Foto: Reuters/Scanpix/LETA

NATO gatavojas sauszemes karam ar Krieviju, iesaistot ASV karaspēku 221

NATO izstrādā “sauszemes koridorus”, lai ASV karaspēks un citi sabiedroto spēki varētu ātrāk sasniegt frontes līniju plašāka Eiropas sauszemes kara ar Krieviju gadījumā, raksta laikraksts New York Post.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Laupītāji uz motocikliem mēģina apzagt garām ejošu sievieti, taču nelāgais nodoms viņiem tūlītēji atspēlējas 11
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
Kokteilis
Lielā Mēness ilūzija – nepalaidiet garām zemeņu pilnmēnesi 22. jūnijā, tas būs īpašs
Lasīt citas ziņas

Tiek norādīts, ka pirms šī soļa tika izteikti alianses dalībvalstu līderu brīdinājumi, kuri aicināja Rietumvalstu valdības gatavoties pilna mēroga karam ar Krieviju kaut kad tuvāko 20 gadu laikā.

“Jaunie maršruti paplašinās esošos pasākumus, kas ir spēkā kopš pagājušā gada, kad NATO valstu līderi samita laikā Viļņā, Lietuvā, vienojās par 300 000 militārpersonu uzturēšanu paaugstinātas gatavības režīmā. Saskaņā ar pašreizējiem plāniem ASV karaspēks izkāps Nīderlandes ostās un tad ar vilcienu dosies pāri Vācijai uz Poliju,” raksta izdevums.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saskaņā ar plašsaziņas līdzekļu ziņām NATO tagad gatavojas arī pārvietot šos karaspēka iebraukšanas punktus gadījumā, ja Krievija uzbruktu Nīderlandei vai iznīcinātu ostas Ziemeļeiropā.

“Citi plāni, kas tiek izstrādāti, paredz, ka ASV karaspēks ieradīsies Itālijas ostās un pa sauszemi caur Slovēniju un Horvātiju dosies uz Ungāriju, kas robežojas ar Ukrainu. Karaspēks varētu tikt nosūtīts arī uz Grieķijas vai Turcijas ostām, pirms šķērsot Bulgāriju un Rumāniju, lai sasniegtu alianses austrumu daļu. Papildu plānos ietilpst karaspēka ierašanās Balkānu, Norvēģijas, Zviedrijas un Somijas ostās,” norāda plašsaziņas līdzeklis.

Žurnālisti atgādina, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins pēdējās dienās ir pastiprinājis savu retoriku pēc tam, kad ASV un Vācija deva Ukrainai zaļo gaismu izmantot savus ieročus, lai uzbruktu  militāriem mērķiem Krievijas teritorijā.

Trešdien Putins brīdināja, ka Krievija varētu nodrošināt saviem sabiedrotajiem tālas darbības rādiusa ieročus izmantošanai pret Rietumu mērķiem, un deva mājienu, ka Maskava izmantos kodolieročus, ja Krievija tiks apdraudēta.

Jau vēstīts, ka NATO ir izstrādājusi plānu iespējama Krievijas uzbrukuma gadījumā.  Tāpat kļuvis zināms, ka  Vācija ir izstrādājusi jaunu plānu kara gadījumā. Saskaņā ar tiem Vācijā paredzēts atjaunot obligātā dienestu, kā arī NATO karaspēka pārvietošana uz austrumu flangu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.