“Nekaunīgie” reidi Krievijas teritorijā: kas ir Krievijas Brīvprātīgo korpuss un Krievijas Brīvības Leģions? 117

Arvien biežāk izskan ziņas par Krievijas pilsoņu, kas atbalsta Ukrainu, “nekaunīgajiem” reidiem Krievijas teritorijā. Kas ir Krievijas Brīvprātīgo korpuss un Krievijas Brīvības Leģions?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Kokteilis
Elīna Didrihsone piedzīvojusi lielu vilšanos – negaiss izjaucis vairāk nekā 1000 eiro vērto dēla dzimšanas dienas ballīti 98
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pulkvežleitnante Anita Pizele stāsta, ka Krievijas Brīvības leģions izveidojās kā neatkarīga pagrīdes grupa Krievijā, kurai ir arī vienība Ukrainas ārzemnieku leģionā.

Vienība izveidota 2022. gada martā, Sauszemes spēku kājnieku vienības 2 bataljonu sastāvā – Krievijas Brīvprātīgo pulks un Krievijas Brīvības leģions.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bataljoni ir veidoti no brīvprātīgajiem Krievijas pilsoņiem, kuri nav apmierināti ar Kremļa politiku. Interesanti, ka leģionāriem pievienojušies arī daži gūstā saņemtie Krievijas armijas karavīri, kuri izvēlējušies karot Ukrainas pusē.

Sākotnēji vienība darbojās Bahmutā un tās apkārtnē. Pašlaik bataljoni darbojas Krievijas teritorijā Belgorodas apkārtnē.

Pizele norāda, ka Belgorodas operācijas mērķis ir demilitarizētas zonas izvietošana starp Krieviju un Ukrainu, Putina režīmam kalpojošu kaujinieku iznīcināšana un demonstrācija Krievijas iedzīvotājiem, ka iespējams pretoties pastāvošajam režīmam.

Krievu brīvprātīgo korpuss ir 2022. gada augustā izveidota krievu labējo brīvprātīgo vienība, kas kopš 2014. gada Krievijas—Ukrainas karā cīnās Ukrainas pusē. Korpuss ir pakļauts Ukrainas Aizsardzības ministrijai un ir daļa no Starptautiskā leģiona, kas
tika izveidots 20. februārī, reaģējot uz Krievijas pilna mēroga iebrukumu Ukrainā.

Vienība ir sadalītas divās atsevišķās grupās no kurām viena ir pakļauta Teritoriālās aizsardzības spēkiem (daļa no Ukrainas sauszemes karaspēka), bet otra ir Ukrainas Galvenās izlūkošanas direkcijas pakļautībā.

Galvenais šo Krievijas pilsoņu mērķis ir parādīt, ka ir iespējams pretoties Putina režīmam.

Pulkvežleitnante uzsver, ka krievu brīvprātīgo vienības nekaro vienas pašas – tās karo Ukrainas bruņoto spēku vadībā, jo nekādas brīvprātīgo darbības frontē nevar notikt.

Informācija, ar kādu ekipējumu nodrošinātas brīvprātīgo Krievijas pilsoņu vienības, nav atrodama, taču zināms, ka daļu ieroču un tehnikas viņi iegūst no okupantiem.

Jau vēstīts, ka Krievu Brīvprātīgo Korpuss (RDK), kas cīnās pret Krievijas prezidenta Vladimira Putina režīmu, pirmdien paziņoja, ka ir ieņēmis Novaja Tavolžankas ciemu Belgorodas apgabalā.

Tā kā Krievijas amatpersonām neinteresē šī apgabala liktenis un tās vairs nekontrolē situāciju, RDK karotāji tagad ir pārņēmuši lietas savās rokās, teikts RDK paziņojumā.

Reklāma
Reklāma

RDK un Krievijas Brīvības leģions (LSR) cīnās Ukrainas pusē, bet to sastāvā ir Krievijas pilsoņi, kas ir pret Krievijas pilna apjoma iebrukumu Ukrainā.

Novaja Tavolžankas ciemā bija 5000 iedzīvotāju, “bet tagad tas ir tukšs”, videoierakstā paziņoja RDK karotājs.

Pēc dienām ilgas artilērijas apšaudes šajā rajonā Belgorodas apgabala gubernators Vjačeslavs Gladkovs netieši atzina, ka viņš vairs nekontrolē situāciju.

Krievijas Aizsardzības ministrija ir nosaukusi RDK un LSR karotājus par “teroristiem” un “sabotieriem”.

Lietotnē ”Telegram” publicētā video RDK karotājs piedāvāja sarunas ar Maskavas amatpersonām, apgalvojot, ka apgabala gubernatoram nav nekādas ietekmes uz situāciju.

ASV Kara studiju institūts (ISW) svētdien secināja, ka dažādu līmeņu Krievijas varas struktūras nekoordinē rīcību un nezina, kā reaģēt uz notiekošo Belgorodas apgabalā.

Institūta eksperti norādīja, ka Krievijas varas struktūru reakcija ir koncentrēta uz to, lai panāktu efektu informācijas telpā, taču nav pazīmju, ka tiktu izstrādāts plašāks pasākumu kopums, lai novērstu RDK un LSR reidus Krievijas teritorijā pie Ukrainas robežas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.