

To nosaka Satversme. Es, protams, sarunā ar minēto personu [skolotāju] un Gulbiņa kungam teicu, ka es komunicētu citā veidā,” atbild Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors Pēteris Ševčenko.

Pašvaldības atbildīgajā departamentā atgādina par pedagoga ētiku

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā (RD IKSD) gan aizrādīja skolotājai, norādot, ka sarunās, piemēram, ar bērnu vecākiem, pat pēc darba laika jāiekļaujas ētikas rāmjos.

“Arī skolotāja pārstāv šo skolu, visus skolotājus kaut kādā mērā. Protams, ir pedagoga ētikas principi, kuri jāievēro. Un šis nav tas gadījums, kad koķetēt ar šo slimību un izteikt mulsinošus izteikumus.

Skolotājiem jābūt cilvēkiem, kuri situācijas nopietnību nodod gan audzēkņiem, gan bērnu vecākiem.

Skolotāji ir pirmajās rindās, kuriem tas jāsaprot,” izsakās Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Bērna tēvs Guntars ir neizpratnē, kāpēc, tikai pašam vaicājot skolotājai par analīzēm, viņa atklājusi, ka inficējusies, nevis to darījusi zināmu nodarbību apmeklētāju vecākiem pēc analīžu rezultātu saņemšanas. Guntars norāda, ka tonedēļ, pēc liktenīgās pedagogu ekskursijas, viņa meita un citi mazie peldētāji apmeklējuši vismaz vienu peldēšanas pulciņa nodarbību.

NDV direktors skaidroja, ka mācību iestādes vadība bijusi informēta par Covid-19 pozitīvajiem pedagogu testiem, tomēr, kā norāda bērna tēvs Guntars, arī mācību iestādes priekšstāvji nav sazinājušies ar pēcstundu nodarbību apmeklētāju vecākiem.

Viņš pieļauj, ka skolotāja un mācību iestādes vadība to slēpa, ņemot vērā, ka, kā uzskata Guntars, nodarbības tiek rīkotas apšaubāmā veidā.

“Es pieņemu, ka viņa vienkārši noklusējusi, nav darījusi zināmu SPKC, ka viņa satikusies ar bērniem pēcstundu nodarbībā, jo tajās nodarbībās pulksten 17 vakarā neviens bērns netiek reģistrēts, nav uzskaites.

Tāpat viņai tiek maksāts skaidrā, čeku nav. Interesanti, kā skola to pieļauj,” saka Guntars.

“Bez Tabu” sazinājās arī ar NDV sporta kompleksa pārvaldnieku, kurš apstiprināja, ka L Brūdere patiesi māca bērniem peldēt pēc stundām. Savukārt RD IKSD pārstāve Indra Vilde raidījumu informēja, ka

sporta skolotāja “nav peldēšanas trenere” un šādas pēcstundu nodarbības, visdrīzāk, ir nelegālas,

jo Brūderei kā pedagogam atļauts rīkot citu licencēto sporta spēļu pulciņu tikai konkrētās mācību iestādes audzēkņiem. Tāpat atbildīgā departamenta pārstāve Vilde informē, ka Guntara bērns neuzrādās uzskaitē, līdz ar to apziņošana par kontaktu ar Covid-19 inficēto šī un citu neuzskaitīto bērnu vecākiem būtu sarežģīta.

“Interešu izglītību peldēšanā viņa nepasniedz. Viņa nav peldēšanas trenere. Ja tas ir viņas privāts pakalpojums, iestādei [skolai] jābūt līgumam ar privāto pakalpojuma sniedzēju, ja iznomā telpas privātam pakalpojuma sniedzējam. Savukārt vecākiem vajadzētu būt līgumam ar pakalpojuma sniedzēju.

Kādēļ vecāki uztic bērnu, ja viņiem nav nekāda līguma? Tas nozīmē, ka, ja notiek kaut kāds negadījums, pie kā vērsīsies vecāki?

Viņiem jābūt līgumam. Ja skola šādi ļauj piepelnīties skolotājai ārpus stundām, tas būtu ļoti nosodāmi. Būtu ļoti labi, ja vecāki vērstos ar iesniegumu RD IKSD. Tad mēs varētu skaidrot šo situāciju detalizētāk,” skaidro Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta pārstāve Indra Vilde.

Saistītie raksti

Taujāts par konkrētajām nodarbībām un skaidras naudas apriti tajās mācību iestādes telpās, NDV direktors Ševčenko saka, ka nezina par šāda pulciņa norisi.

“Nekādu līgumu mums ar skolotāju nav par šādu nodarbību noturēšanu. Ko tad tagad, nezinu, speciālu novērotāju pielikt, kurš uzreiz visus apcietina? Vai kā? Es, protams, teikšu, lai pievērš uzmanību, kas notiek, sporta kompleksa vadītājam, lai šāda situācija neatkārtotos,” atbild Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas direktors Pēteris Ševčenko.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Pilī valda haoss”: izskanējušas runas, ka karaliene Elizabete II tronī varētu iecelt princi Viljamu, apejot princi Čārlzu 11
14 stundas
LE
LETA
Laukos
“Nevīžīgi, uzdzīvojoši kolēģi.” Verdzībā apsūdzētā “Aduga” darbinieki runā par darbiniekiem, kuri sūdzējās 124
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
“Pēc visiem rādītājiem situācija kļūst arvien sliktāka.” Rīt varētu lemt par jauniem ierobežojumiem 22
7 stundas
DM
Daiga Mazvērsīte
Stāsti
Pasaulē nākšana Sibīrijā, smags darbs un atteiktā pilsonība. Izcilās dziedātājas Margaritas Vilcānes dzīvesstāsts 27
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Dāņu meteorologi nāk klajā ar prognozi ziemai un paziņo, kad gaidāma lielākā siltuma anomālija 16
2 dienas
LE
LETA
Ziņas
Nosaukti “Spēlmaņu nakts” balvu ieguvēji
19 minūtes
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Cepumu magnāts – cilvēku tirgotājs? Pašvaldībā neesot bijuši nekādi signāli par briesmu lietām uzņēmumā 3
3 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
“Reiboņi, tirpas rokās un kājās. Nevarēju vairs nostāvēt. “Covid-19 pacienta Austra stāsts 1
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Viņi īsti nenožēlo izdarīto.” Dati ir satraucoši: par pedofilu upuriem kļūst arvien jaunākas personas
3 stundas
LE
LETA
Ziņas
Nosaukti “Spēlmaņu nakts” balvu ieguvēji
00:05
SK
Skaties.lv
Ziņas
Sieviete mira mediķu rokās… Kaimiņi nespēj saprast, kā tik klusā ielā varēja notikt šāda traģēdija
21:36
SD
Sandra Dieziņa
Ziņas
Cepumu magnāts – cilvēku tirgotājs? Pašvaldībā neesot bijuši nekādi signāli par briesmu lietām uzņēmumā 3
21:18
LE
LETA
Ziņas
“Pēc visiem rādītājiem situācija kļūst arvien sliktāka.” Rīt varētu lemt par jauniem ierobežojumiem 22
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Premjers skaidro, vai 6. decembrī varētu pārtraukt ārkārtējo situāciju 3
7 stundas
SK
Skaties.lv
Ziņas
Sieviete mira mediķu rokās… Kaimiņi nespēj saprast, kā tik klusā ielā varēja notikt šāda traģēdija
2 stundas
AK
Aija Kaukule
Ziņas
Teātra pērļu zveja pandēmijas laikā. Kurās nominācijās bijuši karstākie žūrijas strīdi?
7 stundas
IP
Ilze Pētersone
Stāsti
Lai valodas stundā neiemigtu, vajadzīgs humors. Vai tad bērniem drīkst stāstīt anekdotes? 1
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Heteroseksuāļi, izteikts sabiedrības mazākums, būs spiesti bēguļot un slēpties. Egila Līcīša feļetons 21
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Sākti pirmie administratīvā pārkāpuma procesi pret sejas masku nevalkātājiem 3
8 stundas
Ieva Ēvalde
Ziņas
Gudri izmukt no ātro kredītu “cilpas”: kā koronavīruss izmainījis Latvijas iedzīvotāju paradumus 9
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pirmais sniegs nav atvedis ziemu. Bricis par laikapstākļiem šonedēļ
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Lieliskas ziņas! Latviešu mūziķe Dženifere Rumpāne Itālijā uzvarējusi tiesā un atbrīvota no apcietinājuma 13
12 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
ASV vēršas pret Krievijas finanšu agresiju 3
6 stundas
MB
Madara Briede
Praktiski
Vai un kā tiek pārbaudīts pasta sūtījumu saturs? Ko nedrīkst sūtīt uz ārzemēm? 3
7 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. “Pilī valda haoss”: izskanējušas runas, ka karaliene Elizabete II tronī varētu iecelt princi Viljamu, apejot princi Čārlzu 11
14 stundas
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Ātri, ļoti gardi un sātīgi: 5 karstmaižu variācijas maziem un lieliem
14 stundas
LE
LETA
Ziņas
“Jehovas liecinieki” tiesājas ar Latvijas valsti 41
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Dāņu meteorologi nāk klajā ar prognozi ziemai un paziņo, kad gaidāma lielākā siltuma anomālija 16
2 dienas
DM
Daiga Mazvērsīte
Stāsti
Pasaulē nākšana Sibīrijā, smags darbs un atteiktā pilsonība. Izcilās dziedātājas Margaritas Vilcānes dzīvesstāsts 27
1 diena
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Sagatavo augus ziemošanai, griež skujotus zarus, cērt kokus. Kas darāms dārzā no 23. līdz 29.novembrim
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Horens Stalbe gandrīz 50 gadu vecumā kļūs par tēti ceturtajam bērnam 11
Intervija 1 diena
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kāda materiāla gultas veļu izvēlēties?
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Zigrīda, Zigfrīda un Zigrīds
14 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Latvijā notiks vēl nebijis šovs: izdzīvo karantīnā!
15 stundas
LE
LETA
Laukos
“Nevīžīgi, uzdzīvojoši kolēģi.” Verdzībā apsūdzētā “Aduga” darbinieki runā par darbiniekiem, kuri sūdzējās 124
2 dienas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pieskaņojies dabas ritmam! Veiksmes kalendārs no 23. līdz 29.novembrim
14 stundas