FOTO: Aculiecinieka foto

No Valmieras krematorijas skursteņa – melni dūmi! Vai kremācijas rezultātā tiek piesārņota vide? 0

Portāls LA.LV saņēma fotouzņēmumu, kurā redzama Valmieras krematorija. Lasītājs sašutis – vietā, kur cilvēku mirušie ķermeņi tiek pārvērsti pelnos, no dūmeņa nāk melni dūmi, kas liecinot par enerģijas taupīšanu uz vides rēķina. Vai šādi drīkst rīkoties, un vai valsts policijai pret uzņēmuma īpašniekiem nevajadzētu ierosināt kriminālprocesu?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Valmieras krematorijas pakalpojumi izmaksā no 330 līdz pat 770 eiro. Vai tiešām iestādes vadība devusi rīkojumu samazināt jaudu un cilvēkus kremēt krāsnīs, kurās ir zemāka temperatūra?

No pašas krematorijas portāls atbildi tā arī nav saņēmis. Tās īpašnieks patlaban atrodas komandējumā. Tāpēc vērsāmies Valsts vides dienestā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts vides dienesta Sabiedrisko attiecību speciāliste Karīna Dvorjaņinova portālam norāda:

“Pamatojoties uz saņemto informāciju, Valsts vides dienesta (VVD) vides inspektori nekavējoties veica pārbaudi Valmieras krematorijā. Pārbaudes brīdī no krematorijas dūmeņiem izplūda caurspīdīgi dūmi un traucējoša smaka netika nekonstatēta.

VVD ir lūdzis sniegt paskaidrojumu par situāciju un iespējamajiem traucējumiem krematorijas sadedzināšanas iekārtā, kā arī par jebkādām izmaiņām vai traucējumiem iekārtā pēdējā pusgada laikā. Papildus tam, pievienojot pēdējos gaisa emisiju mērījumu rezultātus, sadedzināšanas iekārtas ekspluatācijas žurnālu un informāciju par degšanas parametriem par 2023. gadu.

VVD vērš uzmanību, ka iepriekš veiktajās pārbaudēs nav konstatētas neatbilstības Valmieras krematorijas darbībā, kā arī līdz šim nebija saņemtas sūdzības par traucējumiem darbībā.“

SAISTĪTIE RAKSTI